firmware do Gen7, pro Rebel II

firmware do Gen7, pro Rebel II

Příspěvekod AndroidCZ » 11.01.2015 01:11

Ahoj,
nemáte náhodou někdo postavený Rebel II s elektronikou gen7? Sháním do ní vhodný firmware pro Rebela a zatím jsem ho nenašel. Prozatím tam mám firmware pro Mendel, ale např. extruder vytlačuje řádově více filamentu (protože je nastavený na zpřevodovaný extruder), točí se opačným směrem. Máte tip jaký fw zvolit? Gen7 je ve verzi 1.5.
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: firmware do Gen7, pro Rebel II

Příspěvekod Rebel » 11.01.2015 10:35

Hoj, to ale memi o vhodnosti FW, ale pouze o jeho nakonfigurovani. Nezalezi na tom, jestli mas mendel, rebel ci neco obdobneho, ale jake si pouzil komponenty, jako jsou remenice, zavitovky, extruder ....
Pouzij treba web konfigurator Repetieru http://www.repetier.com/firmware/v091/
a nasazej do nej akorat sve konstanty, hlavne tedy kroky/mm, zbytek uz je snad banalni.
Pro vypocet kroku/mm remenic a tyci je utilitka primo v Repetier-host.
Vypocet posuvu extruderu neni take nijak problematicky.
Zkus se s tim nejako popasovat a pokud chces poradit nejaka konretni cisla, musis sem dat vice parametru sve tiskarny. Jako jsou pouzite drivery a nastavene mikrokroky, typy remenic, zavitovku, rozmer zubatky...
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: firmware do Gen7, pro Rebel II

Příspěvekod AndroidCZ » 11.01.2015 11:07

Díky za odpověď, zkusím si to projít. Jinak ten reprap je úplně normální Rebel II, všechny komponenty (rozměry,řemenice, extruder) jsou podle návodu, jen jsem tam dal eletroniku je Gen7. Drivery jsou použité A4988. Pokusím se to nějak nakonfigurovat, možná se ještě ozvu..
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: firmware do Gen7, pro Rebel II

Příspěvekod Rebel » 11.01.2015 12:19

On Rebel II zase tak uplne normali a standardni neni. Ja pouzival remenice T5 i T2.5 a nekdo pouziva GT2. Takze standardni je pouze ten nazev tiskarny :D A i ted je v seznamu materialu variabilita remenic T5 a 2.5 popsana, coz je dost podstatne prave pro nastaveni krokovani :)
Zkus se v tom trochu prohrabat, kdyz budes v koncich, klidne napis :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: firmware do Gen7, pro Rebel II

Příspěvekod AndroidCZ » 16.01.2015 21:07

Nemáte náhodou někdo k dispozici jakýkoliv firmware pro Rebel II, který byl vytvořený v tom online konfigurátoru Repetieru? http://www.repetier.com/firmware/v091/
Píšou tam, že lze nahrát již existující firmware a upravovat v něm hodnoty, ale ten uploadnutý fw musí mít původ v tom konfigurátoru.
Dost by mi to pomohlo, protože je tam spousta parametrů, kterým (zatím :) ) fakt nerozumím a ty bych rád ponechal původní. V podstatě bych si pak změnil hlavně ty parametry, které se týkají mé elektroniky Gen7.

Příklad čemu třeba nerozumím: "Always check endstops.Only enable if you have no cross talk from your motors, which could trigger wrong signals causing the print to skew." A takových jiných je tam hromada...
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: firmware do Gen7, pro Rebel II

Příspěvekod AndroidCZ » 18.01.2015 00:13

Tak jsem se "nedal" a podařilo se mi v konfigurátoru nakonec naklikat funkční firmware. Jediné co mi z neznámého důvodu nefungovalo bylo nastavení krokování, to jsem ale nakonec změnil přes nastavení eeprom a to v pohodě funguje. Díky tedy za ten tip na konfigurátor!

Mimochodem, první výtisky vypadají skvěle, takže mám obrovskou radost z Rebela! Používám ABS Mladeč (ten obyčejný), celokov hotend s titanovým heatbrake a Buildtak podložku.
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0


Zpět na ELEKTRONIKA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků