Osvětlení tiskárny

Toto fórum slouží k prezentaci vlastní tvorby, včeně stl, popřípadě i src. Nevkládejte prosím komerční nabídky a ani prezentace tvorby, která není zpřístupněna ostatním zdarna. Děkuji

Re: Osvětlení tiskárny

Příspěvekod RASK » 15.12.2022 12:27

Desky mám BTT Octopus a Manta. Chtěl jsem co nejjednodušší řešení a zapojit to přímo do desky. Proud 3A je celkem dost a v proudovém obvodu by se mohlo najít místo, které to nesnese – třeba pro piny konektoru to může být problém. Možná proto má Manta ty konektory dva.

WS2815 je zajímavý nápad, bohužel používám napájecí zdroje 24V.

Další možnost je použít pro osvětleni zdroj na 5V. Toto napětí už v tiskárně mám pro napájení Raspberry. Zdroj má výkonovou rezervu. Takže teoreticky bych z něj mohl napájet jak Raspberry, tak osvětlení. Jen nevím, zda není lepší ty spotřebiče oddělit a pro osvětlení zvolit samostatný zdroj 5V.
  • 0

RASK

Re: Osvětlení tiskárny

Příspěvekod lachtan86 » 21.12.2022 19:57

Já kupoval u soudruha z východu led pásky SM16704, jsou na 24V rovnou připojený na zdroj tiskárny, nejsou jednotlivě řízený ale v sekci po 6ti ledkách ale to mě nevadí. Řídit to lze manuálně přes display tiskárny nebo gcode. Ještě k tomu mám teď v návrhu PCB převodník úrovni z 3,3 na 5V, ten je o velikosti stepsticku takže se může prdnout do volné pozice vedle driverů a ovládá to 2 pásky, o vánocích snad návrh dodělám a pošlu to soudruhovi na výrobu..
  • 0

lachtan86

Předchozí

Zpět na Uživatelská tvorba - FREE