Melzi - zapojenie s opačnou polaritou

Melzi - zapojenie s opačnou polaritou

Příspěvekod Spišo » 14.07.2015 21:48

Zdravím,

Chcem sa opýtať, čo všetko mi mohlo odisť s komponentov tlačiarne ak som zapojil riadiacu dosku Melzi (viď príloha) s kompletným osadením do zdroja s opačnou polaritou? Samozrejme, že doska len zadymila a už je fuč :x :(. Dym vyšiel s miest označených červenou farbou na priloženom obrázku. Myslím si, že komponenty ako hotend, hotbed, fan, endstopy a termosenzory by odisť nemali. Mohli však odisť motorčeky s displejom? Resp. viem odskúšať motorčeky i a displaj na priamo +- 12 V? Nie som elektroník tak Ďakujem za každú plodnú odpoveď.

S pozdravom
  • 0

Přílohy
Melzi2_odpalena.jpg
Melzi2_odpalena.jpg (1.38 MiB) Zobrazeno 1442 krát
Spišo
 
Příspěvky: 3
Registrován: 14.07.2015 21:22
Reputation: 0

Re: Melzi - zapojenie s opačnou polaritou

Příspěvekod Rebel » 14.07.2015 22:28

LCD odejit mohlo, motory na 99% ne, pokud si je nezhavil s temi vypalenymi drivery 10 minut. Ta deska by opravit jit mohla, ale cenove se to asi nevyplati. Kazdopadne takovy veci sbiram, tak bych ji bral do sbirky ohorelin :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D


Zpět na ELEKTRONIKA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron