Ochrany proti přehřátí

Ochrany proti přehřátí

Příspěvekod zaliman » 05.09.2014 21:06

Používáte někdo ochrany proti přehřátí? Myslím třeba při selhání termočlánku a následným tavení hotendu.
Údajně by na to měl mít třeba marlin nějakou ochranu, ale pořádně nevim, jestli to nějak řeší i repetier. Po shlídnutí tohodle mi docela zamrazilo :-)
Ale koukám, že na GME maj max tohle http://www.gme.cz/axialni-tepelna-pojis ... s-p530-133 - 240°C 15A.
Na PLA i ABS by to asi stačit mohlo, co vy na to?

Třeba toto bych nerad :-D
Obrázek
  • 0

zaliman
 
Příspěvky: 62
Images: 1
Registrován: 23.04.2014 20:15
Reputation: 0

Re: Ochrany proti přehřátí

Příspěvekod Rebel » 05.09.2014 21:36

Tak jeste mrkni sem a prestanes od tiskarny chodit dale nez 10m http://forums.reprap.org/read.php?326,272612,277477#msg-277477 muj 3. prispevek od vrchu. Osobni zkusenost. Uz je bez dozoru nenechavam :)

Kazdopadne jak Marlin, tak Repetier maji jakousi kontrolu neocekavane odchylky od pozadoveneho nastaveni teploty, ale nezkoumal jsem to. Tiskarny mi netisknou bez dozoru.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Ochrany proti přehřátí

Příspěvekod zaliman » 05.09.2014 21:49

No, tak to je teda síla. Od tý doby, co jsem si dělal ve škole bezpečnost a viděl pár prodlužovaček zevnitř, si radši prodlužky dělám sám a do svejch bastlů cpu právě ty tepelný pojistky. U tiskárny mě to napadlo až teď.
Ono většina elektroniky z číny je dneska taková o požár :-D S takovou teď ani neusnu :-D
  • 0

zaliman
 
Příspěvky: 62
Images: 1
Registrován: 23.04.2014 20:15
Reputation: 0

Re: Ochrany proti přehřátí

Příspěvekod romanm » 06.09.2014 02:52

Pokud jde o požár od HE, asi záleží na tom, jaký problém by ho mohl způsobit.
- Když při tisku dojde k přerušení spojení s termistorem, topení se vypne.
- Když dojde ke zkratu vývodů, Repetier to vyhodnotí jako 500°C a následně jako chybu termistoru a opět se vypne topení.
Leda by termistor začal špatně měřit, teplota by se vyhodnotila třeba o 200°C nižší než ve skutečnosti je a topné těleso by pak rozehřálo HE na teplotu 400-500°C. Tady ale podle mě opět zareaguje firmware úplně stejně, jako při zkratu - vysoká odchylka teploty = vypnout topení. Nemám vyzkoušeno, je to jen dedukce.. to by nám mohl říct Oskar, co všechno dělá funkce pro měření teplot :)
Další možnost je vypadnutí termistoru z heatbloku. Podobná situace jako předchozí. Zkusil bych při tisku vyhodit termistor z bloku, ale je tam tak dobře zabetonovaný, nejspíš bych ho utrhl :)

Takže jestli se fw chová tak jak si myslím (pokud to hlídání skokové změny teploty není, určitě půjde dopsat), zahoření od HE bych považoval za nejméně pravděpodobné.
Občas přes noc tisknu, ale kolem tiskárny mám čisto a minimum hořlavých materiálů, tak by toho moc neshořelo.

To spíš nabíječka mobilu nebo tabletu představuje větší riziko a přiznejme si, kdo z nás nedává nabít mobil přes noc a nabíjí ho přes den pod dohledem a na nehořlavé podložce :)
  • 0

romanm
 
Příspěvky: 177
Registrován: 16.02.2014 16:17
Reputation: 0


Zpět na ELEKTRONIKA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron