full Graphic smart controller

full Graphic smart controller

Příspěvekod michal90 » 02.08.2020 14:38

ahoj,
prosím o radu, mám zkompilovaný marlin 2.0.6 na skr 1.4 turbo pres VsCode platformio. ikdyž kompilace je naprosto bez chyby display nic neukazuje, pouze svítí. mám nainstalovanou knihovnu u8glib v patformio ale myslím si že si jí marlin nevezme, pracoval jsem v ArduinoIDE, v tomto trošku více tápu, budu vděčný za jakoukaliv radu.

Zkusil jsem zapojit obyčejný smart controller a ten také jen svítí.
  • 0

michal90
 

Re: full Graphic smart controller

Příspěvekod walker.cz » 02.08.2020 18:14

Nejčastější problém jsou otocene konektory. Otoč konektor v patici o 180°, zámek můžeš urezat. Případně otočit tu patici na desce
Předpokládám tedy, že máš displej správně zadefinovany v konfigu

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk
  • 0

Rebel II, Rebelix MK2, Poseidon Duo, W-sCubeXY, Delta Sculptur, Wallta (moje delta :D ),
walker.cz
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10.01.2017 23:08
Bydliště: Cheb
Reputation: 0

Re: full Graphic smart controller

Příspěvekod Georgov » 04.08.2020 21:40

Ano toto sem také řešil na graphic smart controleru vzpomenul sem si ze se tato problematika kdysi řešila. Potvrzuji funkčnost tohoto řešení.
  • 0

Georgov
 
Příspěvky: 30
Registrován: 31.03.2020 17:43
Reputation: 0

Re: full Graphic smart controller

Příspěvekod boraicho » 02.12.2020 18:08

Caute. Je možné spraviť aby v tom riadku "Heating done" pisalo počas tlače názov tlačeneho suboru? nejak pomocou G-Codu? Napriklad napisaneho v slicery v tom začiatočnom G-Code?

Prepisanie FW neprichadza do uvahy. Ďakujem.
  • 0

Přílohy
gcoex1x1x1x1xxxs.png
IMG_20201202_165817.jpg
boraicho
 
Příspěvky: 394
Registrován: 15.02.2016 21:36
Reputation: 0

Re: full Graphic smart controller

Příspěvekod gazy11 » 03.12.2020 08:06

michal90 píše:ahoj,
prosím o radu, mám zkompilovaný marlin 2.0.6 na skr 1.4 turbo pres VsCode platformio. ikdyž kompilace je naprosto bez chyby display nic neukazuje, pouze svítí. mám nainstalovanou knihovnu u8glib v patformio ale myslím si že si jí marlin nevezme, pracoval jsem v ArduinoIDE, v tomto trošku více tápu, budu vděčný za jakoukaliv radu.

Zkusil jsem zapojit obyčejný smart controller a ten také jen svítí.



Včera mi na FYSETC S6/Marlin 2.0 přestal také fungovat displej smart ctrl - jen svítí.
Začalo to blbnout po restartu tiskárny, resp po stisku restart na displeji. Celý se to zaseklo, restart se nekonal. Odpojil jsem napájení, zapnul a od té doby jen svítí. Mám ještě jeden, tak jsem je vyměnil, a na MEGA2560 to funguje normálně až na: Jediné na co jsem přišel je, že nejde SD slot, nedetekuje kartu. Když je ale připojen konektor od SD, tiskánra vůbec nenabootuje (nelze se ani připojit přes USB).
Pokud odpojím SD konektor a ten druhej na displej tam nechám, sice jen svítí, ale dá se k tiskárně připojit přes USB a normálně funguje. Zkoušel jsem přehrát i bootloader a FW, stejný. Takže nevím. Podotýkám, že před poruchou jsem do ničeho nezasahoval.

EDIT1: v SD slotu jsme nalezl kousek plastu z SD karty ,takovej malej proužek z bočního plastu jak je zámeček. Bylo to tam zašprajclý mezi pinama na detekci karty. Takže se nyní domnívám, že to bylo nějaký spojený s čím nemělo, po odstranění to na mega jde již normálně (100% ok), tak odpo přepojím zpět na FYSETC a dám vědět. Asi tam je (resp.byl) konflikt s napětím na tom detekčním pinu a možná držel 1 někde vedle kde to nevadí na mega ale na FS6 jo, jakože šlus. Nijak hlouběji jsem to nezkoumal.
  • 0

Martin
gazy11
 
Příspěvky: 67
Registrován: 22.05.2017 06:39
Bydliště: Teplice
Reputation: 0

Re: full Graphic smart controller

Příspěvekod gazy11 » 03.12.2020 20:08

EDIT2: tak velký úspěch se nekonal. Displej sice jakože ukazuje, ale nereaguje na encoder a na SD slot (dopoledne na MEGA OK), takže se něco porobilo na základní desce......hm, no stejně jsem přemýšlel o touch screenu, ten je strčenej do jinýho portu, ale aby to fungovalo tam :x
  • 0

Martin
gazy11
 
Příspěvky: 67
Registrován: 22.05.2017 06:39
Bydliště: Teplice
Reputation: 0

Re: full Graphic smart controller

Příspěvekod zemciko » 03.12.2020 20:59

A nemáš jen něco s konektorem? To už se mi taky stalo že byl špatný kontakt či studeňák na konektoru... Taky je z té desky napájený tak může být něco špatně s tím stabilizátorem/napětím na desce.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: full Graphic smart controller

Příspěvekod gazy11 » 08.12.2020 12:16

UPDATE-poznatek:
situace se má tak, že po stisknutí tlačítka restart na displeji se to celé zasekne. Nejde jednoduše probudit. Po znovupřipojení napájení (i po delší době) deska nenaběhne, displej jen svítí. V tomto případě je u mě nutné znovu nahrát bootloader. A to po až po několika pokusech o připojení USB v režimu DFU (různé kombinace tlačítka "boot0" a zapnutí-někdy to jde hned, někdy se nepřipojím vůbec. SD download nefunguje z důvodu poškozeného bootloaderu).
Po znovunahrání bootloader vše funguje normáln včetě tisku z SD nebo připojení přes USB. Vše jen do doby, než stisknu restart (občas se mi nepovede tisk ap)., to samé platí po SW restartu přes hosta. Takže to dělám tak, že když potřebuju zastavit tiskárnu, musím jí odpojit napájení na zdroji, pak normálně naběhne a jede dál. budu se dotazovat u Fysetcu co s tím.
  • 0

Martin
gazy11
 
Příspěvky: 67
Registrován: 22.05.2017 06:39
Bydliště: Teplice
Reputation: 0


Zpět na ELEKTRONIKA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků