Drivery TMC2208 po UART - jak na ně?

Drivery TMC2208 po UART - jak na ně?

Příspěvekod Rebel » 13.01.2019 16:32

Takže obdobný dotaz jako pro TMC2130 :D Máte někdo vyzkoušenou nějakou funkční konfiguraci v Marlin FW?

Jedná se mi o nějaká maxima, které se z toho podařilo někomu dostat. Ohledně porovnábí s TMC2130 jsem téměř bezproblémového tisku, motory okolo 60°C s konfigurací (pro sCube):

Travely do 100mm/s s max acc 1000

Proudy nastavené přez UART:

X=600mA
Y=600mA
Y2=600mA
Z=700mA
E=600mA

MICROSTEPS 4

Kód: Vybrat vše
.
  #define R_SENSE           0.11  // R_sense resistor for SilentStepStick2130
  #define HOLD_MULTIPLIER     0.5  // Scales down the holding current from run current
  #define INTERPOLATE       true  // Interpolate X/Y/Z_MICROSTEPS to 256
.
.  #define STEALTHCHOP
.
. //#define HYBRID_THRESHOLD
.


HYBRID THRESHOLD jsem zkoušel, ale nehledě na zvýšení hlučnosti to v podstatě k dosažení vyšší rychlosti nepřispělo, ba naopak. V podstatě se dá říci, že i při příčných pojezdech v plné rychlosti (100mm/s), kdy se tedy motory otáčejí o něco rychleji než při přímém pohyby X či Y se projevuje jakési pokulhávání, ale bez ztráty kroků a když se to přežene (tedy více jak 100mm/s), tak přijde drcnčení a rezonance, ale kroky se neztratí. V podstatě se dost obdobně chovají i 2130, ale tam je to už kritické a ztrácí kroky.

Máte někdo nějaká ověřená maxima a s jakým nastavením? Nevím, jestli to není něčím úplně jiným, na co zapomínám, nic méně jsem proto pro pokusy s 2208 použil jinou desku a čistý FW, který jsem znovu celý upravil.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Drivery TMC2208 po UART - jak na ně?

Příspěvekod walker.cz » 26.01.2019 15:57

Moje zkušenosti s TMC2208 jsou celkem dobré, lepší než TMC2130 díky vylepšenému stealtchop2. Nesnažím se o supr rychlosti, při tisku tryskou 0.6mm a klasickým E3Dv6 se tak stejně nestíhá tavit.
Prozatím mnout vyzkoušená konfigurace je následující - jen to běží na firmware klipper
Z důvodů testů na sílu ( - krásné grafy na konci videa) používám kroky 1/4 s interpolací 1/256 právě z důvodu síly i při větších rychlostech v režimu stealtchop2
NASTAVENÍ
Kód: Vybrat vše
microsteps: 4
run_current: 0.65
hold_current: 0.4
stealthchop_threshold: 250
interpolate: true

další nastavení (většinou jsou to default hodnoty u klipperu, co jsem koukal, tak určitě Repetier má hodnoty jiné, Marlin nevím)
Kód: Vybrat vše
driver_PWM_FREQ: 1
driver_PWM_GRAD: 4
driver_PWM_AMPL: 128


mám danou vyšší rychlost přepnutí v hybrid modu - 250mm/s, ale dá se i vypnout. Do rychlosti 150mm/s to běží krásně, víc ještě nebyl čas testovat.
S proudy půjdu ještě dolů, protože se na můj vkus dost zahřívají motory (zhruba také 60C), ale výtisky lezou krásné.
Tiskárny je corexy, 24V, desky Fystec F6
EDIT: ještě rychlosti - tisk 60mm/s, přejezd do 150mm/s, akcelerace 2000m/s2
  • 0

Rebel II, Rebelix MK2, Poseidon Duo, W-sCubeXY, Delta Sculptur, Wallta (moje delta :D ),
walker.cz
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10.01.2017 23:08
Bydliště: Cheb
Reputation: 0


Zpět na ELEKTRONIKA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků