REBELIX na Arduino + Ramps 1.4 + Full LCD,SD reader

REBELIX na Arduino + Ramps 1.4 + Full LCD,SD reader

Příspěvekod brooklynspeedy » 05.11.2014 23:56

Zdravím, máte tu někdo postaveného REBELIXe na Arduino + Ramps 1.4 + Full LCD,SD reader??? Tiskárna po mechanické stránce postavená, dnes jsem na RAMPS vyřadil pojistky a vyměnil FET. Zatím jsem LCD s RAMPS s LCD pripojil k PC pres USB a nahrál nějaký FW co jsem se pokusil nastavit na REPETIER WEB Configuratoru. Zatám to nějak reaguje, jen je strašně jemný krok na točítku na LCD. Když otočím o krok, tak se menu pohne o 2 polozky a někam se trefit je docela hrůza. Smysl otáčení mi až tak nevadí, jde o zvyk. Máte s tím někdo zkušenosti? Lze to nějak poladit? Má to tu někdo posatavené stejně? Mohl by mi někdo pomoci se správným FW a kalibrací? Zítra bych chtěl osadit drivery a zkusit pohnout motory.
Díky
  • 0

Naposledy upravil brooklynspeedy dne 06.11.2014 08:45, celkově upraveno 1
REBELIX + ARDUINO + RAMPS 1.4 + FULL LCD - prodáno
Nyní probíhá stavba DELTY :)
brooklynspeedy
 
Příspěvky: 47
Registrován: 07.05.2014 09:41
Reputation: 0

Re: REBELIX na Arduino + Ramps 1.4 + Full LCD,SD reader

Příspěvekod Rebel » 06.11.2014 00:04

V tom web konfiguratoru na karte "User Interface" nastav polozku "Encoder Speed" na "Slowest", stahi ten konfigurak, prepis puvodni, a nalej to znovu do arduina.
Jinak se to da samozrejme zmenit primo v kodu, ale podle me je pro zacatecniky ten webkonfigurator dobrej.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: REBELIX na Arduino + Ramps 1.4 + Full LCD,SD reader

Příspěvekod brooklynspeedy » 06.11.2014 10:10

Hůůů díky! S točítkem je to ted jedna radost :) Ještě jsem měl problemy s SD kartou, ale s KINGSTON to funguje normálně! Na co je to stačítko STOP na LCD? Stopne tisk, když to začně dělat blbiny? Předpokládám, že kalibrace se provádí změnou hodnot v configuration h zde

#define XAXIS_STEPS_PER_MM 80
#define YAXIS_STEPS_PER_MM 80
#define ZAXIS_STEPS_PER_MM 80
#define EXT0_STEPS_PER_MM 370

Nebo NE??? Bere to jen hodnotu anebo i výpočty?
Díky
  • 0

REBELIX + ARDUINO + RAMPS 1.4 + FULL LCD - prodáno
Nyní probíhá stavba DELTY :)
brooklynspeedy
 
Příspěvky: 47
Registrován: 07.05.2014 09:41
Reputation: 0

Re: REBELIX na Arduino + Ramps 1.4 + Full LCD,SD reader

Příspěvekod Rebel » 06.11.2014 10:18

Ono STOP zresetuje Arduino. Sice to neni primo relevantni RESET, ale v defaultu to neco podobneho provede, tudiz se ti vypnou topeni, pojezdy....proste CENTRAL STOP :D

Na to nastaveni ve FW si dej pozor. Pokud mas ve firmware volbu EEPROM MODE 1 nastav parametry v EEPROM pomoci REPETIER-HOPSTa, tam to myslim vzorce nezere, musis zadat cisla.

Hodnoty ve FW jsou pri pouziti toho MODu 1 ignorovany.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: REBELIX na Arduino + Ramps 1.4 + Full LCD,SD reader

Příspěvekod brooklynspeedy » 06.11.2014 11:04

Takže EEPROM usage mám nastaveno na EEPROM SET 1
Teď se koukam do Repetier-Hosta ale tam mi nejde spustit Nastavení / Nastavení EEPROM Frimwaru - prostě to MENU není probarvené :? ... ( může to dělat to, že nemám připojenou tiskárnu, ale pouze elektroniku přes USB )

Ještě jsem koukal do MENU na LCD a v NASTAVENÍ/EXTRUDER je zmenit hodnota KROKU/MM. Kdyby to bylo i na X,Y,Z tak by šla kalibrovat tiskárna přes LCD? - nebo melu kraviny?
  • 0

REBELIX + ARDUINO + RAMPS 1.4 + FULL LCD - prodáno
Nyní probíhá stavba DELTY :)
brooklynspeedy
 
Příspěvky: 47
Registrován: 07.05.2014 09:41
Reputation: 0

Re: REBELIX na Arduino + Ramps 1.4 + Full LCD,SD reader

Příspěvekod oscar » 06.11.2014 11:20

brooklynspeedy píše:( může to dělat to, že nemám připojenou tiskárnu, ale pouze elektroniku přes USB )

ne, firmware neumi detekovat tiskarnu. jak?
pri connectnute elektronice to musi byt probarvene. samozrejme pokud mas repetier firmware

brooklynspeedy píše:Ještě jsem koukal do MENU na LCD a v NASTAVENÍ/EXTRUDER je zmenit hodnota KROKU/MM. Kdyby to bylo i na X,Y,Z tak by šla kalibrovat tiskárna přes LCD? - nebo melu kraviny?


a proc?
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: REBELIX na Arduino + Ramps 1.4 + Full LCD,SD reader

Příspěvekod Rebel » 06.11.2014 11:22

Ano, EEPROM nejde editovat, kdyz neni tiskarna pripojena :)

I prez LCD do konfigurovat jde, ale nejdou myslim desetina mista, takze pokud je potrebujes, nepujde to.

Po kalibraci prez LCD nezapomen dat ulozit do EEPROM, jinak se ti po vypnuti tiskarny zmeny smazou :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: REBELIX na Arduino + Ramps 1.4 + Full LCD,SD reader

Příspěvekod Efin » 02.12.2015 21:00

Upravil jsem zavitovky na ose Z na M5 a pri změne Zkroků na mm se mi nadari prepsat hodnotu v nastavení Marlinu.
Přepíšu nastavení v Marlin Firmware EEPROM nastavení, kliknu na Uložit do EEPROM, potvrdím Uložit změny i do EEPROM, hodnota se změní (ověřeno na LCD) ,ale po vypnutí a novém zapnutí je tam původní hodnota...
co dělám špatně??
  • 0

Efin
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10.11.2015 15:31
Reputation: 0

Re: REBELIX na Arduino + Ramps 1.4 + Full LCD,SD reader

Příspěvekod Rebel » 02.12.2015 21:04

Nemas ve vlastnim FW povolenou EEPROM, mas ji v MODE 0, musi but v MODE 1. Tedy u Repetier-FW, ale u Marlina to nekde je obdobne.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: REBELIX na Arduino + Ramps 1.4 + Full LCD,SD reader

Příspěvekod Efin » 04.12.2015 15:13

Omlouvám se za stupidní dotaz, ale kde přesně v Marlinu změním Mode 0 na 1. Včera se mi to nepodařilo najit...
díky za radu... :oops:
  • 0

Efin
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10.11.2015 15:31
Reputation: 0

Re: REBELIX na Arduino + Ramps 1.4 + Full LCD,SD reader

Příspěvekod Pezantros » 04.12.2015 15:26

U Marlina je to trošku jinak. Pro aktivaci EEPROM jdi do souboru Configuration.h a najdi řádek:
//#define EEPROM_SETTINGS
Odmaž ze začátku dvě lomítka:
#define EEPROM_SETTINGS
Zkompiluj znovu firmware, nahraj do Arduina a mělo by to fungovat.
  • 0

Pezantros
 
Příspěvky: 200
Registrován: 19.04.2015 12:22
Reputation: 0

Re: REBELIX na Arduino + Ramps 1.4 + Full LCD,SD reader

Příspěvekod zbek » 20.01.2016 15:42

Mam dotaz mam od zahradnika tiskarnu a potřebuji zvednout vysku programove o 5mm jde to pres ovladaci displej ?
  • 0

Zbek
zbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: 19.11.2015 16:14
Reputation: 0


Zpět na ELEKTRONIKA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron