Bootloader a Firmware na Melzi riadiacu dosku.

Bootloader a Firmware na Melzi riadiacu dosku.

Příspěvekod Spišo » 27.08.2015 21:11

Chcem sa spytat, ze ci sa najde niekto kto by mi vedel napalit na moju novu riadiacu Melzi dosku novy bootloader a firmware. Je potrebny USBASP ISP 6 pinovy. Ja sa s tym uz trapim niekolko dni, ale nejde mi to :( . Ma aspon niekto skusenosti z niecim takym??? Dakujem.
  • 0

Spišo
 
Příspěvky: 3
Registrován: 14.07.2015 21:22
Reputation: 0

Re: Bootloader a Firmware na Melzi riadiacu dosku.

Příspěvekod Rebel » 27.08.2015 22:43

nemel by to byt zadny problem. flashnes bootloader a spravne fuses a musi to chodit, pokud neni spatne neco jineho.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Bootloader a Firmware na Melzi riadiacu dosku.

Příspěvekod Spišo » 29.08.2015 11:29

No, bohuzial nejde mi to. Vyzera to asi na problem s programatorom. Pri bootovani mi to vypisuje chybu nieco ako avrude sck period. Dalej sa teda ani nedostanem. Mal som na tej novej doske od vyroby Marlina, ale nesiel mi displej a os z mala home nastaveny na opacnu stranu. Nieco som spravil a uz nemam na doske ani ten marlin firmware. Tiez ma znepojojuje ze doska po pripojeni usb do pc ani neblikne. Je to tym ze tam uz nie je ten bootloader? Alebo som poskodil uz druhu dosku? Dik za odpoved.
  • 0

Spišo
 
Příspěvky: 3
Registrován: 14.07.2015 21:22
Reputation: 0

Re: Bootloader a Firmware na Melzi riadiacu dosku.

Příspěvekod Otomar » 29.08.2015 12:30

Tobě ty desky dává někdo zadarmo? Myslím, že je načase koupit arduino, ramps s drivery a začít tisknout.
  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

Re: Bootloader a Firmware na Melzi riadiacu dosku.

Příspěvekod Rebel » 29.08.2015 13:37

Spišo píše:No, bohuzial nejde mi to. Vyzera to asi na problem s programatorom. .....


Muzu se ti na to mrknout, kdyz to posles, ale pokud si v SK, tak se to asi nevyplati. Tu desku neznam, ale co jsem koukal, tak dokumentace k tomu je, takze by se asi chyba dala najit. Takto tezko rict, co se poondilo.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Bootloader a Firmware na Melzi riadiacu dosku.

Příspěvekod oscar » 29.08.2015 14:25

Pisu to nerad, ale uz jsem se setkal i s nefunkcnim programatorem.
Po dni laborace a nekonecnych kontrol zapojeni jsem dal jiny kus toho sameho typu programatoru a chodilo to napoprve.

Neslo o tuto desku, ale o vysilacku.
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: Bootloader a Firmware na Melzi riadiacu dosku.

Příspěvekod Rebel » 29.08.2015 14:30

Jestli se ti nekde doma vali arduino, tak si udelej programator z nej.

PS: To nebylo na tebe oscare :D Nekomu se doma valej arduina, jinemu zase programatory ..... :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D


Zpět na ELEKTRONIKA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků