Workshop - přijďte si postavit 3D tiskárnu KRYAL Cube!

Nabídky 3D tisku konkrétních model či sad dílů, workshopů atd. - PODMÍNKOU NABÍDKY JE UVEDENÍ CENY nabízené služby či zboží.

Workshop - přijďte si postavit 3D tiskárnu KRYAL Cube!

Příspěvekod tynian » 01.07.2015 20:16

Uvažujete o 3D tiskárně, ale na stavebnici si sami netroufáte? Chcete si pořídit 3D tiskárnu, ale nejste si jisti, jak ji používat a dosáhnout co nejlepších výsledků? Nebo si jen chcete postavit vlastní 3D tiskárnu pod dohledem zkušených lektorů?

Přijďte si k nám postavit 3D tiskárnu KRYAL Cube na prázdninový workshop.

KRYAL_Cube.jpg
KRYAL Cube
KRYAL_Cube.jpg (219.44 KiB) Zobrazeno 4561 krát


http://www.kryal.eu/

Prázdninová sleva - do 31.8. jen za 22.000,-Kč.

Na letošní prázdniny jsme pro zájemce o workshop “Stavba 3D tiskárny KRYAL Cube” připravili speciální akci ve které nabízíme zmíněný workshop za sníženou cenu 22.000,-Kč namísto původních 24.990,-Kč. Počet míst je omezený, proto neváhejte s registrací!

Abychom vše stihli a mohli se důkladně věnovat všem detailům nejen při stavbě, ale i během oživování a následném tisku, je školení rozděleno na dva dny. První den je věnovaný sestavení tiskárny a její kalibraci. Druhý den se pak naučíte vlastnoručně sestavenou tiskárnu ovládat a vytisknete si své první 3D objekty.

Školení se mohou zúčastnit max. 2 osoby na jednu sestavovanou tiskárnu.

Co na školení získáte?
Kompletní stavebnici 3D tiskárny KRYAL Cube
Veškeré potřebné nářadí k sestavení (není potřeba nic pájet)
1 kg tiskového materiálu PLA zdarma
Zkušenosti s údržbou a ovládáním své nové 3D tiskárny
Termíny školení

Na letošní prázdniny máme na výběr ze dvou termínů školení:
25.-26. července 2015 (vždy od 9:00 do 18:00)
1.-2. srpna 2015 (vždy od 9:00 do 18:00)

Místo konání
Korunní 926/30, Praha 2. Tramvajová zastávka Šumavská (linky 10 a 16).

Registrace
V případě zájmu se můžete registrovat zde:
http://www.kryal.eu/eshop/workshop/
  • 0

tynian
 
Příspěvky: 13
Registrován: 30.06.2015 22:24
Reputation: 0

Re: Workshop - přijďte si postavit 3D tiskárnu KRYAL Cube!

Příspěvekod oscar » 02.07.2015 14:03

jak je na tom tento uzavreny projekt s licenci marlina?

License
Marlin is published under the GPL license because We believe in open development. Do not use this code in products (3D printers, CNC etc) that are closed source or are crippled by a patent.
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: Workshop - přijďte si postavit 3D tiskárnu KRYAL Cube!

Příspěvekod Rebel » 02.07.2015 14:28

Kluci "Blahovi", dejte tomu laskave nejakou formu a v neposledni rade i legislativni zalezitosti, ktere Vam na eshopu tak trochu chybi, at z toho jeste nemate trochu pruser u COIky. Mozna by neskodilo se zde na foru i trosku uvest a ne sem jako 1. prispevek hned plesknout reklamu na workshop.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Workshop - přijďte si postavit 3D tiskárnu KRYAL Cube!

Příspěvekod hanysl » 02.07.2015 20:51

Tiskárna vypadá hezky, na RepRap foru se to řešilo. Jen by mě zajímalo jestli budou volně k dispozici STL dílů.
  • 0

Rebel II.b single Z motor.
hanysl
 
Příspěvky: 255
Registrován: 08.01.2014 22:03
Bydliště: Šenov u Ostravy
Reputation: 0

Re: Workshop - přijďte si postavit 3D tiskárnu KRYAL Cube!

Příspěvekod tynian » 03.07.2015 20:44

Ahoj všem,

jsme trochu ve fofru, chtěli jsme využít mrtvé období prázdnin, proto jsme rychle vyvěsili info o workshopu a zbytek řešíme postupně :-)

Ano, náležitosti doplníme, pracujeme na tom.

Co se týče firmwaru - fotografie je pracovní, zatím není definitivně rozhodnuto, jaký firmware bude "oficiálně" použit. Licenční podmínky samozřejmě splníme, v tuto chvíli testujeme s Marlinem, ale Repetier je také ve hře. Ve výsledku je samozřejmě možné použít cokoli, po správné konfiguraci.

Zveřejnění STL dílů - zatím o tom neuvažujeme, ale to je spíše dotaz na hlavního konstruktéra, tohoto času rekreujícího se na nějakém zapadném místě s mizerným signálem a internetem téměř nedosažitelným :-)

Jinak drobné zákulisní info - tiskáren KRYAL Cube je v provozu tohoto času pět a mají nalítáno stovky hodin bez závad :-) Dvouextruderová verze je těsně před dokončením (ladíme poslední detaily, nechceme s tím jít ven, dokud nebudeme naprosto spokojeni). A chystáme i pár dalších věcí a doplňků, ale ty si nechám zatím pro sebe :-)

Pěkný večer.
  • 0

tynian
 
Příspěvky: 13
Registrován: 30.06.2015 22:24
Reputation: 0

Re: Workshop - přijďte si postavit 3D tiskárnu KRYAL Cube!

Příspěvekod oscar » 03.07.2015 21:00

Hezka sbirka budoucich casu. Diky. Presouvam do skatulky Poseidonu - krale ve vodach 3D tisku. I kdyz alespon bez hrubek. :D
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: Workshop - přijďte si postavit 3D tiskárnu KRYAL Cube!

Příspěvekod Rebel » 03.07.2015 21:16

Kluci od KRYAL, nic proti Vam vylozene nemam, protoze vim o koho jde, ale uprime receno kdybych Vas neznal, tak Vas odsud velice rychle vypakuju. Styl reklamy je skutecne jako u "kralu tisku" a to urcite nechcete a jeste navic pro neznale anonymni propagace je tak trochu CHINA STYLE. Ta hra na schovavanou je takova divna.

Mate samozrejme me uznani, vim, co to da prace neco takoveho dat dohromady a nabidnout workshop ci stavebnici, ale chce to skutecne nesupechat a dotahnout tak nejak vse do konce.

Co se tyce neuvolneni dilu, tak verim tomu, ze to Vam dlouho nevydrzi, ale je to Vase vec. Ale kazdopadne uzavreny projekt, ktery je v podstate na 1. pohled RepRapova konstrukce a zalezitost uz tu nekolikrat byl a nedopadl moc dobre. Navic bych osobne zaskatulkovani do "vladcu 3D tisku" asi nerozdejchal :D

PS: na 3DExpu jsem Petrovi pujcil/nebo dnes jiz spise venoval breaky s PTFE vlozkou a nemam zadny feedback, jestli je to ci bylo dle Vasich predstav. Nejake to info o zneuziti/vyuziti/pouziti bych uvital :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Workshop - přijďte si postavit 3D tiskárnu KRYAL Cube!

Příspěvekod Ing.jiri.smetana » 22.09.2015 00:05

Dobrý večer,

důrazně nedoporučuji tuto firmu (nebo vlastně spíš rádoby podnikatele).

Chtěl jsem si tuto tiskárnu koupit do své firmy a kontaktoval jsem pana Bláhu 3.6.2015 s prosbou o zaslání podrobnějších informací. Ještě ten den jsem obdržel emailem odpověď se všemi reklamními informacemi.

Odeslal jsem další dotazy. Ptal jsem se, zda je pan Bláha plátce DPH, tedy zda cena je včetně DPH, nebo si DPH neodečtu. Ptal jsem se, kdo mi vlastně vůbec bude tiskárnu prodávat, jestli jsou tiskárny skladem a jestli mohu vidět návod, abych zjistil, jestli stavbu zvládnu sám, nebo budu potřebovat pomoc. Opět jsem velmi rychle dostal odpověď. Dozvěděl jsem se ale, že návod mi pan Bláha poskytnout nemůže. Tím jsem trochu znejistěl.

Poslal jsem tedy další email a zeptal se proč to není možné. Je snad v návodu něco hodně tajného nebo snad něco, co bych neměl vidět před nákupem? Také jsem se zeptal, jestli při nákupu získám potřebné soubory mechanických dílů ve zdrojovém tvaru, zdrojový kód firmware apod. Abych si mohl tiskárnu upravovat, tisknout náhradní díly nebo dokonce vytisknout celou tiskárnu. Je to přece RepRap tiskárna a projekt RepRap je open source.

Dostal jsem opět velmi rychle email se dvěma zajímavými odpověďmi. Za prvé, návod nemohu získat ne proto, že bych ho neměl nebo nesměl vidět před nákupem, ale proto, že ho jeho kolega omylem smazal. Prý bude během několika dnů znovu sepsaný. Za druhé, Kryal Cube vychází z projektu RepRap, ale tištěné díly jsou výsledkem 3/4 roku usilovné práce a veřejně dostupné nejsou.

Toto mne hodně udivilo. Nejsem odborníkem na projekt RepRap, ale myslím si, že když se někdo chlubí tím, že jeho 3D tiskárna vychází z open source projektu RepRap, měl by dodržovat licenci, jeho projekt by zase měl být RepRap a tedy open source. Pan Bláha píše, že z projektu RepRap vycházel a navíc veřejně na webu píše, že se jedná o projekt RepRap. Je hodně divné, že si z volného projektu od komunity hodně vezme, ale zpět komunitě už nevrátí vůbec nic. Dále si autoři firmware Marlin nepřejí, aby byl jejich firmware používán v uzavřených tiskárnách, ale pan Bláha ho vesele používá. Je to celé nějaké podivné.

Přesto jsem ještě stále uvažoval o tom, že si tuto 3D tiskárnu pořídím. Přemýšlel jsem o tom, že bych možná využil i dvě. Proto jsem se ptal, jestli si mohu druhou vytisknout. Teď jsem tedy přemýšlel o tom, že bych si dvě koupil, když nedostanu soubory k vytištění.

Od 5.6.2015 jsem čekal až do 18.7.2015, tedy jeden a půl měsíce, jestli se mi pan Bláha ozve. Přece s tím omylem vymazaným návodem. Zase tolik jsem na nákup nespěchal. V tento den jsem se tedy panu Bláhovi emailem připomněl. Zatímco předtím byly jeho reakce velmi rychlé a odpověděl vždy do 24 hodin, tentokrát jsem na odpověď čekal marně. Napadlo mne, že je možná na dovolené, proto jsem mu dal čas. Opět jsem se ozval emailem po dalším více než měsíci, konkrétně 29.8.2015. A znovu jsem marně čekal na odpověď.

Dnes je 21.9.2015. Uplynul další měsíc. Odpověď už nepřijde, to je celkem jasné. Stejně tak jasné mi už je i celé to divadlo. Dokud jsem byl zájemce, který nic nechtěl a pouze byl připraven utratit 20 tisíc, komunikace fungovala. Jakmile jsem chtěl před nákupem nějaké další informace, už jsem se stal nežádoucím, komunikace nefunguje. Je to snad špatně chtít vědět, jestli tiskárnu sestavím? Jestli tu nebudu mít hromadu dílů za 20 tisíc, ze které nic nebude? Navíc pokud bych zjistil, že nesestavím, zaplatil bych si výše uvedený workshop. Dokonce bych si od něj koupil tiskárny dvě... Možná je návod hrozně moc tajný. Je jich sice na internetu mnoho, ale tento je určitě něčím výjimečný. Možná jsem pana Bláhu vylekal, že jsem si dovolil dotaz na projekt RepRap a open source. Možná se lekl, že bych tiskárnu okopíroval a vytiskl si ještě jednu.

V každém případě, tohle mi přijde velmi neseriózní jednání. Možná jen zkrachoval, možná je dlouhodobě v nemocnici, možná zemřel. Pak se velmi omlouvám.

Jiří Smetana
  • 0

Ing.jiri.smetana
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21.09.2015 23:05
Reputation: 0

Re: Workshop - přijďte si postavit 3D tiskárnu KRYAL Cube!

Příspěvekod P3T3 » 28.09.2015 11:56

Vážený pane Smetano,

nějak nechápu, před čím varujete čtenáře tohoto fóra.

Před tím, že Vám pravdivě a rychle odpovídám na všechny Vaše dotazy?
Před tím, že si cením své (dnes již celoroční) práce a nechci dát její výsledky zdarma na internet?
Před tím, že Vám nemohu poslat něco, co nemám, protože jsem to omylem smazal a ještě Vás o tom pravdivě informuji?
Před tím, že zjednoduším použitelnost programu jeho překladem do češtiny a tyto úpravy dále poskytuji všem zákazníkům?
Před tím, že Vám neodpovím na mail, který mi nedorazil?

Pojďme si to shrnout.

Jak sám uvádíte, reagoval jsem na Vaše emaily vždy v co nejkratší době a pokaždé jsem uváděl úplné a pravdivé informace. A to i o nešťastné náhodě se smazaným návodem, kterou jsem zavinil já, nikoliv můj kolega. Dokonce jsem Vám nabízel, že si tiskárnu můžete před jejím nákupem osobně prohlédnout, vyzkoušet a teprve pak se rozhodonout, zda si jí koupíte.

Co se zdrojových kódů k dílům tiskárny týče, tak se nedomnívám, že bych byl nějakým způsobem nucen je zveřejňovat. Každý díl tiskárny je mým osobním dílem bez toho, že bych použil kód nebo část kódu z jiného projektu. Ano, každý znak, chcete-li byte, je mým vlastním dílem a nepoužil jsem ani jeden cizí. Proto je mou svobodnou vůlí, zda zdrojové kódy zveřejním. Správně citujete z našich stránek, že vycházíme z projektu RepRap, ale to nutně nemusí znamenat, že naše tiskárna je nebo bude RepRap.

Co se licence k firmware Marlin týče, tak na stránkách projektu Marlin se píše:

Marlin is published under the GPL license because we believe in open development. The GPL comes with both rights and obligations. Whether you use Marlin firmware as the driver for your open or closed-source product, you must keep Marlin open, and you must provide your compatible Marlin source code to end users upon request. The most straightforward way to comply with the Marlin license is to make a fork of Marlin on Github, perform your modifications, and direct users to your modified fork.

While we can't prevent the use of this code in products (3D printers, CNC, etc.) that are closed source or crippled by a patent, we would prefer that you choose another firmware or, better yet, make your own.

Z toho jasně vyplývá, že použití firmware Marlin v uzavřených projektech NENÍ zakázáno! My našim zákazníkům poskytujeme zdrojový kód, který jsme navíc proti původní verzi doplnili o překlad do českého jazyka. Tím se tato verze stává pro českého uživatele přívětivější, což můžeme označit za přínos do projektu Marlin.

Pojďme zpět k návodu. Aktuálně připravujeme návod nový, zcela přepracovaný a plný návodných obrázků. Po jeho kompletním dokončení bude veřejně dostupný pro každého zájemce o tiskárnu ke stažení bez ohledu na to, zda si tiskárnu koupí nebo ne. Klidně bych Vám zaslal ukázkovou kapitolu, ale bojím se, že ve Vašem případě to je už stejně bezpředmětné :-)

Dále tvrdíte, že jste mi 29.8 zaslal email s připomenutím. Jistě bych Vám na něj odpověděl, ale já jsem od Vás toho dne žádný email nedostal. Tady se bohužel dostáváme do situace, kdy je to tvrzení proti tvrzení

A na závěr ještě jedna osobní otázka, která se týká Vašeho tvrzení, že jsem si z RepRapu hodně vzal, ale zpět jsem mu už nic nedal.

Jak jste na to přišel?

Víte o tom, že v Praze již třetím rokem organizuji Repraper dílnu, která je hojně navštěvovaná?
Víte o tom, že se v rámci této dílny podařilo vyřešit mhoho problémů začínajících 3D tiskařů?
Víte o tom, že jsem již dvakrát zorganizoval výstavu 3Dexpo, která je určená všem lidem se zájmem o 3D tisk?

To vše dělám ve svém volném čase a bez nároku na honorář. Opravdu jsem RepRap komunitě nic nedal?

S pozdravem
Petr Bláha
  • 0

P3T3
 
Příspěvky: 3
Registrován: 16.10.2013 21:50
Reputation: 0

Re: Workshop - přijďte si postavit 3D tiskárnu KRYAL Cube!

Příspěvekod peca » 28.09.2015 16:15

Dovolím si volně přeložit citaci licence:
Protože věříme v otevřený vývoji, je Marlin zveřejněn pod licencí GPL. GPL přichází jak s právy, tak povinnostmi. Ať už používáte firmware Marlin jako ovladač pro otevřený či uzavřený produkt, musíte držet Marlin otevřený a musíte na vyžádání poskytnout svůj zdrojový kód kompatibilní s Marlinem koncovým uživatelům. Nejsnadnější způsob dodržení licence Marlina je, vytvořit odnož (fork) na GitHubu, provést vaše úpravy, a nasměrovat uživatele na odnož svých úprav.

I když nemůžeme zabránit použití tohoto kódu v produktech (3D tiskárny, CNC, atd), které jsou uzavřené nebo zmrzačené patentem, upřednostnili bychom, aby jste si zvolili jiný firmware, nebo ještě lépe, vytvořili svůj vlastní.

Jednoduše řečeno, pokud váš FW vychází ze zdrojáků FW Merlina, je vaší povinností své zdrojové kódy na vyžádání poskytnout. Poslední souvětí jenom konstatuje zjevné - autoři Marlina nemohou zabránit zneužití svého kódu, ale žádají, aby to případný vývojář nedělal, použil jiný, nejlépe vlastní FW.

Nic proti nikomu, nejsem účastník pře, jenom mi výklad citace přišel přesně opačný, než má být.
  • 0

Naposledy upravil peca dne 29.09.2015 09:54, celkově upraveno 1
peca
 
Příspěvky: 262
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Workshop - přijďte si postavit 3D tiskárnu KRYAL Cube!

Příspěvekod lubos » 28.09.2015 21:30

peca píše:Dovolím si volně přeložit citaci licence:
Protože věříme v otevřený vývoji, je Marlin zveřejněn pod licencí GPL. GPL přichází jak s právy, tak povinnostmi. Ať už používáte firmware Marlin jako ovladač pro otevřený či uzavřený produkt, musíte držet Marlin otevřený a musíte na vyžádání poskytnout svůj zdrojový kód kompatibilní s Marlinem koncovým uživatelům. Nejsnadnější způsob dodržení licence Marlina je, vytvořit odnož (fork) na GitHubu, provést vaše úpravy, a nasměrovat uživatele na odnož svých úprav.

I když nemůžeme zabránit použití tohoto kódu v produktech (3D tiskárny, CNC, atd), které jsou uzavřené nebo zmrzačené patentem, upřednostnili bychom, aby jste si zvolili jiný firmware, nebo ještě lépe, vytvořili svůj vlastní.

Jednoduše řečeno, pokud váš FW vychází ze zdrojáků FW Merlina, je vaší povinností své zdrojové kódy na vyžádání poskytnout. Poslední souvětí jenom konstatuje zjevné - autoři Marlina nemohou zabránit zneužití svého kódu, ale žádají, aby to případný vývojář nedělal, použil jiný, nejlépe vlastní FW.

Nic proti nikomu, nejsem účastník pře, jenom my výklad citace přišel přesně opačný, než má být.


V celé této debatě se ale nejedná jen o fimware, možná to trochu splývá, ale zkuste si to vklidu ještě jednou přečíst.
  • 0

lubos
 
Příspěvky: 161
Registrován: 03.02.2014 14:59
Bydliště: Úvaly
Reputation: 0

Re: Workshop - přijďte si postavit 3D tiskárnu KRYAL Cube!

Příspěvekod Otomar » 29.09.2015 12:42

Co se zdrojových kódů k dílům tiskárny týče, tak se nedomnívám, že bych byl nějakým způsobem nucen je zveřejňovat. Každý díl tiskárny je mým osobním dílem bez toho, že bych použil kód nebo část kódu z jiného projektu. Ano, každý znak, chcete-li byte, je mým vlastním dílem a nepoužil jsem ani jeden cizí. Proto je mou svobodnou vůlí, zda zdrojové kódy zveřejním. Správně citujete z našich stránek, že vycházíme z projektu RepRap, ale to nutně nemusí znamenat, že naše tiskárna je nebo bude RepRap.

Když kouknu na obrázek zde připojený výše. Co ten držák cívky filamentu? Ano, zřejmě jste ho překreslil a přidal jedno zkosení (mimochodem velmi dobrý počin, je to nejslabší místo téhle součástky) ale jinak je to kopie Rebelího držáku.
  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

Re: Workshop - přijďte si postavit 3D tiskárnu KRYAL Cube!

Příspěvekod Mirec » 29.09.2015 13:21

Otomar => aj rovne plastove spojky su kopia z Rebela II :) Tiez tie uchyty pre tyce na ose Z su len mierne upravené alebo pouzite zo starsej verzie kde neboli zaoblene...
Tu sa to uz chyta za slovicka...
Mne osobne je v podstate jedno ci nieco skopcili alebo ci to vymodelovali sami... urcite je za tym kus prace co ocenujem... naopak o tej reklame a presadeni tejto tlaciarne si myslim svoje. Trosku skromnosti by mozno nezaskodilo ale nevadi, ved je to ich dielo a ako vravim ocenujem kus dobre vykonanej prace.
  • 0

REBEL II - Arduino Mega 2560 + RAMPS 1.4
Mirec
 
Příspěvky: 187
Images: 1
Registrován: 03.02.2014 20:47
Reputation: 0

Re: Workshop - přijďte si postavit 3D tiskárnu KRYAL Cube!

Příspěvekod Rebel » 29.09.2015 15:05

Podobnost dilu tam je a vzdy nejaka bude. Ve finale na nekterych komponentech neni ani moc co vymyslet. Pokud jsou pouzite treba stejne profily, tak pro jejich spojeni je nejjednodussi proste nejaka placka s osazenim a asi nema cenu ji delat navic krajky a kolecka po stranach, aby byl ten dil uplne jiny. Takze bych asi podobnosti komponentu nijak neodsuzoval.

Kazdopadne tvurci KRYAL Cube se netaji tim, ze by nevychazeli z RepRapu (tedy klidne z Rebel II, RebeliX ......), to tak proste je a je na kazdem, jak to citi a postavi se k tomu. Pro vetsinu RepRapistu vcetne me to zni trochu zvlastne, kdo jste prosli na zelenem foru treba "sagou se Zviretem", tak to vubec. Ale je to proste subjektivni nazor.

Mohu konstatovat, ze p. Blaha nakresli vse v OpenSCADu (nebo aspon nejakou prvotni verzi, videl jsem to na lonske vikendove dilne a za to ma muj obrovsky obdiv) a jestli tam nakonec vypada neco podobne, tak tomu tak proste je, ale ucite neupravoval stl, nebo primo zdrojaky jine tiskarny.

I Rebel II mel byt na zacatku jakousi RepRapo kommercni verzi, protoze jsem mel obdobne myslenky, ze by se mi mohla ta prace a naklady na vznik tiskaren Rebel I a II vratit, ale lide ze zeleneho fora, vcetne samotneho Prusi, ktery do me "reklamy" vstoupil a chvilku diskutoval, me z toho smeru vyvedli. Nemel jsem "koule" celit te diskuzi, vozeni se po licencich atp. a to se hned tak nedam :D Mimo jine to byly jedine cca 2 Prusovi prispevky v ceske sekci fora za X let :D.

Jsem za to nasmerovani k uvolneni konstrukce i rad a diky tomu se Rebel II dostal bez nejake cilene reklamy mezi spoustu nadsencu a vznikl z toho i business pro ne jednu firmu, firmicku ci podnikatele.

Kazdopadne cilovou skupinou prodeje KRYAL Cube neni urcite ani jeden z Vas/nas, aktivnich stavitelu a pokustonu, ta tiskarna je urcena pro verejnost, ktere pojem RepRap zpravidla vubec nic nerika. Proto se toula po vystavach, FB, webu atp.

Clanek od p. Smetany komentovat nebudu, zadrhele v komunikaci a shody nestastnych okolnosti dovedou kolikrat solidne zamavat s prubehem cehokoli, takze pravda muze byt nekde na pul cesty a tezko se to obhajuje a v psane forme na foru uz to vubec nejde. Neni podle me nad telefonat a osobni jednani, kdy se vetsinou da par slovi vse vyresit a vzajemne se pochopit.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Workshop - přijďte si postavit 3D tiskárnu KRYAL Cube!

Příspěvekod Car » 29.09.2015 22:32

Je to tu spíš k zasmání než k řešení či užitku. Dva kohouti na jednom písečku prostě budou těžko vklidu - leda by přišli oba o peří a spadnul jim hřebínek .

Jak píše Rebel , zde na tomto fóru je , tento typ reklamy naprosto zbytečný a neúčelný .
Je třeba lovit v jiných vodách ,kde nebudou vědět o co jde a budou se divit už jen z toho ,že to něco vytisklo .

Jinak pěkná stavitelská práce a nic proti takovému počinu čistě s komerčním zájmem , každá firma nějak začíná a uvidíme kam se odrazí dál (třeba časem přibude i krytování LCD s Kontrolérem :lol: ) .
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Další

Zpět na Nabídky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron