Jam / out of filament control přes mikrospínač - nápad

Re: Jam / out of filament control přes mikrospínač - nápad

Příspěvekod RowCZ » 27.10.2017 16:20

zemciko píše:Koukal jsem na ali a tam se běžně prodává za pár babek hotový modul. Předpokládám že to nebude nic jiného než upravený optický či snad mechanický doraz co se napojí na ramps.

https://www.aliexpress.com/item/3D-Printer-Parts-MKS-FES-V1-0-Filament-Detection-Sensor-Module-For-1-75mm-3mm-Filament/32830351968.html

Takže mi přijde nejjednodušší prostě vzít opticky doraz za pár drobných a na něj udělat krabičku s dírou pro filament tak aby procházel mezi čidlem a ledkou.


Mno jo, jenze tohle bude pouze runout sensor tedy svetelna zavora prehrazena filamentem ktery kdyz dojde tak sepne, zatim co puvodni myslenka byla i jam sensor. :)
Ve FW by pak mela byt kontrola pulzu, tedy ze se filament hybe a kdyz ne tak dojde na pauzu.

Prusa ma ted shodou okolnosti na MK3 takovej sensor. Laserovej snimac jako na mysi takze je schopnej prave detekovat celkem precizne samotny pohyb (a predpokladam i smer) filamentu.
Jetli se to jeho nebo nejake obdobne cidlo da koupit netusim.
  • 0

RowCZ
 
Příspěvky: 2
Registrován: 25.10.2017 02:28
Reputation: 0

Re: Jam / out of filament control přes mikrospínač - nápad

Příspěvekod fdd1222 » 27.10.2017 16:40

Ja jsem nad necim takovym taky premyslel, ale nakonec jsem zvolil dvojici mikrospinacu ktere hlidaji konec filamentu a jeho zasukovani na civce. Prislo mi to nejjednoduchsi a hlavne snimac delky filamentu by neprinesl vubec nic navic.

Radeji venuji cas implementaci funkce kdy v pripade problemu s filamentem se volitelne nahreje druha hlava a bude se dal pokracovat z druhe civky. Vypada to na prvni pohled jednoduse, ale ve skutecnosti neni, jak uz to tak byva :-)
  • 0

fdd1222
 
Příspěvky: 511
Images: 0
Registrován: 12.11.2016 19:59
Reputation: -5
Pokud je snaha, dá se to napravit.

Předchozí

Zpět na ELEKTRONIKA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron