Osvětlení tiskárny

Toto fórum slouží k prezentaci vlastní tvorby, včeně stl, popřípadě i src. Nevkládejte prosím komerční nabídky a ani prezentace tvorby, která není zpřístupněna ostatním zdarna. Děkuji

Re: Osvětlení tiskárny

Příspěvekod RASK » 15.12.2022 12:27

Desky mám BTT Octopus a Manta. Chtěl jsem co nejjednodušší řešení a zapojit to přímo do desky. Proud 3A je celkem dost a v proudovém obvodu by se mohlo najít místo, které to nesnese – třeba pro piny konektoru to může být problém. Možná proto má Manta ty konektory dva.

WS2815 je zajímavý nápad, bohužel používám napájecí zdroje 24V.

Další možnost je použít pro osvětleni zdroj na 5V. Toto napětí už v tiskárně mám pro napájení Raspberry. Zdroj má výkonovou rezervu. Takže teoreticky bych z něj mohl napájet jak Raspberry, tak osvětlení. Jen nevím, zda není lepší ty spotřebiče oddělit a pro osvětlení zvolit samostatný zdroj 5V.
  • 0

RASK
 
Příspěvky: 58
Registrován: 12.06.2014 08:40
Reputation: 0

Re: Osvětlení tiskárny

Příspěvekod lachtan86 » 21.12.2022 19:57

Já kupoval u soudruha z východu led pásky SM16704, jsou na 24V rovnou připojený na zdroj tiskárny, nejsou jednotlivě řízený ale v sekci po 6ti ledkách ale to mě nevadí. Řídit to lze manuálně přes display tiskárny nebo gcode. Ještě k tomu mám teď v návrhu PCB převodník úrovni z 3,3 na 5V, ten je o velikosti stepsticku takže se může prdnout do volné pozice vedle driverů a ovládá to 2 pásky, o vánocích snad návrh dodělám a pošlu to soudruhovi na výrobu..
  • 0

lachtan86
 
Příspěvky: 51
Registrován: 27.03.2016 23:46
Bydliště: Hradec Králové
Reputation: 0

Re: Osvětlení tiskárny

Příspěvekod lachtan86 » 16.02.2023 18:32

oživím téma takže se omloouvám, že dávám dva moje komenty hned pod sebe..

Plošňáky od soudruha přišly a první testy vypadají celkem použitelně. Modul se osadí do volné pozice jako driver, nakonfiguruje se Marlin kde do modulu jdou 2 dig. výstupy z desky pro 2 led pásky na pinech step a dir a výstup z modulu na 2 pásky je buď z konektoru pro motor nebo ze sólo hřebínku na modulu. Silová část led pásku se připojuje na adekvátní zdroj napájení a k modulu se připojí pouze dig. vstup z pásku. Takto lze k desce připojit 2 led pásky tak jak to umožňuje konfiguračně Marlin. Jen upozorňuji, že nejsem žádnej profi bastlíř až se do mě někdo začne navážet a chtěl jsem převodník urovní udělat co nejjednodušeji.
  • 0

Přílohy
IMG20230215170510.jpg
stepstick.jpg
lachtan86
 
Příspěvky: 51
Registrován: 27.03.2016 23:46
Bydliště: Hradec Králové
Reputation: 0

Re: Osvětlení tiskárny

Příspěvekod mcparyk » 16.02.2023 18:40

Vypadá to dost rozumně, dobrá práce. Neumí ale marlin přímo kontrolovat adresovatelné ledpásky, nebo pomocí třech PWM přímo RGB?
  • 0

mcparyk
 
Příspěvky: 163
Registrován: 25.04.2015 13:49
Bydliště: Vrchlabí
Reputation: 0

Re: Osvětlení tiskárny

Příspěvekod medapeta » 16.02.2023 19:21

mcparyk píše:Vypadá to dost rozumně, dobrá práce. Neumí ale marlin přímo kontrolovat adresovatelné ledpásky, nebo pomocí třech PWM přímo RGB?

Samozřejmě že RGB umí, používám.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na Uživatelská tvorba - FREE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků