Repetier Host a BLUETOOTH

Repetier Host a BLUETOOTH

Příspěvekod speto_sk » 14.03.2015 21:36

Vie mi niekto poradit ako to je s Bluetooth a Reptier Host co je ovladaci SW ku tlaciarni. Uz som nad tym stravil druhy den ale nefunguje mi to. PC sa pripoji na BT modul ale udaje sa neprenasaju. Isiel som podla tohoto navodu ako pripojit BT modul ku Ramps ale nefunguje to. BT som tak isto nastavil podla AT Commands. Dolezite je aby na pin 34 prislo napajanie aby sa BT modul dostal do modu pre AT commands. Pozor to napatie je 3,3V zo stabilizatora na doske BT. Cerpal som aj odtial.

  • prikaz AT vrati hodnotu OK
  • prikaz AT+BAUD8 vrati hodnotu 115200
  • prikaz AT+PIN0000 vrati hodnotu pinset kde 0000 je vas pin.Vyrobcom nastavene je 1234
  • prikaz AT+PN vrati hodnotu No Parity
  • prikaz AT+PE vrati hodnotu Even Parity
  • prikaz AT+PO vrati hodnotu Odd Parity
  • prikaz AT+NAMEvase meno vrati hodnotu meno do 20znakov

Modul BT blika ak nie je spojeny s PC. Ak dojde k spojeniu LED zacne svietit trvalo na BT module. Tu je zapojenie pre ramps1.4 z wiki:

Obrázek

A este jedno, ako nastavit FW Repetier aby BT bolo aktivne ? Tu je cast z Repetier FW pre Bluetooth. N a webe si je mozno vybrat z troch serial 1,serial2 a serial3. Predpokladam ze serial1 bude pre usb pripojenie na mega2650. Lebo ak som to nechal na serial1 tak nefungovalo usb pripojenie. Este by som bol zabudol BT doska je v1.02. Doteraz som ju pouzival pre ladenie coptery z mobilu, vsetko pracovalo spravne. Nejde mi ale do hlavy ako je to z prenosom ktory je na wiki popisany a v sekcii troubleshooting je nejaky kod ak by boli problemy ale neviem kde ho mam hladat. Mozno ze bude problem vo verzii modulu lebo sa mi zda teda pisu na wiki ze je v1.06. No neviem.

Kód: Vybrat vše
// ################## EDIT THESE SETTINGS MANUALLY ################
// ################ END MANUAL SETTINGS ##########################

#define FAN_BOARD_PIN -1

#define EXTERNALSERIAL  // use Arduino serial library instead of build in. Requires more ram, has only 63 byte input buffer.
// Uncomment the following line if you are using arduino compatible firmware made for Arduino version earlier then 1.0
// If it is incompatible you will get compiler errors about write functions not beeing compatible!
//#define COMPAT_PRE1
#define BLUETOOTH_SERIAL  2
#define BLUETOOTH_BAUD  115200
#define MIXING_EXTRUDER 0


Tak ak by mal niekto skusenost bol by som vdacny aby mi poradil kde je problem.

Dik.
  • 0

// speto_sk # REBEL_II {HE clone E3D 1.75 : MK2B AL : RAMPS1.4 : MEGA} # Marlin 1.1.0-RC7 # S3D
speto_sk
 
Příspěvky: 20
Registrován: 07.01.2015 22:19
Reputation: 0

Re: Repetier Host a BLUETOOTH

Příspěvekod Rebel » 14.03.2015 22:51

Uz si to teda moc nepamatuju, ale ve firmware jsem urcite nic nemenil a mel jsem to v podstate naprasene na stejnej seriak jako USB a to je podle me i ten pripad na wiki.
Pro prehrani FW jsem to musel vzdy odpojit.
Kazdopadne je to pouzitelne tak maximalne na nahrani EEPROM, protoze na tisk to je pomaly. Pri vetsim mnozstvi posilanych g-codu, jako jsou oblouky, male perimetry a rychle kratke infily to kokta.
A to nemluvim o prenosu gkodu na SD kartu, to je v opdstate uplne o nicem, pokud netisknes spendlikovi hlavicky :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Repetier Host a BLUETOOTH

Příspěvekod speto_sk » 15.03.2015 00:30

a aky FW si pouzival ?
  • 0

// speto_sk # REBEL_II {HE clone E3D 1.75 : MK2B AL : RAMPS1.4 : MEGA} # Marlin 1.1.0-RC7 # S3D
speto_sk
 
Příspěvky: 20
Registrován: 07.01.2015 22:19
Reputation: 0

Re: Repetier Host a BLUETOOTH

Příspěvekod Rebel » 15.03.2015 14:00

Repetier V91
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Repetier Host a BLUETOOTH

Příspěvekod janekx » 21.03.2015 16:51

Znam BT modul co se chova jen jako media konvertor... Kdekoli se nastavi na spravnou rychlost a pripoji k rs232 jede. Nicmene pro FW je to nespolehlivy zpusob prenosu a pro gcode dle meho taky.
Mozna by stalo za to se zamyslet nad Pi2 a mas klid me to funguje perfektne a je to autonomni. Mas li to jako studijni projekt drzim palce ale ja bych to na vaznou praci nepouzival.
  • 0

janekx
 
Příspěvky: 90
Registrován: 23.02.2015 18:40
Reputation: 0

Re: Repetier Host a BLUETOOTH

Příspěvekod Pezantros » 04.05.2015 18:20

Pokusím se zde popsat rozchození Bluetooth modulu tak, jak se to podařilo mě. Pro někoho je to možná zbytečné, no pro mě je to jediná možnost, jak se spolehlivě spojit s tiskárnou, aniž bych musel kupovat nové Arduino. Pro komunikaci používám modul Bluetooth HC-06, který jsem koupil na aukru. Postup byl následovný:

1) Je třeba vyrobit kabel mezi modul Bluetooth a RAMPS buď podle postupu, který zde uvedl speto_sk nebo podle videa zde https://www.youtube.com/watch?v=-ddUM8Fy3es, kde je vše detailně popsáno a ukázáno.

2) Je třeba nakonfigurovat Bluetooth modul. Protože jsem neměl jak připojit Bluetooth modul k PC, použil jsem pro konfiguraci arduino (je jedno jestli to bude UNO nebo MEGA):
a) V programu Arduino IDE je třeba otevřít přiložený zazipovaný soubor "Bluetooth_module_setup.ino" a upravit první tři proměnné: Název tiskárny, pin pro spárování a rychlost komunikace s Bluetooth modulem pro konfiguraci. Pozor, nejde zde o rychlost budoucí komunikace s tiskárnou. Ta je v programu napevno nastavená na 115200 baudů. Vše je v programu okomentováno. Program je pak třeba nahrát do arduina, zavřít program Arduino IDE a arduino odpojit od PC.
b) Arduino a Bluetooth modul je třeba propojit podle přiloženého obrázku níže.
c) Připojit Arduino k PC, zapnout Arduino IDE a kliknout vpravo nahoře na ikonu lupy pro otevření sériového monitoru.
d) V sériovém monitoru by se mělo zobrazit následující:

Starting config
OK
OKlinvorV1.8
OKsetPIN
OKsetname
OK115200
Done!

Jestliže se v sériovém monitoru zobrazí pouze:

Starting config

pak je špatně nastavená rychlost komunikace pro konfiguraci Bluetooth modulu, tj. třetí proměnná, která se nastavuje v Bluetooth_module_setup.ino.
Skončí-li tedy konfigurace hláškou "Done!", je modul nakonfigurován a lze ho připojit k RAMPSu vyrobeným kabelem viz bod 1.

3) Používám firmware Repetier_RII_91_V8_full_GLCD od JRC a žádné zásahy jsem do něj kvůli Bluetooth nedělal. Jak už tu psal Rebel, vývody na RAMPS, do kterých se dle bodu 1 Bluetooth zapojuje, jsou sdílené s USB. Je pravda, že před přehrátím firmware se musí Bluetooth odpojit, mě to ale nevadí, protože USB nemůžu spolehlivě používat.

4) Zapnout tiskárnu a spárovat ji s PC. Ve Windows v "Zařízení a tiskárny" by mělo přibýt nové zařízení s názvem Rebel II. Je ještě potřeba jít do správce zařízení, do části "Porty", najít tam Com port, na kterém se tiskárna připojila, dát pravým, vlastnosti, karta Nastavení portu a změnit Bity za sekundu na 115200. Já tam měl původně 9600.

5) V programu Repetier Host je pak třeba jít do nastavení tiskárny a změnit příslušný COM port.

6) Klik na připojit, a je to :D .

Poznámka: Zprvu jsem Bluetooth používal jen pro konfiguraci EEPROM a pro manuální ovládání, v poslední době přes něj i tisknu, když se mi nechce přendávat SD kartu, a nemám s tím problém. Podle LCD mi při tisku klesl buffer max na 11, ale aby se zasekávala, to se mi zatím nepodařilo. Tiskárnu mám 4 metry od PC a používám USB dongle Asus USB-BT400.
  • 0

Přílohy
Bluetooth_module_setup.zip
Program pro arduino na konfiguraci Bluetooth modulu
(954 bajtů) 198 krát
Bluetooth_programming.PNG
Zapojení arduina a Bluetooth modulu pro nakonfigurování
Bluetooth_programming.PNG (72.82 KiB) Zobrazeno 3206 krát
Pezantros
 
Příspěvky: 200
Registrován: 19.04.2015 12:22
Reputation: 0


Zpět na ELEKTRONIKA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků