Problem po mereni driveru

Problem po mereni driveru

Příspěvekod Assewoo » 18.09.2016 14:10

Ahoj, jmenuji se Filip, jsem na foru novy, s 3d tiskem zacinam a i me to doslova pohltilo. Postupne jsem se prokousal vetsinou porodnich bolesti a zvladl obstojne jednoduche tisky z ABS. Po koupi noveho filamentu jsem vsak zjistil, ze jsem zase na zacatku, tedy ze novy filament znamena nove nastaveni snad vseho. Postupnym kalibrovanim jsem se dostal k mereni napeti driveru.

Omylem jsem prilozil kontakt multimetru v sekci "analog in" mezi svorky A5, A6.

Zrejme jsem stejnou chybu jeste zopakoval s piny GND aVin.

(sit vypnuta, USB pripjeno v PC)


Arduino probliklo a ...

Po pripojen USB se rozbehne ventilator hot endu, myslim si ze drive se rozbehl az po pripojeni k siti. Repetier se pripoji. Manualni posuv nereaguje, homing nereaguje. Teploty drobne kolisaji, takze to meri, ale netopi, stale pokojovka. Ventilator na chlazeni vytisku nejde rucne spustit.

Umel by nekdo poradit dalsi postup, nemam pocit ze jsem neco vylozene odpalil, spis jsem zametl s firmware.
  • 0

Naposledy upravil Assewoo dne 18.09.2016 15:38, celkově upraveno 2
Assewoo
 
Příspěvky: 131
Registrován: 11.06.2016 11:35
Bydliště: Opava a okoli
Reputation: 0

Re: Problem po mereni driveru

Příspěvekod medapeta » 18.09.2016 14:42

Číst červená upozornění v návodech a pořídit hasičák. To by mohl být pro nový začátek hezký úvod.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Problem po mereni driveru

Příspěvekod Rebel » 18.09.2016 14:45

Nechci malovat certa na zed, ale multimetrem se firmware moc uskodit neda :( Kazdopadne ten muzes zkusit prehrat a hned bude jasneji. Tim co popisujes se teoreticky asi take nemuselo moc stat, ale tezko rici, kam sis ve skutecnosti opravdu strejchnul. Na RAMPS kazdopadne nema moc co odejit, typoval bych na nakopnutou Atmegu na Arduinu, nebo driver, ale ze by vzali timto zpusobem vsecky naraz neni moc pravdepodovne.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Problem po mereni driveru

Příspěvekod Assewoo » 18.09.2016 15:35

Jeste bych se rad zeptal co znamena svitici cervena dioda AREF, zrejme nic dobreho ze?
  • 0

Assewoo
 
Příspěvky: 131
Registrován: 11.06.2016 11:35
Bydliště: Opava a okoli
Reputation: 0

Re: Problem po mereni driveru

Příspěvekod Rebel » 18.09.2016 16:15

No, je to vystup D13, ktery defaultne proste sviti kdyz FW zije. Zadny hlubsi diagnosticky vyznam zrejme nema. Na neprehranem arduinu blika, protoze v nem byva va defaultu nahranej sketch BLINK.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Problem po mereni driveru

Příspěvekod Assewoo » 18.09.2016 16:55

Dekuju za odpovedi, zkusim se s tim jeste trochu pomuchlovat, ale pravdepodobne cekejte objednavku. Cau
  • 0

Assewoo
 
Příspěvky: 131
Registrován: 11.06.2016 11:35
Bydliště: Opava a okoli
Reputation: 0

Re: Problem po mereni driveru

Příspěvekod Rebel » 18.09.2016 16:59

Kdyz mi to arduino posles, muzu se na nej mrknout, ale pokud si naboril ten procesor, nema to moc smysl opravovat, pokud si to nezvladnes vymenit sam a procik nekoupis v cine :(
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Problem po mereni driveru

Příspěvekod Assewoo » 14.10.2016 02:44

Rebel píše:Kdyz mi to arduino posles, muzu se na nej mrknout, ale pokud si naboril ten procesor, nema to moc smysl opravovat, pokud si to nezvladnes vymenit sam a procik nekoupis v cine :(


Dik za ochotu, uz jsem jej odepsal. Objednal jsem neco na ebay, ale nuvedomil jsem si, ze mi to sem economy tridou pocestuje mesic i dele. Jsou to sice uz tri tydny, ale vic se mi moc cekat neche, a rad bych si proto jedno Arduino koupil, treba od tebe. Omlouvam se ze to resim tady a nejdu primo do shopu, ale mel bych dotaz na neco, co se v shopu jako polozka primo nenabizi a s tim spojeny i dotaz.

Potreboval bych koupit 6 hotednu, bez ventilatoru a jeho drzaku, ale s termistory a topnymi telisky. Pri tom poctu je lakave si to koupit made in china, ale mam z toho obavu, neb kopit 6 x smejd a zadrbat tim mesic a pul casu me desi. Proto radsi podporim domaci prumysl, je mozne se domluvit na nejake cene za celou sadu?

S tim spojeny dotaz zni, kolik topnych telisek a termistoru se da naroubovat a ovladat na zakladu arduino+ramps, popripade jake jsou jine moznosti?

Ahoj
  • 0

Assewoo
 
Příspěvky: 131
Registrován: 11.06.2016 11:35
Bydliště: Opava a okoli
Reputation: 0

Re: Problem po mereni driveru

Příspěvekod kroxigor » 14.10.2016 05:02

Pokud se nepletu tak Arduino MEGA + RAMPS obslouží maximálně dva extrudery.
viz.: http://www.reprap.org/wiki/RAMPS_1.4
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Problem po mereni driveru

Příspěvekod Assewoo » 14.10.2016 11:02

kroxigor píše:Pokud se nepletu tak Arduino MEGA + RAMPS obslouží maximálně dva extrudery.
viz.: http://www.reprap.org/wiki/RAMPS_1.4


Dik. Na ty dasli moznosti bude asi lepe zalozit nove tema. Ahoj
  • 0

Assewoo
 
Příspěvky: 131
Registrován: 11.06.2016 11:35
Bydliště: Opava a okoli
Reputation: 0

Re: Problem po mereni driveru

Příspěvekod zemciko » 16.10.2016 13:51

Mne ty HE z číny fungují dobře, za ty prachy to nikdy nevyrobím.. Jen prostě každému věnuji hodinku na "dodělání".
Tj, závity, kolmosti/netěsnosti, a vyleštění vnitřku.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Problem po mereni driveru

Příspěvekod Assewoo » 16.10.2016 15:32

zemciko píše:Mne ty HE z číny fungují dobře, za ty prachy to nikdy nevyrobím.. Jen prostě každému věnuji hodinku na "dodělání".
Tj, závity, kolmosti/netěsnosti, a vyleštění vnitřku.



Dik, ja tak nejak dosel ke stejnemu zaveru a uz neco objednal, rozhybal jsem ten aliexpress a bylo mi jasny ze za cenu 2,85 dolaru se o tom u nas muzam tak akorat pobavit. Neco vezmu tady neco tam a uvidime. Objednal jsem i nejake remenice a remeny s ciny, ale uz mi prislo nekolik emailu a tusim ze z toho bude polovina na burzu.
  • 0

Assewoo
 
Příspěvky: 131
Registrován: 11.06.2016 11:35
Bydliště: Opava a okoli
Reputation: 0

Re: Problem po mereni driveru

Příspěvekod Assewoo » 27.10.2016 23:27

Tak s novym arduinem jsem nikam nepokrocil, nakonec se mi podarilo nahrat firmware a zapojit novou desku, ale nic se nezmenilo, opet se ventilator hot endu rozbehl uz pri zapojeni usb, display neukazuje nic a manualni ovladani v repetieru nereaguje.

Presunul jsem se tedy k shieldu a vymenil ramps a tady se chci zeptat, jestli musim u RAMPS desky z rebelobchodu vymenit vse tak jako u Zahradnika nebo to alespon pro vyzkouseni satci pouzit tak jak mi prisla? Ja ji teda zapojil, pripajel jsem na ni jen pin konektor pro ventilator hotendu, ktery mi tu zbyl od minule. Po zapojeni mirny pokrok, ventilator hotendu se nerozbehl prez usb, ale az po zapojeni do site, bohuzel display stale nic a motory ani cuk.


Myslim teda, ze nemam problem s deskou arduina ale spis jsem neco odpalil na Ramps. Jeste muzu vymenit drivery a zkusit to s novymi, ale ty zrejme nemaji zadny vliv na to, jestli neco zobrazi display, takze bude problem (i) nekde jinde.

Co pojistky na ramps, jak se projevi, kdyz se spali?

Zde je odkaz na tema, ktere resi podobny problem, viewtopic.php?f=11&t=1180

Mohl by se Trochnomord ozvat a poradit jak mu pomohl Zahradnik ten problem vyresit?

Nejake jine napady? Dik.
  • 0

Assewoo
 
Příspěvky: 131
Registrován: 11.06.2016 11:35
Bydliště: Opava a okoli
Reputation: 0

Re: Problem po mereni driveru

Příspěvekod medapeta » 28.10.2016 00:27

Pokud jsi z Prahy tak se ti na to mrknu.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Problem po mereni driveru

Příspěvekod Assewoo » 28.10.2016 00:34

medapeta píše:Pokud jsi z Prahy tak se ti na to mrknu.


Dekuju za nabidku, ale jsem z opacneho konce nasi kotliny, z Opavy.

V repetieru mi nejde prepsat pamet EEPROM, jak vlastne poznam, ze mam na arduinu opravdu nahrany firmware?
  • 0

Assewoo
 
Příspěvky: 131
Registrován: 11.06.2016 11:35
Bydliště: Opava a okoli
Reputation: 0

Další

Zpět na ELEKTRONIKA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků