Stolek HeatBedu

Toto fórum slouží k prezentaci vlastní tvorby, včeně stl, popřípadě i src. Nevkládejte prosím komerční nabídky a ani prezentace tvorby, která není zpřístupněna ostatním zdarna. Děkuji

Stolek HeatBedu

Příspěvekod matousek35 » 24.03.2017 00:17

Pokud by někdo potřeboval, tak jsem překreslil a trochu předělal stolek pod HeatBed od Průši a přidal otvory, tak aby šlo použít oficiální díly na Rebel II.
Momentálně mám vyříznutých pár kusů z 5mm AlMg3 plechu a dosavadní zkušenost je taková, že stolek je mnohem tužší, neprohýbá se a nerezonuje tolik jako sklolaminátový.

Upozornění: Na stolku nejsou otvory pro přichycení vodičů. Je to z toho důvodu, že jsem přešel na jiný typ HeatBedu, který má konektor v zadní části a není potřeba vodiče přidělávat.

Hmotnost 268g při použití 5mm Al plechu (originál sklolaminátový stolek 230g).
Ať poslouží :)
stolek_5mm_almg3.STL
(837.78 KiB) Zobrazeno 1468 krát

stolek_5mm_almg3.DXF.zip
(5.25 KiB) 110 krát
  • 0

matousek35
 
Příspěvky: 78
Registrován: 15.11.2013 12:46
Reputation: 0

Re: Stolek HeatBedu

Příspěvekod Tony3 » 24.03.2017 12:04

Nebylo by vhodnější použít zrovna HB kde budou čtyři ložiskové domky?
Já mám teda na tiskárně (není to Rebel) podobnou desku která je ještě víc odlehčená, nicméně na straně kde je jen jedno ložisko tak ty rohy se po přitlačení celkem prohýbají. Zatím co na straně se dvěma domky je stolek výrazně tužší. Chápu že z hlediska úpory váhy, materiálu a ceny je lepší mít celkově tři domky.
Já mám osobně na třech domcích celkem natištěno a v pohodě, ale kdybych to dělal znova tak dám tři.

Jen názor, jinak to vypadá fajn :wink:
  • 0

Tony3
 
Příspěvky: 69
Registrován: 13.04.2016 14:34
Reputation: 0

Re: Stolek HeatBedu

Příspěvekod matousek35 » 24.03.2017 12:29

Původně jsem to tak chtěl udělat, ale dost jsem na to pospíchal a už jsem to před vypálením nestihl předělat. Každopádně budu muset ještě předělat pár dílů, abych mohl ložiska vložit přímo do domků.
Každopádně otvory tam jsou udělané pro přidělání 4 ložiskových domků z originálního Rebela II v30.
IMG_0320.JPG
  • 0

matousek35
 
Příspěvky: 78
Registrován: 15.11.2013 12:46
Reputation: 0


Zpět na Uživatelská tvorba - FREE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron