RAMPS 24V

Re: RAMPS 24V

Příspěvekod JoskaPilot » 23.07.2017 16:08

hanysl píše:Taky jsem podobně upravoval RAMPS a s tim stepdown convertorem mam jen problémy. Než se pořádně tiskárna rozjede problikava mi displej a mění náhodně kontrast... Zkusím ho nahradit jiným a uvidím.

Mě to zatím jede normálně tak jak má. Na ten convertor mám napojeno pouze arduino, větráčky kupuji na ebay 24V .
  • 0

JoskaPilot
 
Příspěvky: 32
Registrován: 04.11.2016 10:44
Reputation: 0

Re: RAMPS 24V

Příspěvekod svobpata » 08.08.2017 23:30

Kupte si rumbu a kašlete na nějaké nebezpečné upgrady rampsu
  • 0

svobpata
 
Příspěvky: 259
Registrován: 02.01.2016 14:53
Reputation: 0

Re: RAMPS 24V

Příspěvekod pospa » 19.09.2017 22:33

Trochu jsem toto vlakno procet a rad bych pridal svou zkusenost - mam dva zdroje 12V a 24V. 24V staci pripojit na ramps na 11A vstup, ktery je jen pro desku. Nevim jestli je nutne mit 24V i na neco jineho - deska se na 70 stupnu ohreje za cca 3min. Mam graficky displej a ten teda problikava, takze jsem jej jeste pripojil pres USB do klasicky "usb nabijecku" do 220V. A frcim takhle uz par mesicu a bez problemu. Ted jsem ale koupil Titan Aero a nejak se nemuzu dobrat poradnymu tisku a nevim proc,ale to je jina kapitola, na to nekde asi zalozim prispevek..
  • 0

pospa
 
Příspěvky: 12
Registrován: 19.09.2017 22:27
Reputation: 0

Re: RAMPS 24V

Příspěvekod JoskaPilot » 19.09.2017 23:28

Titan a kde je problém dopocitals to dle prevodoveho poměru a musí to jet krásně ne? A máš tam 1003 motor?Mám namalovaný podobný, ale po svém a očekávám supr tisk:-)
  • 0

JoskaPilot
 
Příspěvky: 32
Registrován: 04.11.2016 10:44
Reputation: 0

Re: RAMPS 24V

Příspěvekod pospa » 20.09.2017 08:15

jojo mam :(
https://www.vsepro3dtisk.cz/p/krokovy-m ... -1003lqcef
hele jeden tisk se mi poved krasne, ale trable mam ve smyslu, ze mi to v pulce tisku najednou prestane, mam treba ve filamentu vybrouseny kolecko, tisk cca 2cm a zbytek do 10cm vubec nic. Nebo mam 2cm tisk a zbytek "chlupatej bordel vsude". Dopocitany to mam dobre 837 mi vyslo. Uz nevim co s tim, strasne me to sere.
  • 0

pospa
 
Příspěvky: 12
Registrován: 19.09.2017 22:27
Reputation: 0

Re: RAMPS 24V

Příspěvekod JoskaPilot » 20.09.2017 10:00

pospa píše:jojo mam :(
https://www.vsepro3dtisk.cz/p/krokovy-m ... -1003lqcef
hele jeden tisk se mi poved krasne, ale trable mam ve smyslu, ze mi to v pulce tisku najednou prestane, mam treba ve filamentu vybrouseny kolecko, tisk cca 2cm a zbytek do 10cm vubec nic. Nebo mam 2cm tisk a zbytek "chlupatej bordel vsude". Dopocitany to mam dobre 837 mi vyslo. Uz nevim co s tim, strasne me to sere.


Nejsem v tisku ještě víc než nováček, ale to tedy vypadá že Titan je tak silný, že když má filament snahu se přiucpat v trysce tak se filament poškodí (proklouzne) na zubatici a pak už je to špatný. Takže bych určitě rozebral vše kolem trysky a hledal problém tam. Přitlačit pružinou ložisko na Titanu jsi už určitě zkoušel že, jen se ptám pro jistotu, tak se neuraž. Mě právě štve u levných čínských extrudérů že tam mají napřímo ozubení o průměru 11mm a motor to nedá a strácí kroky a tisk podle toho taky vypadá:-) Ale už mě zas jeden kluk říkal že je to dobrý právě proto že to nepoškodí filament , asi by to chtělo nějaké čidlo momentu co když už je to moc velký odpor tak aby spomalil tisk, ale to je spíše pro tvůrce firmwaru, my stím nic neuděláme.
  • 0

JoskaPilot
 
Příspěvky: 32
Registrován: 04.11.2016 10:44
Reputation: 0

Re: RAMPS 24V

Příspěvekod pospa » 20.09.2017 11:34

Nejsem rozhodne urazlivej typ a vitam kazdou radu :) Pritlacit to hodne/malo jsem zkousel, prislo mi to prakticky bez zmeny (pokud jsem tedy nesel do extremu na obou stranach). Napadlo me, ze by to mohlo bejt treba spatnou teplotou? Ze by se mi to treba nejak ochladilo, tim padem by filament nesel procpat, v tu chvili by se to obrousilo tak, ze pri dalsim zahrati uz se to nenatahlo. Je to mozny? Mam ten ramps 1.4, pravdepodobne cinskej (stal 3 kila). Nikdy jsem nic jinyho nemel.. do ted jsem mel extruder MK8 a s nim jsem problemy nemel. Ten titan se mi zda, ze kdyz tiskne, tak tiskne o neco lip.. Muzu rict, ze uz jsem tak nasranej, ze snad koupim prusu.. Jinak joskoPILOTE, mozna by te mohlo zajimat co vlastne chystam (tisknu) :)
https://www.facebook.com/3DPrintbeat/?fref=ts
  • 0

pospa
 
Příspěvky: 12
Registrován: 19.09.2017 22:27
Reputation: 0

Re: RAMPS 24V

Příspěvekod JoskaPilot » 20.09.2017 14:30

To bych také rád tisknul, jen sehnat podklady alespoň v STL , co jsem koukal tak to není levné.
Jinak já používam Repetier a ten když to nestíhá topit tak vypne ohřev a tiskárna přestane tisknout(jen jezdí naprázdno), musel jsem několikrát upravovat tvar deflektoru ventylátorů aby to nefoukalo příliž na trysku a to samé na desku.
S teplotou bych zkusil jít spíše níže, záleží jestli to vedení k trysce máš celokov , nebo s teflonovou vložkou.
Osobně používám jen s teflonovou vložkou a nastavuji spíše vyžší teploty.U toho Titanu se to chladí přez tělo extruderu a nemusí se to tak ochladit nad tryskou a pak to může přilepovat filament na stěnu vedení filamentu, ale pokud máš teflon také tak by to mělo být OK, také zkouším verze kde je teflonová trubička z jedné strany jištěna slepou dírou a z druhé strany se opře o samotnou trysku, moc se my nelíbilo že se ta trubička opírá o kuželovou hranu díry a tím se vlastně svírá na menší průměr a tím brzdí filament, asi by to šlo pořešit i tak že by se do té díry zajelo frézou pro vytvoření kolmého dna (osazení) a pak by se teflon opřel kolmo a nesvíral by se tak. Jak už jsem psal jsem v tom začátečník, ale Rebel 2 koncepce je určitě lepší než "Průša" závitovka :-)
Ramps mám také z číny a přehodil jsem jen ten Mosfet a zrušil pojistky, jo a vstupní napájecí konektory jsem odstranil a dal přímo Gold 3,5 , ale toto je prý při 24V zbytečný , protože tam teče jen 1/2 proudu .Jo a diodu pro napájení Arduina mám připájenou k měniči z 24V na 10,6V.
Ještě mě napadlo co zkusit ty kroky filamentu, označit fixou a posouvat ručním řízení v Repetier Hostu,jestli to odpovídá, může se stát že toho tam ženeš víc jak bys měl . Dřívější extruder ti prostě ztrácel kroky jako dříve mě a tak nebyl problém.
http://joskapilot.webnode.cz/tiskarna/
  • 0

JoskaPilot
 
Příspěvky: 32
Registrován: 04.11.2016 10:44
Reputation: 0

Re: RAMPS 24V

Příspěvekod pospa » 20.09.2017 14:50

jen pro vysvetleni - ja to potrebuju tisknout proto, abych to overil - ta stranka je moje (nase, jsme dva) a tohle je nase vyroba :) (druhy letadlo v zaverecny fazi je Wildcat F4F s kompletnim zatahovakem). s tim STL je to zajimavej postreh.. nemame uplne v planu ho distribuovat, radsi bychom jen g-code.. ale jak to tak vidim, tak to bez toho nepujde :(
rozhodne souhlasim, ze rebel je lepsi nez zavitovka.. na druhou stranu prusa original nam funguje jako 'blackbox', proste to tam das, klik na "print" a jede to bez problemu. zadny jebani a ztrata casu s ladenim tiskarny apod. ted ten cas honime jak blazni.. kroky filamentu jsou podle me dobre, to jsem konzultoval i s vyrobcem, tam chyba nebude. mam teflon a tisknu na 220 prvni vrstvu a 210 zbytek. tisknu pres sd kartu, tak to zkusim pres komp a nejak logovat teplotu, treba se neco zajimavyho dozvim :( ach jo
  • 0

pospa
 
Příspěvky: 12
Registrován: 19.09.2017 22:27
Reputation: 0

Re: RAMPS 24V

Příspěvekod JoskaPilot » 20.09.2017 20:17

Tak to je vaše , moc pěkný. Ten G-code je dobrý spíše na konkrétní tiskárnu daných rozměrů, u mojí bych musel doplnit asi do G-codu aby nejdříve najela do nuly co má ta na kterou je G-code určen a pak zadat aby to tisklo od této nuly, ale když máš jiný extruder ,tak to zase jen s G-codem nepůjde ...
Já jsem se trápil s Slic3rem a pořád to nebylo ono, pak jsem zkusil z uložto.cz SimpliFly a už šetřím na licenci :-)
Ale stejně se to musí doladit. V každém případě ten tisk udělá hezčí SimpliFly než Slic3r, hlavně nedělá ty nelogický přejezdy a zohledňuje vysoké modely.

Zkus snížit "Retraction speed" (moje nastavení je na 30, ale ještě nemám nový extruder, který je prakticky stejný jako Titan, jen jednodušší )Jinak PLA jedu na 225°C/deska 50°C.

To plošné zatížení je u RC modelů vytištěných na 3D tiskárnách opravdu tak vysoké, ve srovnání s klasikou(balsa...)???

Pokud by pomohlo dát odkaz na případný prodej vaší práce na moje weby , tak rád pomůžu .
http://joskapilot.webnode.cz/
http://virtualni-obchod.webnode.cz/
  • 0

JoskaPilot
 
Příspěvky: 32
Registrován: 04.11.2016 10:44
Reputation: 0

Re: RAMPS 24V

Příspěvekod pospa » 20.09.2017 20:43

Hele my jsme to zkouseli a ten gcode by mel bejt hodne univerzalni, protoze nastaveni extruderu apod. je zalezitost firmware. zkouseli jsme to teda jen na dvou tiskarnach, ale vysledek vylezl totoznej a tiskarny byly jiny (prusa, cinan). podle me jde nejvic o rychlost a retrakci - to bude hlavni problem a nakonec ty STL asi budem muset davat. nicmene simplify uz ted vime, ze bude v doporucenym softu, mame z nej asi nejlepsi vysledky.
startovaci skript mame nastavenej nejdriv home, pak auto level bed, pak na 0,0, pak tisk. muzem to nekdy vyzkouset - naopak - byl bych vlastne moc rad kdybysme to nekdy mohli vyzkouset. myslim, ze vim, kde zhruba bydlis a asi to mame i blizko.. :)
jinak ted jsem rozebral titana a bylo pridreny lozisko, uz podruhy! dam tam misto toho vytisteny kolecko a pak si pohraju i s retrakci.
plosne zatizeni nejsem si uplne jistej jestli je to nejak dramaticky horsi, o neco asi jo, myslim si, ze by bylo lepsi delat vetsi modely nez ty prvni dva co mame (ty jsou cca 1100mm), litalo by to asi lip. ale zase musime brat nejakou rozumnou dobu tisku a tak vsechno dohromady. musim rict, ze to neni jednoduchy a pripravujem to uz opravdu dlouho.
a co se tyce nabidky na umisteni odkazu tak to si moc dobre pamatuju a velmi, velmi radi to vyuzijem :) diky nejen za to..
  • 0

pospa
 
Příspěvky: 12
Registrován: 19.09.2017 22:27
Reputation: 0

Re: RAMPS 24V

Příspěvekod JoskaPilot » 20.09.2017 21:33

Já jsem při stavbě chtěl co největší plochu, ale nakonec zustal u desky 200x200 mm a proto moje 0 je u osy X a Y posunuta vzhledem k počátku desky, u Repetier Hostu to nastavim v nastavení tiskové plochy u SimpliFly to už taky umím nastavit, ale hold to není úplně standartní:-)
Ale pokud se domluvíme, mužem to zkusit vytisknout u mě, a nemusí to být tolik dělené, osa Z vyjede až na 380mm!!!
O testovací piloti u mě také nebude nouze, po asi 20letech se dáváme dohromady ještě z dvěmi kamoši:-)
  • 0

JoskaPilot
 
Příspěvky: 32
Registrován: 04.11.2016 10:44
Reputation: 0

Re: RAMPS 24V

Příspěvekod pospa » 21.09.2017 08:54

Ty jo 380mm je fakt dost :) Nicmene bohuzel takovouhle vejsku nedokazem vyuzit, protoze ty casti jsou delany s ruznejma zapadkama a voditkama aby to do sebe pasovalo. A vzhledem ke kompatibilite s ruznejma tiskarnama, je to omezeny na 15cm. Ale urcite se nejak domluvime, i na to pripadny litani :)
Ohledne titana - dal jsem tam puvodni NEMA17 motor, pustil tisk a rano to tam bylo jako prd! Vecer jsem zjistil, ze ten "lepsi" motor nema vubec silu (ale driv ji mel), asi se nejak rozbil..? Je to mozny, ze by takhle ztratil silu? A vubec - myslis si, ze je dulezity aby tam byl motor se 400 krokama misto s 200? Takhle subjektivne co jsem na to ted rano koukal mi v kvalite neprisel rozdil, ale tisknu to na 0.2mm, mozna by to bylo znat pri vetsich detailech? Ptam se proto, jestli to mam vubec resit a nebo jestli to mam ted nechat tak jak to je.. diky
  • 0

pospa
 
Příspěvky: 12
Registrován: 19.09.2017 22:27
Reputation: 0

Re: RAMPS 24V

Příspěvekod JoskaPilot » 21.09.2017 09:30

Co už jsem zkoušel tak třeba přepínání DR8825 na jiný mód propojkou u mě jen více pískal motor a efekt žádný.
To že by motor ztratil sílu to neznám, snad jen když bys ho stále nechal přehřívat , to prý snižuje sílu magnetu .
Ohledně 200 nebo 400 kroků , přikláním se k 200 , protože u Titana je převod tuším 3/1 tak už tím navyšuješ rozlišení 3x . Jinak když motor nemá sílu, tak se dá posílit tím že naopak nastavíš méně microkroků , někde o tom mluvil "Sakul" že to dle info o motoru je nejsilnější někde kolem 8microkroků, jestli se nepletu, toto jsem nezkoušel.
Ty zadřený ložiska spíše vypovídají jestli nemáš jen nějaký klon Titanu co tady prodávají překupníci.Dnes už se nedá věřit ani ceně :-(
Já jsem tam dal staré ložisko z nějakého HDD a zatím Extruder ať už je asi 3x upravovaný docela chodí.
Pokud nepřijdu o moji hlavní práci ve škodovce tak půjde ven a dám tam také s převodem a motorem CZ od www.microcon.cz/ 1003 .
  • 0

JoskaPilot
 
Příspěvky: 32
Registrován: 04.11.2016 10:44
Reputation: 0

Re: RAMPS 24V

Příspěvekod pospa » 21.09.2017 09:46

kupoval jsem ho na www.vsepro3dtisk.cz, mam s nima docela dobry zkusenosti, nechce se mi verit tomu, ze by to byl klon. nicmene ty loziska cinsky vypadaj, ale ty jsou cinsky podle me i na jejich strankach v Anglii. taky stoji jedno pul libry :)
ano titan ma 3/1 a vahu motoru asi nema cenu resit.. zatim to necham takhle a zkusim to reklamovat. postovny bude stat sice skoro to samy co novej ale co uz no. ted to hlavne vypada, ze to chodi, uz by bylo na case!
  • 0

pospa
 
Příspěvky: 12
Registrován: 19.09.2017 22:27
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na ELEKTRONIKA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků