Stavba RebeliX X2 => jaký firmware Repetier / Marlin

Stavba RebeliX X2 => jaký firmware Repetier / Marlin

Příspěvekod vita » 29.12.2015 14:30

Ahoj všem,
hned na úvod ve stavbě tiskáren jsem nováčkem, ale 3D tiskárnu mám v práci (Průša I3). Na začátku roku jsem se konečně rozhodl si jednu tiskárnu domů pořídit. Pro lepší identifikaci budoucích problémů raději rovnou napíšu z čeho je to složeno:

    Arduino Mega 2560 R3 (Original)
    RAMPS 1.4 (koupeno z aukra od Divisian => asi Čína)
    Plánuji vyměnit FET pro hotbed za IRF3205
    + svorkovnice za tyto AKZ120/2DS-5.08-V-GREY
    Drivery motorů DRV8825 (taky od Divisian AUKRO => taky asi Čína):
    Průmyslový zdroj (z rebelove.org 12V/350W)
    hotend J-HEAD - ventilátor 1,75mm,V6 (od Divisian komplet sada
    koncáky mám opět z aukra od Divisian + na osu Z plánuji požít optický koncák vlastní výroby, ale je to tento
    Display Graphic 12864 128*64 LCD Display Controller Adapter 3D Printer RAMPS 1.4 HYSG (stále na cestě => ebay)
    Hotbed MK2B je ještě na cestě z ebay
    řemenice (15zubů) a řemeny používám GT2

Nějaké součástky již dorazily a tak jsem již sestavil svůj RebeliX X2 a začínám se zapojením elektroniky. Proto se musím rozhodnout jaký firmware chci použít. Našel jsem, že lze použít Repetier nebo Marlin, který je lepší? Někde jsem se dočetl, že Repetier má plynulejší chod, plánuji tisknout jak ABS tak i PLA.

Předem děkuji za Vaše reakce.
Vítek
  • 0

vita
 
Příspěvky: 34
Registrován: 09.12.2015 23:21
Reputation: 0

Re: Stavba RebeliX X2 => jaký firmware Repetier / Marlin

Příspěvekod Rebel » 29.12.2015 15:04

Vesměs je to asi úplně jedno. Repetier je v podstatě odnož Marlina, na které je neustále nějaký vývoj.
Pro začátečníka je to asi jedno. Repetier vs. Marlin se trochu liší vizualizací na LCD, ale co se týče funkčnosti, tak chodí oba. O plynulosti netuším co se kde píše, zaznamenal jsem pouze nějakou polemiku okolo delt a corexy, kde díky vysokému počtu kroků na mm je při větších rychlostech MEGA na/za hranicí výkonu.
Takže si spíše projdi konfiguráky obou FW, který je pro tebe přehlednější, popřípadě které zobrazení na LCD ti vyhovuje.
Nakonec přejít na jiný FW můžeš vždy.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Stavba RebeliX X2 => jaký firmware Repetier / Marlin

Příspěvekod vita » 29.12.2015 15:09

Díky za rychlou odpověď. Líbí se mi ta konfigurační utilita pro Repetier, tak zkusím tento FW.
  • 0

vita
 
Příspěvky: 34
Registrován: 09.12.2015 23:21
Reputation: 0


Zpět na OSTATNÍ PROBLEMATIKA HW/SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků