Divne chovani motoru Microcon

Divne chovani motoru Microcon

Příspěvekod kissman » 29.07.2016 18:49

Mam Microcony paralelne na Y ose... ale pri manualnim posuvu ve FW dochazi k tomu, ze se jedna strana pri pohybu stale jednim smerem zacne otacet do smeru druheho. Signal z desky je OK, zkouseno na motorech samostatne... neco mi uniklo, nejaka prkotina? :roll:
  • 0

Tiskárny: Prusa i3 MK2, MK3, RebeliX X2 XL dual, 3DS CubePro Duo, Cube, ProJet 1200, BCN3D Sigma, FF Finder
Používám: Simplify3D, Repetier Server
kissman
 
Příspěvky: 151
Registrován: 26.10.2015 18:42
Bydliště: Sokolov
Reputation: 0

Re: Divne chovani motoru Microcon

Příspěvekod medapeta » 29.07.2016 21:03

kissman píše:Mam Microcony paralelne na Y ose... ale pri manualnim posuvu ve FW dochazi k tomu, ze se jedna strana pri pohybu stale jednim smerem zacne otacet do smeru druheho. Signal z desky je OK, zkouseno na motorech samostatne... neco mi uniklo, nejaka prkotina? :roll:


Je to dané právě tím, že motory jsou zapojeny paralelně. Tedy jeden se chová jako motor a druhý jako dynamo, tedy zdroj proudu. Pokud jedním otáčíš, indukuje se v cívkách to co pohání motor druhý ;-) Snadno se to dá ověřit připojením přímo jednoho motoru na druhý bez zapojení do desky. Jo a netýká se to jen Microconu, udělá to každý motor na podobném principu.

https://www.google.cz/search?biw=1280&bih=675&tbm=isch&q=dynamo+fyzika
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Divne chovani motoru Microcon

Příspěvekod kissman » 29.07.2016 22:00

myslel jsem si to... nicmene jsem si pekne blbe odmaznul bootloader na arduinu, tak sem ted dve hodky premlouval jine arduino, aby fungovalo jako ISP :D no, nakonec se povedlo a nahral sem upravu FW, kde jsem klonoval ten motor na dalsi driver... ale bohuzel, deje se to same.

Na dalsich dvou strojich, kde mam motory take paralelne, se nic takoveho nedeje...
  • 0

Tiskárny: Prusa i3 MK2, MK3, RebeliX X2 XL dual, 3DS CubePro Duo, Cube, ProJet 1200, BCN3D Sigma, FF Finder
Používám: Simplify3D, Repetier Server
kissman
 
Příspěvky: 151
Registrován: 26.10.2015 18:42
Bydliště: Sokolov
Reputation: 0

Re: Divne chovani motoru Microcon

Příspěvekod kissman » 30.07.2016 13:37

Tak snad vyreseno, vymenil jsem jeden motor a slape to. Ale je divne, ze ten motor samostatne bezi bez problemu. :roll:
  • 0

Tiskárny: Prusa i3 MK2, MK3, RebeliX X2 XL dual, 3DS CubePro Duo, Cube, ProJet 1200, BCN3D Sigma, FF Finder
Používám: Simplify3D, Repetier Server
kissman
 
Příspěvky: 151
Registrován: 26.10.2015 18:42
Bydliště: Sokolov
Reputation: 0


Zpět na ELEKTRONIKA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron