Průvodce S3D - přesunuto z tématu "Creality CR-10s PRO"

Nabídky 3D tisku konkrétních model či sad dílů, workshopů atd. - PODMÍNKOU NABÍDKY JE UVEDENÍ CENY nabízené služby či zboží.

Průvodce S3D - přesunuto z tématu "Creality CR-10s PRO"

Příspěvekod bastlir » 10.03.2021 16:17

Právě jsem dokončil českého průvodce slicerem Simplify3D vč. poznámek z praxe a doporučeného nastavení.
Jelikož jsem použil "know-how" Richarda Mrázka, příručka je určená jen těm případným zájemcům, kteří si od něj zakoupili tiskárnu, nebo přístup k neveřejným souborům a videím.
  • 0

Felix Pro L, Creality Ender 5 Plus (vytuněný), Creality CR-10S Pro s BL Touch, Rebel II, Simplify3D
bastlir
 
Příspěvky: 163
Registrován: 06.01.2016 00:03
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Průvodce S3D - přesunuto z tématu "Creality CR-10s PRO"

Příspěvekod Rebel » 10.03.2021 19:43

Omlouvám se jestli to někdo cítíte jinak, ale toto ač je to určitě pro někoho přínosný počin, tak to určitě podle mě nepatří ani do tématu kde to bylo původně a ještě navíc si myslím že to sem nepatří vůbec, ale budiž, nechám to aspoň zde.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Průvodce S3D - přesunuto z tématu "Creality CR-10s PRO"

Příspěvekod antoans » 11.03.2021 00:34

Ahoj kdepak je nějaký odkaz? Zajímá mne to jelikož dělám něco podobného a chtěl jsem to sem pak když tak postnout kdyby byl zájem.
  • 0

Rebel II-ramps 1.4,repetier; delta-FLSUN
antoans
 
Příspěvky: 59
Registrován: 04.01.2018 15:57
Bydliště: Ostrava 2
Reputation: 0

Re: Průvodce S3D - přesunuto z tématu "Creality CR-10s PRO"

Příspěvekod Stefinek » 11.03.2021 08:15

Rebel píše:Omlouvám se jestli to někdo cítíte jinak, ale toto ač je to určitě pro někoho přínosný počin, tak to určitě podle mě nepatří ani do tématu kde to bylo původně a ještě navíc si myslím že to sem nepatří vůbec, ale budiž, nechám to aspoň zde.


Naprosto souhlasím. Za takových podmínek je ten průvodce úplně k ničemu. Hlavně zrovna od Mrázka bych si v životě nic nekoupil. Ten tak nehorázně ojeb...lidi díky jejich nevědomosti, až to neni hezký.
  • 0

Creality ender 3 - dual Z,skr1.3 5x TMC2208, BMG, vlastní Marlin
Anycubic i3 mega S - vykuchaná, komponenty použity na stavbu Rebel II
Anycubic chiron - stock
Rozestavěný rebel II V34 - Skr1.3,TMC2208, E3D V6, extruder z mk3s,bed anycubic i3 megaS
Stefinek
 
Příspěvky: 13
Registrován: 04.12.2020 06:49
Bydliště: Vimperk
Reputation: 0

Re: Průvodce S3D - přesunuto z tématu "Creality CR-10s PRO"

Příspěvekod bastlir » 11.03.2021 13:21

Jestli si od Mrázka někdo něco koupí nebo nekoupí, to je jeho věc. Koneckonců všichni nadávají na všechny prodejce. Nicméně Mrázek je jediný, který česky točí ucelená videa pro začátečníky. Kdo si myslí, že by to udělal lépe, nikdo mu přeci nebrání. Potřebnost videí či mého Průvodce nemá smysl posuzovat očima zkušeného harcovníka v 3D tisku, ale očima zoufalce, který se z nějakého důvodu nadchne pro 3D tisk, koupí si jedno jakou tiskárnu a zjistí, že si koupil blbou, protože mu to nelepí či netiskne, jak někde viděl. A o tom to je. A ještě něco .... nic z toho nemám .... ale pokud někdo někdy podnikal, ví, co musí platit, jaké jsou provozní a nájemní náklady, kolik času s dotazy zákazníků apod. Každý živnostník musí také vydělávat a na druhou stranu není ničí povinnost u něj nakupovat. Pan Mrázek je ale tak neoblíbený a nedůvěryhodný prodejce, že (pokud vím) nestačí plnit poptávku. Takže podobné výkřiky považuji za stejné, jako když Klaus vykřikoval, že nošení roušek je blbost, protože on sám ji nenosí.
  • 0

Felix Pro L, Creality Ender 5 Plus (vytuněný), Creality CR-10S Pro s BL Touch, Rebel II, Simplify3D
bastlir
 
Příspěvky: 163
Registrován: 06.01.2016 00:03
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Průvodce S3D - přesunuto z tématu "Creality CR-10s PRO"

Příspěvekod antoans » 11.03.2021 18:21

No já Mrázka taky nijak zvlášť nemusím (čínské vehikly s kolečkama v profilu bych si od něj taky nekoupil mimochodem se mi taky jeden mihnul doma a zaplať pámbu že je pryč ) ale díky němu jsem tak nějak víc přičichl k S3D a začal používat 3DLAC.Má svůj styl a každý ať si z jeho videí vezme pro sebe to potřebné toliko můj názor. Takže ten odkaz na toho průvodce asi nebude?
  • 0

Rebel II-ramps 1.4,repetier; delta-FLSUN
antoans
 
Příspěvky: 59
Registrován: 04.01.2018 15:57
Bydliště: Ostrava 2
Reputation: 0

Re: Průvodce S3D - přesunuto z tématu "Creality CR-10s PRO"

Příspěvekod bastlir » 11.03.2021 19:14

No je pravda, že když jsem si koupil CR-10s Pro s kolečky, také jsem měl různé pochybnosti, a proto jsem si jich hafo nakoupil do foroty. Ale k ničemu. Ty vydrží věky. Tedy pokud si to nastavíš, jak to má být. Pokud je rveš zablokované po profilu, pak je to jasné. Potom jsem chtěl nějakou "skříňovku" kvůli "horkým" tiskům, tak jsem koupil Felixe Pro L, který je na profi úrovni (i finančně) , ale vše má své mouchy. Tak jsem si teď pořídil Endera 5 Plus s lineáry, lepší deskou a drivery, displejem a hotendem a jsem maximálně spokojený. Teď je venku už Ender 6, který má jiný systém pohybu, ale to mě už neláká. Ale .... po čtyřech tiskárnách jsem už pochopil, že už nechci pohyblivou podložku v ose Y, že tak trochu záleží na hotendu a kvalitních ložiskách, ale jinak v této technologii těžko už někdo něco nového vymyslí. Pořád už půjde o strunu přes trysku. Jinak v podstatě jde o pověstné Embéčko, na kterém akorát tak měníme poklice. Chápu, že se najde spousta lidí, kteří budou toho svého vymazleného oblíbence do krve hájit, ale tak to prostě je.
........................
Link na Průvodce Simplify3D tu samozřejmě nebude a ani jej neprodávám, nicméně zájemci o jeho přeposlání mohou požádat na rimr@ok-rimr.com. Já to poskytuji ve vazbě.
  • 0

Felix Pro L, Creality Ender 5 Plus (vytuněný), Creality CR-10S Pro s BL Touch, Rebel II, Simplify3D
bastlir
 
Příspěvky: 163
Registrován: 06.01.2016 00:03
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Průvodce S3D - přesunuto z tématu "Creality CR-10s PRO"

Příspěvekod Rebel » 12.03.2021 00:01

bastlir píše:Právě jsem dokončil českého průvodce slicerem Simplify3D vč. poznámek z praxe a doporučeného nastavení.
Jelikož jsem použil "know-how" Richarda Mrázka, příručka je určená jen těm případným zájemcům, kteří si od něj zakoupili tiskárnu, nebo přístup k neveřejným souborům a videím.


Podstata tohoto fóra byla a myslím si že i stále je primárně o sdílení informací, zkušeností, nápadů atd. Chápu že zde určitě čerpá i řada "Enderovců" a nic proti tomu nemám, ale všichni tu v podsatě těží z něčího zveřejněného "know-how" a o tom to prostě je. "Know-how" zmíněné v této nabídce je o komerčního slicru a ne tiskárně takže mi buď smysl absolutně uniká, nebo je záměr jednoznačně konerční, protože kvůli jeho získání musím být zákazníkem nějakého prodejce. Tedy stále mi nějak myšlenka uniká?
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Průvodce S3D - přesunuto z tématu "Creality CR-10s PRO"

Příspěvekod bastlir » 12.03.2021 00:37

Tak trochu. :D K získání Průvodce není třeba si kupovat tiskárnu :) či členství, ale nabídka byla určená již stávajícím zákazníkům. Hmm, asi to zřejmé nebylo. Nicméně .... jelikož já sám jsem se o 3D tisku a tiskárnách tehdy jen dověděl, nikdy je v chodu neviděl, tak kdyby mně svého času nějaký pan Lenc :D Rebela nedostavěl a slicování v S3D neukázal, tak jsem byl také v kopru, nemaje o mnoha věcech ani potuchy. Byť koupi, takovou příručku či přístupu k videím bych tehdy určitě vyvažoval zlatem. Do toho Průvodce jsem použil mrázkovy zkušenosti, ale i své, přesto považuji za normální slušnost, to celé nevydávat jen za své dílo. Proto jsem ho požádal o vyjádření a dohodli jsme se tak, jak jsme se dohodli. Jelikož mé oznámení bylo přesunuto sem, takže všichni lidé, kterým jsem to chtěl oznámit, se to nedovědí. Neboli to mohu nabídnout jen těm zoufalcům, kteří mně soukr napíší v jiné záležitosti.
  • 0

Felix Pro L, Creality Ender 5 Plus (vytuněný), Creality CR-10S Pro s BL Touch, Rebel II, Simplify3D
bastlir
 
Příspěvky: 163
Registrován: 06.01.2016 00:03
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Průvodce S3D - přesunuto z tématu "Creality CR-10s PRO"

Příspěvekod Rebel » 12.03.2021 21:33

Akorát že "pan Lenc" založil toto fórum hlavně proto, aby nemusel každému vše vysvětlovat osobně a také proto, že není "děd vševěd, všeuměl a všeználek". Tudíž jak jsem psal, je to tu proto, aby se informace sdíleli.

Posdatata Vašeho příspěvku "zní" asi tak, jako bych Vám tu tiskárnu dostavěl a posílal Vás za p. Zahradníkem, od kterého jste stavebnici pořídil, ať Vám ty základy a počáteční know-how sdělí on, protože jste tiskárnu nekoupil u mě. Nvíc to počáteční know-how čerpal s největší pravděpodobností na počátku z tohoto fóra a ani bych se nedivil, že pan Mrázek také. Pokud mu kšeft jde jak popisujete, nevídím jediný důvod, proč by neměl souhlasit s podělěním se o zkušenosti se slicrem, na jehož tvorbě s největěší pravděpodobností nemá žádné zásluhy.

Co se týče přesunu Vašeho příspěvku do nabídek, tak si naopak myslím že jsem ho zviditelnil daleko více lidem a hlavě i tím, že jsem ho přejmenoval dle obsahu a doufal jsem, že něco také přinese. Bohužel většina těch kdo bláhově zajásají, že so dozví nějaké rady k komerčním "univerzálnimu" slicru S3D narazí na to, že tomu tak vlastně není, protože se autoři dohodli na tom, že to není pro každého. Z tohoto důvodu si stále víc myslím, že tu ta nabídka nemá co dělat a potří na stánky p. Mrázka či Vaše, jakož to spolumajitele onoho utajeného know-how.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Průvodce S3D - přesunuto z tématu "Creality CR-10s PRO"

Příspěvekod bastlir » 13.03.2021 01:10

V tom s Vámi nesouhlasím, aspoň podle toho, co jsem viděl, pan Lenc všeuměl je. :D Jinak je pravda, že Petr Zahradník zrovna k oblíbencům kolegů z Prahy nepatří, tedy pokud mohu posoudit i dle vyjádření Petra Bláhy. Když to vezmu dle sebe, tak tehdy na netu jako jediného prodejce tiskáren za pro mě přijatelnou cenu jsem našel Zahradníka. Až potom jsem se seznámil s historií Rebela. Jenže to byla doba, kdy "opisovali" všichni - viz různé mutace Rebela, Rebelix, Rebel Cube .... Sice určitou nevraživost chápu, ale (pokud vím) patentované to nikdo neměl.
Horší bylo, že Zahradník k tiskárnám nedával žádné pořádné návody a odkazoval případně na svůj telefon. Teda který nebral! Jenže po telefonu se stavět nedá, pokud to člověk v životě neviděl. O dostavbu jsem nejdříve požádal jeho, ale on mně nakonec řekl, že na to nemá čas. Když si vzpomenu, že jsem se začal učit tisknout na ABS a uměl si nastavit jen teplotu podložky a trysky, divím se, co jsem tehdy všechno vytiskl a že jsem se také nenechal otrávit. :D
-----------------------
Mrázka jsem poznal již dříve jako modeláře, kdy se prodejem tiskáren ještě neživil. Když mnohem později začal točit neveřejná videa o 3D tisku a S3D, jako kamarádovi mně k nim zdarma umožnil přístup. Já jsem mu vysvětlil, že videa sice jsou opravdu výživná, ale když si člověk potřebuje najít nějakou nepoužívanou funkci, tak přeci nebude čučet na hodiny a hodiny videa jenom proto, aby to na konci zase zapomněl. :) I když jsem si sám pro sebe dělal nějaké důležité poznámky, ve finále to bylo na prd, protože jsem to pořád hledal a stejně nebylo to přehledné. Proto jsem díl po díle tato videa zpracoval do textové podoby a je pravda, že o některých nastaveních jsem neměl "ahnung" a jiná jsem doplnil já, ale v nepodstatné míře. Jelikož ta videa jsou podmíněná zaplaceným členstvím (ani nevím kolik), a tedy zdrojem jakéhosi zisku, pak to s mým Průvodcem to je tak, jak to je. Jak jsem psal, poslal jsem mu pdfko s tím, že to může rozesílat dle vlastního zvážení. Takže je možné, že prvním zájemcům jej pošle zdarma (netuším).
  • 0

Felix Pro L, Creality Ender 5 Plus (vytuněný), Creality CR-10S Pro s BL Touch, Rebel II, Simplify3D
bastlir
 
Příspěvky: 163
Registrován: 06.01.2016 00:03
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Průvodce S3D - přesunuto z tématu "Creality CR-10s PRO"

Příspěvekod kroxigor » 13.03.2021 06:35

Rimra znám už dlouho stejně jako s 3Dtiskem i jako začínající modelář v podstatě "vysával" znalosti komunity a pak je začal zpeněžovat. I tady začínal s Rebel II a chodil si sem pro rady a návody, ale že by sem pak něco vracel. I s S3D jsme mu tady pomáhali před lety.

Osobně nechápu tu jeho filosofii kdy vezme čínskej šmejd polovinu věcí vyhází a předělá, aby z toho měl Rimr 3D tiskárnu. Ale když ho to baví a živí tak ať se mu daří.
K tomu vše jen S3D. Mimochodem S3D už je za zenitem daleko víc služby udělá PrusaSlicer2 a je zadarmo. S3D už je potřeba v podstatě jen na letadla z 3Dlabprintu protože jsou tak optimalizovaný STLka.

Na druhou stranu jsem za Rimra rád mám ho tu kousek a když má někdo problém s Creality tak ty lidi posílám za ním, já na tyhle Creality 3D tiskárny nemám fakt nervy.
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Průvodce S3D - přesunuto z tématu "Creality CR-10s PRO"

Příspěvekod Stefinek » 13.03.2021 10:02

kroxigor píše:Rimra znám už dlouho stejně jako s 3Dtiskem i jako začínající modelář v podstatě "vysával" znalosti komunity a pak je začal zpeněžovat. I tady začínal s Rebel II a chodil si sem pro rady a návody, ale že by sem pak něco vracel. I s S3D jsme mu tady pomáhali před lety.

Osobně nechápu tu jeho filosofii kdy vezme čínskej šmejd polovinu věcí vyhází a předělá, aby z toho měl Rimr 3D tiskárnu. Ale když ho to baví a živí tak ať se mu daří.
K tomu vše jen S3D. Mimochodem S3D už je za zenitem daleko víc služby udělá PrusaSlicer2 a je zadarmo. S3D už je potřeba v podstatě jen na letadla z 3Dlabprintu protože jsou tak optimalizovaný STLka.

Na druhou stranu jsem za Rimra rád mám ho tu kousek a když má někdo problém s Creality tak ty lidi posílám za ním, já na tyhle Creality 3D tiskárny nemám fakt nervy.


Já na enderu začínal a spoustu se tam toho naučil. Pokud bude potřebovat někdo poradit s creality tiskárnama, včetně marlinu pro skr desky, klidně se můžou obrátit na mě. Mě za pomoc stačí prosté děkuju :)
  • 0

Creality ender 3 - dual Z,skr1.3 5x TMC2208, BMG, vlastní Marlin
Anycubic i3 mega S - vykuchaná, komponenty použity na stavbu Rebel II
Anycubic chiron - stock
Rozestavěný rebel II V34 - Skr1.3,TMC2208, E3D V6, extruder z mk3s,bed anycubic i3 megaS
Stefinek
 
Příspěvky: 13
Registrován: 04.12.2020 06:49
Bydliště: Vimperk
Reputation: 0

Re: Průvodce S3D - přesunuto z tématu "Creality CR-10s PRO"

Příspěvekod Rebel » 13.03.2021 14:00

Mě nejde vůbec o nevraživost k nějakému prodejci či konkrétnímu typu tiskáren, ale o nějaký přinos, který by to mělo mít pro zdejší primární osazenstvo a tem v tom prostě nevidím. Navíc jak píše "kroxigor" S3D docela pokulhává, ba naopak se velice "vyšvihl" Slic3rPE a Cura, které jsou zdarma a od komerčních výrobců tiskáren. Tedy syslení know-how k S3D mi připadá hodně mimo mísu včetně propagace zde.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Průvodce S3D - přesunuto z tématu "Creality CR-10s PRO"

Příspěvekod bastlir » 13.03.2021 17:07

Podívám-li se na to pohledem přispívatelů a správců fór, tak asi máte pravdu, jenže neexistuje žádná průmyslovka či jiná škola na 3D tisk, kde by člověk mohl potřebné vědomosti čerpat. Vždyť student na školách také zdarma získá potřebné vědomosti, které později zpeněží. A kolik z nich, tedy pak už s nově nabytými vědomostmi a zkušenostmi, se vrátí do školství? A také ... ono přispívat na fórum vždy není pro každého. Tím myslím psychicky! Já to znám např. z TVFreaku, kde už mám určitá čtenářská "ocenění". On se tam totiž vždycky najde nějaký anonymitou skrytý trouba, který má jiný názor či zkušenosti, ale on se nesnaží vaši radu věcně vyvrátit, ale prostě jen uráží. Rovněž jsem už alergický na slaboduché výkřiky typu čínských šmejdů, protože svého času to byly šmejdy japonské, italské, ruské .... Jenže já se poslední dobou v jiném oboru potýkám spíš se šmejdama (světe div se) německýma. Prostě když mně něco přijde z Číny, už vím, že nejdříve musím dotáhnout všechny kabely a pak s tím už žádné problémy nejsou. Jinak příslušné naivky nechávám v jejich skálopevném přesvědčení, že na svém a pochopitelně na světě nejlepším stroji nic čínského nemají. :D Já zdaleka netvrdím, že Creality generuje tiskárny top kvality, ale porovnám-li tuto značku např. s Průšou podle ceny a užitné hodnoty, pak není co řešit.

S tím slicerem to je asi jako s tím 3D malováním. Člověk prostě dělá s tím, na co si již zvykl. Zkoušel jsem mj. Curu i Průšu a netvrdím, že S3D je lepší. V Průšovi asi dost lidí "krájí", proč ne? Ale jelikož slicování je pro mě opruz, který mě nebaví, a proto jdu cestou nejmenšího odporu a jdu do "vod", které už znám. To samé platí o kreslení.
Nejdříve jsem začal na OpenSCAD, pak jsem zkoušel přes SolidWorks vše možné a nakonec v podstatě dělám jen DesignSpark Mechanical, který není nejlepší, neumí všechno, přesto ho mám nejraději.

Ale asi se shodneme na jednom .... že ani tak nezáleží na tiskárně, ani ne tak na 3D kreslítku a ani tak úplně ne na struně, ale na tom, jak si ten svůj slicer nastavíme. :)
  • 0

Felix Pro L, Creality Ender 5 Plus (vytuněný), Creality CR-10S Pro s BL Touch, Rebel II, Simplify3D
bastlir
 
Příspěvky: 163
Registrován: 06.01.2016 00:03
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Další

Zpět na Nabídky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 11 návštevníků