Konfigurace a rozchození MKS SBase (Smoothieware nebo Marlin

Re: Konfigurace a rozchození MKS SBase (Smoothieware nebo Ma

Příspěvekod peca » 18.02.2018 09:31

No, jinak ten MKS TFT 28/32 displej je dost ke zvážení. Tiskárna se tím dá ovládat, to jo, ale chybí možnost jakéhokoliv nastavení co se týče rychlostí, dávkování a pod. Nebo to ještě neumím. Takže ještě stejně budu kupovat nějaký jiný, k přímému řízení FW.
Konfigurace tiskárny buildováním FW je dost otrava a spousta běhání :)
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Konfigurace a rozchození MKS SBase (Smoothieware nebo Ma

Příspěvekod peca » 19.02.2018 23:50

Pokud si to tu bude někdo pročítat (zvláště kombinace SBASE + TFT), tak se možná hodí informace, které se mohou zdát samozřejmé, ale mě to třeba hned netrklo...
MKS SBASE používá k nahrání FW, potažmo konfigurace mikro SD kartu, zatímco MKS TFT používá standardní velikost SD kartry a USB UMS. Na oboje stačí nějaká starší "šlupka".
1/ V případě Marlin stačí karta v SBASE desce jenom pri nahrání nového FW, pak už tam není potřeba.
2/ Totéž platí pro nahrání FW do TFT.
Takže je dobré si sehnat mikro SD(HC) včetně redukce, aby šlo kartu z řídící desky po nahrání FW přehodit do displeje, ze kterého se pak může i tisknout přímo z té karty.
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Konfigurace a rozchození MKS SBase (Smoothieware nebo Ma

Příspěvekod peca » 25.02.2018 23:17

První pokusy se mi zdají poměrně úspěšné. Ale to spíš kvůli tomu, že to funguje a mám radost. Jinak Jsou ty pokusné tisky spíš bídné. Aktuálně mě k tématu nejvíce trápí teplota motorů. Motory topí jako o život. Mám podezření, že v Marlinovi nefunguje nastavení proudu do driverů. Mám nastaveno 0,4 A pro všechny motory a zdá se mi, že se hřejí pořád stejně. Přitom jsem proud postupně snižoval z 1,2 až na současnou hodnotu. Tak nevím. Kdo máte zkušenost s MKS SBASE a Marlinem?
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Konfigurace a rozchození MKS SBase (Smoothieware nebo Ma

Příspěvekod peca » 24.03.2018 16:53

Záhada hlavolamu odhalena - chyba mezi židlí a klávesnicí. Přehlédl, či spíše zanedbal jsem řádek, kterým se povoluje digitální řízení proudu do motorů. Vycházel jsem z příkladu pro SBASE, kde je to nastavené správně, přesto jsem to nějak pomíchal. Takže pro další nešťastníky, kterým nepůjde nastavit proud na motorech, tak si zkontorlujte, že máte (odkomentováno) #define DIGIPOT_I2C
Kód: Vybrat vše
// Uncomment to enable an I2C based DIGIPOT like on the Azteeg X3 Pro
#define DIGIPOT_I2C
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na ELEKTRONIKA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků