Nahodilý restart Rebel II

Nahodilý restart Rebel II

Příspěvekod celeron » 09.10.2018 18:03

Asi po 3 měsících jsem chtěl něco tisknout a začaly se dít podivný věci. Z memu tiskárny jsem nahřál bed i trysku na ABS teploty, srovnal stolek a zasunul SD kartu a spustil tisk. Vytisklo se asi půl metru nudle a ozvalo se lup, a elektronika udělala reset. Zkusil jsem znovu tisk a vše se opakovalo, tentokrát ihned po spuštění tisku z SD.
Tak jsem z menu zkusil nahřát tiskárnu ručně na ABS a zase lup, displej zhasl asi na 3 sekundy a zase restart. Zjistil jsem, že to dělá zapnutí nahřívání bedu. Tak jsem prohlídl bed, kabely, zahejbal jsem s nima a nic jsem nenašel a dělalo to stále znova a znova. Dokonce při tom lupanci bylo vidět probliknutí zářivek v dílně, který jsou na stejný fázi. Asi nějakej zkrat ve zdroji či za ním. Napadat tam žádnej vodivej bordel nemohl, tiskárnu mám v boxu. Tak jsem otráveně tiskárnu vypnul a šel dělat něco jinýho.
Asi za hodinu mě to nedalo a zkusil jsem tisk. Tentokrát se vše nahřálo jak mělo a už asi 2 hodiny tisknu.
Co to sakra bylo nebo ještě může být? Tiskárnu mám už skoro 4 roky, že by už byly nafouklý elyty v zahradnickým zdroji?
Bohužel, teď to chodí, takže identifikovat závadu nejde.
Neměl jste někdo něco podobnýho?
Díky
Jirka
  • 0

celeron

Re: Nahodilý restart Rebel II

Příspěvekod Saph » 09.10.2018 18:23

To jsou ty chyby v Matrixu. 8)
Mně se zas nedávno po zapnutí ohřevu stolku z ničeho nic začalo ozývat cvakání z MKS gen desky doplněné o stroboskopické blikání led osvetlení, co je na ni připojené. Už jsem se chystal zakládat tady vlákno, když to najednou přestalo. Aktuálně protisknuto už pár desítek hodin bez známek problémů :-)
Nicméně od té doby, co mi zapnutí zdroje na tiskárně způsobovalo nefunkčnost dotykového displeje na Raspberry Pi, mě už nic asi nepřekvapí :-D
  • 0

Saph

Příspěvekod Georrge » 09.10.2018 18:50

Podobně se chová zkrat/přetížení zdroje. Můžou to být ty elity či jiné stárnutí zdroje, může to být nějaký zkrat na bedu. Pro jistotu bych přepájel všechny spoje na bedu a změřil odpor bedu, jestli je v normě.
  • 0

Georrge

Příspěvekod celeron » 09.10.2018 20:31

Tisknu už šestou hodinu a stále jede. Divný, asi to bude něco jako mi dělá PC v dílně. Občas tak 1-2 minuty po zapnutí se sám od sebe vypne a zase naskočí a to několikrát za sebou. Tak mu dám jednu pěstí na bednu a zase dá na měsíc pokoj. Ale tam to může dělat hromada jinejch věcí, třeba studeňák někde na BGA.
  • 0

celeron

Příspěvekod Pepe_Lopez » 10.10.2018 14:32

.. spíš vyschlý nebo vybouchlý kondenzátory
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, (jede jak drak)
Cube 3 - pracovní (funkční 3 z 6), :(
CubePro Duo - pracovní (funkční 0 z 2), :(
Pepe_Lopez

Zpět na ELEKTRONIKA