Prosba o pomoc s naskenováním předlohy pro 3D.

Poptávky 3D tisku, workshopů atd.

Re: Prosba o pomoc s naskenováním předlohy pro 3D.

Příspěvekod medapeta » 01.02.2022 23:00

Otázkou je, proč za výrobce "zdokonalovat" šizená sluchátka a nekoupit si něco od jiného. Mám Sony WH-1000XM4 a s kvalitou provedení ani zvuku není nejmenší problém. Představa, že sundám co tam je a nahradím to nějakým bastlem je totálně mimo realitu.
  • 0

Naposledy upravil medapeta dne 02.02.2022 09:13, celkově upraveno 1
Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Prosba o pomoc s naskenováním předlohy pro 3D.

Příspěvekod nasranek » 02.02.2022 00:03

Asi nechápeš mentalitu 3D tiskařů - tyto věci si lidi dělají, protože je potřebují pro sebe a nehledí na čas a na náklady s tím spojené a nebo na kšeft a to nezaplatíš.
Lehce odhadovaná doba tisku odladěného modelu co chceš bude cca 5 hodin ale spíš více a když si vemeš jen 30 kč za hodinu + cenu materiálu, energie, poštovného taj zaplatíš minimálně 300 kč, ale ty nemáš vůbec nic.
S počítej si sám na kolik si hodnotíš svůj čas za hodinu práce.
Než jsem byl odejít ze šachty tak za hodinu jsem si vydělal cca 320 kč. (odejít je správně není to chyba)
  • 0

nasranek
 
Příspěvky: 268
Images: 0
Registrován: 06.03.2017 01:16
Bydliště: Orlová 4
Reputation: 0

Re: Prosba o pomoc s naskenováním předlohy pro 3D.

Příspěvekod grafix » 02.02.2022 20:04

To není o tom, že by ti tady nikdo nepomohl. Je to spíš o tom, že bys to nezaplatil, to je první věc. Konstrukce toho prvku a pak následný tisk tě vyjde dráž, než nová sluchátka. A druhá věc, nikdo ti nezaručí 100% funkčnost. S největší pravděpodobností to praskne. Na to vem jed. Ten tvar je pro FDM tisk dost nevhodný. Kdyby to mělo ležet na poličce, tak budiž, ale jako funkční věc nepoužitelné. Kup raději nová sluchátka.

V rychlosti jsem od oka vymodeloval podobný tvar a hodil do sliceru. Ať se to umístí jak chce vždy je tam místo, kde to po vrstvách praskne...

Test_bocnice.stl
(700.08 KiB) Zobrazeno 7831 krát
  • 0

Přílohy
03.png
02.png
01.png
grafix
 
Příspěvky: 119
Registrován: 29.07.2017 17:35
Bydliště: NB
Reputation: 3
Jen tak dál :)

Re: Prosba o pomoc s naskenováním předlohy pro 3D.

Příspěvekod smejch » 03.02.2022 00:20

Hehe, já jsem tohle shodou okolností tiskl asi před 3 lety a je to přesně jak píšou všichni. Tvar je pro FDM naprd sám o sobě, plus je tam třeba udělat vedení kablíku a vychytat ty "čepy" pro otáčení aby to rozumně fungovalo. A další práce s úpravou po tisku aby to nějak vypadalo. Dělal jsem to pro známýho za flašku, s domluvou že když prasknou tak prostě prasknou (a praskly po 2 měsících denodenního užívání, před tím se stihly i ochodit ty čepy, takže to na hlavě sedělo dost všelijak). Chtěl jsem si tehdy hlavně vyzkoušet Inventor, se kterým jsem začínal modelovat. Dneska bych to udělal spíš SLAčkem, ale musela by se najít vhodná (čti drahá) pryskyřice. Model bohužel nemám, odešel do věčných lovišť s nezálohovaným diskem :mrgreen:
  • 0

smejch
 
Příspěvky: 66
Registrován: 20.02.2017 17:12
Reputation: 0

Re: Prosba o pomoc s naskenováním předlohy pro 3D.

Příspěvekod grafix » 03.02.2022 08:42

O SLA tisku jsem se nezmiňoval, na SLA by se to tisklo mnohem líp a hlavně by to vypadalo. Problém je v pryskyřici. Standardní na to nepoužiješ, poněvadž je křehká. Je potřeba pevný a houževnatý materiál. A s tím souvisí i cena, takový materiál jsem někde viděl stálo to cca 2300 za kilo, ale opět ti nikdo nezaručí, že to bude dostatečně pevné a nezlomí se to.
Takže není to o neochotě, ale o zkušenostech...
  • 0

grafix
 
Příspěvky: 119
Registrován: 29.07.2017 17:35
Bydliště: NB
Reputation: 3
Jen tak dál :)

Re: Prosba o pomoc s naskenováním předlohy pro 3D.

Příspěvekod zemciko » 03.02.2022 14:50

Tiskl jsem si na DLP úchyt na quest 2 i oculus go. A to i z Basic materiálu a drži to dodnes. Ano je to křehké jako materiál, ale když s tím nikdo neháže o zem tak to funguje. btw tsikl jsem i FDM z petg obdobu toho tenkého zakřiveného nesmyslu co se nacnakává zboku na quest 2 a taky to jde... Tohle bych asi dělal DLP technologií z "ABS-like" materiálu. Ale je potřeba počítat, že finančně je to nesmysl. Jen pokud si to člověk namodeluje vyrobí a otestuje sám prostě pro dobrý pocit že a skutečnou ekologii a je třeba počítat že napoprvé to nejspíš sedět nebude a běžně je to na 3 pokus/omyly...

Jinak můj oblíbený způsob jak vytvořit model je u takovýchto těles klasický 2d scan z růných profilů a pak vytvoření v 3d cadu a doladění tvaru podle výsledku při testech, je to fakt nejrychlejší.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Prosba o pomoc s naskenováním předlohy pro 3D.

Příspěvekod ekkar » 23.02.2022 08:25

To "grafix" - dík za pokus, aspoň někdo ... Ta bočnice je ze 2 půlek, který se ještě šroubujou k sobě jako "chleba lepeňák" - mezi nima jsou pak ty otočný čepy i kabel.

Pro ostatní - no, myslel jsem že když tak kolem mě všichni horujou pro 3D tisk, jak jim to pomohlo a co všecko už si vytiskli a jak jim takovej díl náramně funguje, tak jsem si myslel, že už technologie dosáhla takovejch pozic, že by se to dalo uplatnit i na ty laple. Vůbec nejde o to "je vylepšit", jak si někdo myslí - od lepšího zvuku mám i lepší sluchátka. Mně šlo o to zachránit pro další používání ty, který sice nejsou úplnej háj-end, ale třeba na komunikaci po Skypu-Viberu-Whatsappu stačit budou. No, asi jsem se mejlil ...
  • 0

ekkar
 
Příspěvky: 8
Registrován: 23.01.2022 18:56
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na Poptávky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron