V čem modelovat

V čem modelovat

Příspěvekod celeron » 30.03.2015 22:45

Zvažuju, v čem free modelovat pro tisky. Zkusil jsem si OpenScad, hranatoidní věci na tom človek co kdysi programoval dokáže udělal ale už jsem narazil na problémy třeba s zaoblením hran takže úplně jednoduchý to asi s OpenScadem nebude.
Chtělo by to taky něco grafickýho, ale co?
123D Design narážím na problém naprostý absence manuálu a lekce na Trubce jsou mizerně rozmazaný a slovní doprovod rozumím tak půlce.
FreeCad se mi nějak nedaří naistalovat funkční, po instalaci v něm naproti demu nejsou žádný lišty s nástroji pro modelování.
Sketchup se mi nepodařilo do něj dostat plugin pro STL. Jakej je na něj obecně názor? Dávat za profi 2015 16 tyček se mi tedy moc nechce, hlavně pokud by nakonec nevyhověl.
No a co potom dál? Blender? Taky jsem slyšel, že někdo maluje pro tiskárnu v InteriCadu. :shock:
Potřebuju to na hranatý strojařský věci typu držák, přípravek na montáž, vypodložení ale hlavně na leteckou modelařinu, tedy i dost křivý kryty, třeba i žebra. No a celkem rád bych spláchnul vše najednou i pro kreslení pro uvažovanou CNC frézku (v podstatě 2D+, na překližku) případně laser vypalovačku.
Tak mi prosím někdo poraďte abych vynechal neprošlapaný pěsinky. :)
Díky
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: V čem modelovat

Příspěvekod Rebel » 30.03.2015 23:31

  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: V čem modelovat

Příspěvekod Snek » 05.04.2015 12:50

celeron píše:... FreeCad se mi nějak nedaří naistalovat funkční, po instalaci v něm naproti demu nejsou žádný lišty s nástroji pro modelování.....


RTFM aneb trošku pohledat v dokumentaci a nebo se kouknout na "Trubce" žádný učený z nebe nespadl a samo se ti to opravdu nenakreslí ....

Hned po prvním zadání vyhledání "freecad beginner tutorial" ti v seznamu vyskočí sada instruktážních videí ja s FreeCADem pracovat, tvůj problém je že jsis nevybral "workbench" ve kterém chceš pracovat a zůstal jsi v prostředí "Start" viz čas 0:20 v tomto videu.

https://www.youtube.com/watch?v=ICHc7Z4vXXQ&index=2&list=PLmnz0JqIMEzWQV-3ce9tVB_LFH9a91YHf

Snek
  • 0

Snek
 
Příspěvky: 31
Registrován: 20.10.2014 12:25
Reputation: 0


Zpět na OSTATNÍ PROBLEMATIKA HW/SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků