Raspberry Pi

Příspěvekod hanysl » 02.04.2014 10:24

Ahoj lidi, nevím kolik lidí co navštěvuje tohle fórum používá Raspberry Pi jako počítač co posílá data k tiskárně, ale chtěl bych se zeptat na pár věci.

Přímo zkompilovaný obraz disku puskytuje Octoprint, ten momentálně mám, nemůžu si pomoct ale když spustím tisk tak se strašně dlouho nahřívá deska, déle než z repetier hostu v PC, někdy ani těch 115 stupňů nedosáhne, je to divné.... Pokud desku nahřeju předem je vše OK.

Nemá náhodou někdo obraz disku s Repetier serverem, nějak válčím s celou kompilací.
  • 0

hanysl
 
Příspěvky: 255
Registrován: 08.01.2014 22:03
Bydliště: Šenov u Ostravy
Reputation: 0

Příspěvekod Rebel » 02.04.2014 10:50

Ahoj, resil jsem neco podobneho na reprapforu, ne li uplne to same s tim rozdilem, ze mam vetsi vykon na stolku, takze tech 115 jsem dosahl.
V podstate mi pri uplnem vychladnuti bedu a he na pokojovou teplotu ukazuji v octorintu teploty o 10st mene.
Zacal jsem mit podezreni na chybu v octoprintu, nic mene v logu se vraceji skutecne ty teploty, ktere octoprint zobrazuje a nedokazi si vysvetlit, proc by arduino jako takove melo davat octoprintu jine teploty, nez repetieru.
Nakonec jsem to tak nejak uzavrel s tim, ze je spise chyba v termistorech (je tedy divne ze v obou) a ze se jim prudce lame charakteristika nekde okolo 20st a pak uz je to ok.
Ovsem asi to tak nebude a ted si me tak nejak utvrdil v tom, ze bude fakt chyba asi nekde jinde, protoze na Octoprintove tiskarne nastavuji pro ABS 105st a na stejnem kaptonu na druhe to drzi stejne pri 115 :D
To jsem ale zase spise prikladal tomu, ze na te s raspi mam hlinikovou desku s kaptonem primo na ni a u te druhe sklo s kaptonem.
Zkousel si ty teploty fyzicky zmerit a porovnat ?
  • 0

Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Příspěvekod hanysl » 02.04.2014 12:53

Ahoj, na reprapforu jsem tohle vlákno četl, taky nechápu proč to v oktoprintu dělá tohle, když to přehodím do pc tak to podle logu měří dobře, možná je to tím že ten stolek kolem těch 115°C nestíhá, dal jsem pod to izolační vrstvu aby mi teplo neutíkalo spodem.

Repetier-server si náhodou nezkoušel? Nedaří se mi ho nainstalovat ....
  • 0

hanysl
 
Příspěvky: 255
Registrován: 08.01.2014 22:03
Bydliště: Šenov u Ostravy
Reputation: 0

Příspěvekod Rebel » 02.04.2014 13:37

Repetier server jsem zkousel, tiskne lepe a umi vice tiskaren, coz mi vyhovuje. V podstate jsem presel na octoprint z jedineho duvodu a to je ten hezci webovej ksift s integrovanym nahledem z webky.
Jakmile vyjde nova verze repetier-serveru, ktera by uz mela mit primou vazbu na repetier host, zase to testnu.
  • 0

Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Raspberry Pi

Příspěvekod Kubicq » 19.11.2014 21:19

Jedu teď přes Raspi s Octoprintem, docela to šlape, občas se tiskárna od chobotnice odpojí a přestane tisknout, dokonce na stejném místě, ale to teď řešit nebudu.

Je tu někdo, kdo by si dokázal pohrát s Octoprintem samotným? Jde mi např. o to, co jsem na obrázku podmaloval žlutě. Děkuji :)

octoprint-navrhy-yellow.jpg
Octoprint-navrhy
octoprint-navrhy-yellow.jpg (204.71 KiB) Zobrazeno 2462 krát
  • 0

Kubicq
 
Příspěvky: 53
Registrován: 25.03.2014 12:24
Bydliště: České Budějovice
Reputation: 0

Re: Raspberry Pi

Příspěvekod Kubicq » 20.11.2014 14:02

OK, světla jsem asi pořešil, ale ty teploty v levém boxu nedokážu zprovoznit. Našel jsem kde to je, ale nejdou mi tam nacpat "živé" údaje :(

Když už se v tom hrabu, trochu jsem to počeštil. Vidět to můžete na http://92.62.229.132:8081/
  • 0

Kubicq
 
Příspěvky: 53
Registrován: 25.03.2014 12:24
Bydliště: České Budějovice
Reputation: 0


Zpět na ELEKTRONIKA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků