nefungujuce arduino

nefungujuce arduino

Příspěvekod straciam » 08.11.2015 21:11

zdravim,
zacinam ozivovat 3d tlaciaren a chcel som odskusat arduino s doskou ramps 1.4.
zapojil som vsetko podla navodu tj arduino, ramps, drivery krokovych motorov a krokove motory.
vystupy na bed a hotend som zatial nezapajal, rovnako ani termistory ani endstopy.
pripojil som na ramps 12V a na arduinu okamzite odisiel 5V stabilizator.
stabilizator som vymenil za tl7805, odpojil motory, drivre a pripojil len ramps k arduinu.
pripojil 12v na ramps a tl7805 bola v momente vriaca. sice neodisla ale hned som napajanie vypol.
ked som skusil napajat samotne arduino cez napajaci konektor na nom, ledka ON na arduine sa rozvietila a stabilizator v pohode.
akonahle som to zapol s pripojenou doskou ramps, ledka ON na arduine sa ani nerozsvieti a stabilizator je okamzite horuci. na zdroji stupne odber na 300mA.
ked som prepojil arduino s ramps len dvoma zilami (Vin a GND) tak vsetko slo, ale akonahle bola cela doska ramps v arduine tak nic nejde.
stretol sa s tym niekto niekedy alebo neviete nieco poradit, kde hladat chybu? premeral som dosku ramps zo vsetkych stran ale vsetko je ok. takisto aj arduino.
  • 0

Ins-piration: No pass, no problem.
Rebel II s hiwin vedeniami.
straciam
 
Příspěvky: 108
Registrován: 08.11.2015 21:04
Bydliště: Podbrezova, SR
Reputation: 0

Zpět na ELEKTRONIKA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků