Tiskárna nekomunikuje přes USB

Tiskárna nekomunikuje přes USB

Příspěvekod Zbych » 27.03.2016 17:09

Pánové, Rebel II HD odmítá komunikovat přes USB. Na dispaly se vše chová jak má, z SD tiskne ale po připojení přes USB Rapetier se připojí, hodí hlášku "No start signal detected - forcing start" a nekomunikuje :( Vyzkoušel jsem snad už všechno - všechno vypnout, jiný USB port na PC, jiné PC, jiné kabely ... tak mám podzření na Arduino a jeho USB rozhrani. Jenom jak si to ověřit ? Netušíte někdo ? :P Díky
  • 0

Zbych
 
Příspěvky: 7
Registrován: 27.03.2016 00:01
Reputation: 0

Re: Tiskárna nekomunikuje přes USB

Příspěvekod zemciko » 27.03.2016 17:23

Zkoušel jsi i jiné PC s linuxem místo win? Změmit rychlost komunikace?
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Tiskárna nekomunikuje přes USB

Příspěvekod Zbych » 27.03.2016 17:43

Ne, jenom okna ale různé verze. Rychlost jsem měnil. Divné je že to fungovalo ... a najednou přestalo :-(
  • 0

Zbych
 
Příspěvky: 7
Registrován: 27.03.2016 00:01
Reputation: 0

Re: Tiskárna nekomunikuje přes USB

Příspěvekod Pezantros » 27.03.2016 19:56

Prvně, bez ohledu na Repetier, máš ve správci zařízení, v sekci Porty, port pro Arduino? A sedí ti port s nastavením Repetieru? Pokud se ti arduino nepřipojí (chybí ve správci zařízení), zkus jiný kabel. Když ani to nepomůže, tak vítej u mě v klubu :-). Nejspíš studeňák na čipu za USB konektorem na arduino desce (atmel nebo CHxxx). Zkus pohýbat u arduina konektorem od kabelu, jestli se ti v PC na moment nepokusí připojit. Jinak zkoušel jsem to opravit horkovzdušnou pistolí (okolo švábu jsem měl alobal). To sice fungovalo, ale jen do doby, než jsem arduino přišrouboval na držák. Takže tisknu z SD karty a tiskárnu případně nastavuju přes Bluetooth modul. Jiný řešení je už jen výměna arduina.
  • 0

Pezantros
 
Příspěvky: 200
Registrován: 19.04.2015 12:22
Reputation: 0

Re: Tiskárna nekomunikuje přes USB

Příspěvekod Zbych » 27.03.2016 21:22

Tak po půldenním (no s přestávkámi :-) ) laborování jsem to přesvědčil k spolupráci. Vypadá to že příčinou byla kombinace verze ovladače pro Arduino a Repetieru. Je fak že jsem na obou počítačích měl stejné verze. Tak že nakonec odinstalace, promazání a čistá instalace posledních verzi. A vše funguje (prozatím :-) )
  • 0

Zbych
 
Příspěvky: 7
Registrován: 27.03.2016 00:01
Reputation: 0


Zpět na ELEKTRONIKA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron