Nejde mi stáhnout Repetier-host

Nejde mi stáhnout Repetier-host

Příspěvekod celeron » 11.05.2015 16:16

Minulý týden jsem si všiml, že z:http://www.repetier.com/download/ při stahování 1.0.6 vždy na konci umře. Zkoušeno opakovaně, na několika PC a vždy stejný.
Tady odsud: http://www.repetier-host1.software.informer.com/download/ stažení OK.
Hnije něco u mě, nebo jinde? 8)
Díky
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Nejde mi stáhnout Repetier-host

Příspěvekod kroxigor » 11.05.2015 17:13

Ahoj, teď jsem to zkoušel a stažení se povedlo jen to ke konci jelo pomaleji.
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Nejde mi stáhnout Repetier-host

Příspěvekod celeron » 11.05.2015 20:06

Na tiskovým PC jsem měnil z XP na W7 a samej problém. Vůbec mi nejde z Zahradníkova odkazu nainstalovat Arduino. Teď tam je 1.6.5 a ta se chová jako webová onlajna. Musel jsem sáhnout po 1.6.2 a ta nainstalovat šla.
Ale stejně mi to přes USB netiskne. Tiskárna se zdánlivě připojí, ale ani se nehne. V Repetieru mám Sériový spojení, Com1, 115200, Ascii, DTR low-high-low, Odeslat pohotovostní příkaz, vyrovnávací paměť 127.
Mohl bys to prosím zkontrolovat? Netuším, proč to pod W7 nejde a XP jo.
Díky
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Nejde mi stáhnout Repetier-host

Příspěvekod Pezantros » 11.05.2015 20:21

Pokud vím, tak na Arduino IDE verze 1.6.x nejde ani repetier zkompilovat (aspoň mě nešlo). Kdyžtak si stáhni starší verzi 1.0.6 přímo ze zdroje http://www.arduino.cc/en/Main/OldSoftwareReleases#previous. Že se nemůžeš spojit s tiskárnou, bych viděl na absenci ovladačů pro arduino převodník USB na COM. COM1 totiž bývá přímo na základní desce PC. A nebo si jen vybral špatný port. Na COM1 ale určitě tiskárnu nemáš.
  • 0

Pezantros
 
Příspěvky: 200
Registrován: 19.04.2015 12:22
Reputation: 0

Re: Nejde mi stáhnout Repetier-host

Příspěvekod kroxigor » 11.05.2015 20:35

celeron píše:Na tiskovým PC jsem měnil z XP na W7 a samej problém. Vůbec mi nejde z Zahradníkova odkazu nainstalovat Arduino. Teď tam je 1.6.5 a ta se chová jako webová onlajna. Musel jsem sáhnout po 1.6.2 a ta nainstalovat šla.
Ale stejně mi to přes USB netiskne. Tiskárna se zdánlivě připojí, ale ani se nehne. V Repetieru mám Sériový spojení, Com1, 115200, Ascii, DTR low-high-low, Odeslat pohotovostní příkaz, vyrovnávací paměť 127.
Mohl bys to prosím zkontrolovat? Netuším, proč to pod W7 nejde a XP jo.
Díky
Jirka


To bohužel nevyzkouším používám Mac a a jediné Win co tu mám jsou 8.1 na tabletu, ale ten COM1 je divnej ani na tom tabletu nemam Arduino na COM1 (Mám tu celkem asi 5 desek Arduino a Arduino IDE používám)
Koukni se do Správce zařízení kde máš skutečně připojené Arduino jaký COM port.
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Nejde mi stáhnout Repetier-host

Příspěvekod celeron » 11.05.2015 21:44

Pezantros píše:Pokud vím, tak na Arduino IDE verze 1.6.x nejde ani repetier zkompilovat (aspoň mě nešlo). Kdyžtak si stáhni starší verzi 1.0.6 přímo ze zdroje http://www.arduino.cc/en/Main/OldSoftwareReleases#previous. Že se nemůžeš spojit s tiskárnou, bych viděl na absenci ovladačů pro arduino převodník USB na COM. COM1 totiž bývá přímo na základní desce PC. A nebo si jen vybral špatný port. Na COM1 ale určitě tiskárnu nemáš.

Zkusil jsem nainstalovat Arduino 1.0.6. Určitě jsem měl zatržený instalovat USB ovladače, prostě vše v nabídce. Po nainstalování ve Správci zařízení stále jen COM1. Pokud otevřu Arduino tak v Tools, Serial port je taky pouze COM1. V USB zařízeních taky nic nepřibylo. Asi mě z toho jebne a nebo se budu muset vrátit na XP, tam to chodí bez problémů.
Díky
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Nejde mi stáhnout Repetier-host

Příspěvekod Pezantros » 11.05.2015 22:03

Hmmm. Kdybys nepsal, že ti to ve WinXP funguje, tak bych řekl, že máš buď špatný USB kabel nebo HW chybu na Arduinu (studeňák na čipu, který se stará o USB komunikaci). Jedině zkusit připojit to arduino na jiný PC, případně na tvé Win7 připojit jiné arduino, aby se vidělo, kde je problém. Předpokládám, že USB na PC máš funkční (např flashdisk ti to normálně vezme). Jinak nevím.
edit: Ještě mě napadlo, jestli nemáš to arduino "plnokrevnýho" čínskýho klona :). Mrkni sem http://www.rebelove.org/viewtopic.php?f=20&t=253#p2968 zhruba doprostřed, jak jsou obrázky arduina. Pokud tvoje arduino odpovídá druhému obrázku, stáhni si tam přiložené ovladače, které jsou jiné než na normální arduino.
  • 0

Pezantros
 
Příspěvky: 200
Registrován: 19.04.2015 12:22
Reputation: 0

Re: Nejde mi stáhnout Repetier-host

Příspěvekod celeron » 11.05.2015 22:40

Tak jsem nabootoval z druhýho disku XP a vyzkoušel růčo posuvy z Repetieru. Bez problémů. Odinstaloval jsem Repetier a Arduino a znova nainstaloval pod XP Arduino a pak Repetier obojí 1.0.6 Makalo bez problémů. Takže HW je ok.
Pak jsem znovu rozjel W7, odinstaloval A+R, vyčistil registry a znova instalace Arduina. Proběhla do konce ok. Pak jsem připojil tiskárnu a nic. Pak jsem si všiml, že ve skrytejch ikonách vpravo dole se hledá ovladač. :shock: Na W7 update, tam se toho najde. :x Usekl jsem to a najednou "driver nalezen" a nastaven jako COM4. No sláva, pak už byl Repetier v pohodě. Ale proč se nenahlásilo hledání driveru jako u jinych zařízení, nechápu. Prostě XP drivery se instalujou jinak a viditelně.
Taky jsem při tý příležitosti zjistil, problém prvního příspěvku vlákna. Stažení Repetieru 1.0.6 z Repetier.com přes IE11 chodí, ale na Maxthon 4.4.5.1000 se kouše. Zajímavý že ale na jiným webu ne. Asi nějaká nepodpora u jedný nebo druhý strany.
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0


Zpět na OSTATNÍ PROBLEMATIKA HW/SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků