Úprava firmware Repetier

Poptávky 3D tisku, workshopů atd.

Úprava firmware Repetier

Příspěvekod lipanek » 03.03.2018 15:46

Dobrý den,

pro svůj project stavby tiskárny potřebuji upravit firmware Repetir.
Úprava spočívá ve změnách pinů arduina pro prakticky všechny periferie - driver pro krokové motory, teplotní sensory, napojení displaye atd. Nejedná se o změny ve smyslu přidání nějaké funkce či jiného doprogramování.

Změnit v listech config.h atd si čísla umím, bohužel se mi nedaří najít veškeré definování pinů. Našel jsem toho hodně, ale nikolev všechno.

Hledám někoho, kdo má tento firmware "nastudovaný" a dokázal by mi s tímto přeadresasí pinů pomoct. Je jedno, o jakou verzi firmware půjde. Myslím, že moje věc je systémová a ve všech verzích stejná.

Jako hardware mám mini arduino 2560 a "ramps" chci použít svůj. Bohužel při návrhu DPS jsem musel prakticky vše popřesunovat a nyní to nemohu kompletně rozchodit. Mojí jedinou cestou je úprava (konfigurace) firmware dle již vyrobené desky pro vlastní RAMPS.

Předem díky za pomoc.

Michal
  • 0

lipanek
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10.03.2015 15:19
Bydliště: Trutnov
Reputation: 0

Re: Úprava firmware Repetier

Příspěvekod walter2 » 03.03.2018 18:48

lipanek píše:...
Změnit v listech config.h atd si čísla umím, bohužel se mi nedaří najít veškeré definování pinů. Našel jsem toho hodně, ale nikolev všechno.


Nejsem uplny znalec, ale urcite bude treba resit zmeny pro konkretni verzi. Konkretne nastavovani PINu se cca pred rokem docela zasadne menilo.

Zaroven by urcite bylo dobre, kdybys napsal, ktere PINy jsi nenasel. Pravdepodobnejsi bude, ze ti pak nekdo poradi....

Z mych poznamek jsem dohledal, ze jsem delal i zmeny v souborech nize, takze pro nektere specificke zapojeni musis pocitat s rozsahlejsimi zmenami.

pins_RAMPS.h
Configuration_adv.h
  • 0

walter2
 
Příspěvky: 128
Registrován: 09.03.2016 09:33
Reputation: 0

Re: Úprava firmware Repetier

Příspěvekod fdd1222 » 04.03.2018 20:49

Pokud tomu nerozumis, nemel ses tak zbrkle do takoveho "projectu" poustet. Kdyz napriklad pripojis termistory na piny kde neni AD prevodnik, nezmeris teplotu ani kdyby ses rozkrajel a nepomuze ti zadna uprava fw.
  • 0

fdd1222
 
Příspěvky: 511
Images: 0
Registrován: 12.11.2016 19:59
Reputation: -5
Pokud je snaha, dá se to napravit.

Re: Úprava firmware Repetier

Příspěvekod lipanek » 05.03.2018 07:49

Díky za reakci,
byť to nevypadá, ale já vím naprosto přesně, co a kam mohu dát ... který výstup/vstup na co je a slouží (AD, PWM atd) a s to pochopitelně nepřemisťuju.

Mám nastudované, který PIN na RAMPSu k čemu je. Co se dá v rámci adruina přesunout a co je "pevné".

Jednu úpravu jsem udělal a na první pohled to celé fungovalo. Ve chvíli, kdy jsem se v menu dostal do nabídky pohybu motoru a otočil encoderem pro samotné otočení motoru, tam encoder přestal plnit funkci posouvání v menu a při otáčení libovolným směrem se v menu pouze posouvá o jednu pozici tam a hned zpět (zacyklený pohyb). Při restartu arduina to opět funguje až do chvíle, co jsem již popsal.

Nevím, jestli to je pochopitelné, co jsem popsal.

Předem díky za pomoc

Michal
  • 0

lipanek
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10.03.2015 15:19
Bydliště: Trutnov
Reputation: 0

Re: Úprava firmware Repetier

Příspěvekod fdd1222 » 05.03.2018 08:05

S tim AD prevodnikem to byl jen takovy priklad, moznosti jak to zmrvit je spoustu a musel by ses podivat do zdrojovych kodu jak je to vlastne cele napsane a co se muze prehodit a co ne. Je mozne ze encoder je resen pomoci externich preruseni nebo citacu a ty taky nemivaji vstupy na kazdem pinu. Ja pouzivam uplne jinou desku a FW, ale kdyz jsem napr. na jeden pin (puvodne vyvedeny z desky jako univerzalni) povesil ovladani vzduchove klapky, prestalo fungovat USB. V dokumentaci samozrejme ani zminka.
  • 0

fdd1222
 
Příspěvky: 511
Images: 0
Registrován: 12.11.2016 19:59
Reputation: -5
Pokud je snaha, dá se to napravit.

Re: Úprava firmware Repetier

Příspěvekod n1kd0 » 07.09.2018 10:39

Přidám dotaz s dovolením sem. Poradíte někdo jak zprovoznit funkci Linear Advanced v fw Repetier?
  • 0

RebeliX X2
n1kd0
 
Příspěvky: 179
Registrován: 22.04.2015 23:28
Bydliště: Písek
Reputation: 0


Zpět na Poptávky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků