Přerušení tisku

Přerušení tisku

Příspěvekod Prasavec » 09.03.2015 16:51

Ahoj,

při tisku z ABS mam dle doporučení na REBEL II nastavenou teplotu stolu na 115 a teplotu HE experimentuji mezi 220° - 230°.

Používám pro tisk Repetier Host a G kód zpracovávám v CuraEngine, který je součástí zmiňovaného Repetiera. Když dám tisk, tak většinou vytisknu, sice prozatím nedokonale, ale vytisknu. Občas se mi, ale stane, že HB je nahřátá na požadované stupně, HE se začne zahřívat a zhruba mezi 100°-120° se HE kousne a odmítá se zahřát. Musím restartovat PC a dát oddych tiskárně a pak to jde jak kdy. Docela mne tato situace, kdy záleží na rozmaru tiskárny, štve. Nevíte čím to může být, popřípadě na který program přejít.
  • 0

Naposledy upravil Prasavec dne 14.03.2015 00:57, celkově upraveno 1
Prasavec
 
Příspěvky: 44
Registrován: 22.02.2015 21:51
Bydliště: Brno
Reputation: 0

Re: Přerušení tisku

Příspěvekod Prasavec » 14.03.2015 00:56

Přeinstaloval jsem Arduino na nejnovější verzi a stále stejná chyba. Nově k tomu i bonusový error. Občas se mi odpojí všechny USB v PC, nechápu čím to může být. Musím restartovat PC a poté se někdy připojím přes Repetiera a vytisknu a někdy se ani s tiskárnou k Repetieru nepřipojim. Viry v PC snad nemam a bez zapojení tiskárny mi všechny USB bez problému pracují. Při připojení USB mi to povětšinou nahlásí nekompatibilitu. Viz obr. níže
chybové hlášení.PNG
chybové hlášení.PNG (45.57 KiB) Zobrazeno 4739 krát

Tušíte co s tím může být?
  • 0

Prasavec
 
Příspěvky: 44
Registrován: 22.02.2015 21:51
Bydliště: Brno
Reputation: 0

Re: Přerušení tisku

Příspěvekod janekx » 14.03.2015 01:32

Nadrblej USD hub v PC, jsou to mrchy citlivy a odchazi, jestli se ti odpoji vsechny tak to muze byt ono. Jinak zkus u usb hubu vypnout rezim uspory energie v zalozce rizeni spotreby
  • 0

janekx
 
Příspěvky: 90
Registrován: 23.02.2015 18:40
Reputation: 0

Re: Přerušení tisku

Příspěvekod Prasavec » 14.03.2015 02:56

Dík za odpověď při nejmenšim už vím, že USB má tuto funkci. :) No všechny USB jsem vyzkoušel jiným HW a fungují. Dle tvé rady jsem znemožnil vypnutí USB, nastavil notebook na max. výkon a stále mi to dělá. Zítra prubnu instnout SW na tablet. Na webu jsem objevil instalaci Arduina pro Win7 dle Průšy, ale nedostal jsem se za krok 6, kde jsem vyplnil cestu do adresáře Driverů u Arduina. Nezobrazí se mi nikde a nemohu objevit Ports COM and LPT, no ráno moudřejší.. zde link návodu dle Průši http://www.nextdayreprap.co.uk/arduino- ... 2560/#win7
  • 0

Prasavec
 
Příspěvky: 44
Registrován: 22.02.2015 21:51
Bydliště: Brno
Reputation: 0

Re: Přerušení tisku

Příspěvekod janekx » 14.03.2015 03:03

Nemas tam moc zarizeni na usb co by zraly zdroje?
  • 0

janekx
 
Příspěvky: 90
Registrován: 23.02.2015 18:40
Reputation: 0

Re: Přerušení tisku

Příspěvekod brbla » 14.03.2015 12:53

Taky bacha na moc dlouhý USB kabely, nedělá to dobrotu. V tomdle případě kratší = lepší, na 5m radši zapomenout a 3m se radši opatrně vyhnout.
Mohl by být taky problém se "zemí", jaký máte zdroj u tiskárny a jak je zeměný ?
  • 0

brbla
 
Příspěvky: 23
Registrován: 08.02.2015 17:32
Bydliště: Praha
Reputation: 0

Re: Přerušení tisku

Příspěvekod Khejml » 16.03.2015 14:36

Taky pozor na slabší USB kabely, mají mizerné stínění
  • 0

REBEL II v.30
Arduino Mega 2560 + RAMPS1.4 + DRV 8825 + full graf.LCD + SD card reader
Khejml
 
Příspěvky: 19
Registrován: 27.02.2014 12:30
Bydliště: Most
Reputation: 0

Re: Přerušení tisku

Příspěvekod Prasavec » 16.03.2015 22:02

Díky za rady, každá mohla bejt příčinou, vše jsem zkusil, ale zjistil jsem čerta jinde. Instl jsem Arduina a Repetiera na jiné PC, na kterém jsem to rozeběhl bez problémů. Což jsem si oddychl, dneska přeinstaluju své PC a doufám, že to půjde. Nejspíš jsem překombinoval updaty Arduina a Repetieru.

Updaty jsem dělal, protože se mi během operace tisk občas sekl a nechtěl dál. Stejně tak po dotisku se tiskárna sekla a nešla vrátit do parkovací polohy a musela proběhnout série restartů PC...

Jestli to nebylo tím, že Mám na PC SSD disk, ke kterému jsem se choval, tak jak neměl... zaplnil jsem ho k cca 80%, což se dle doporučení pro správnou funkci u těchto typů disků nemá.
  • 0

Prasavec
 
Příspěvky: 44
Registrován: 22.02.2015 21:51
Bydliště: Brno
Reputation: 0

Re: Přerušení tisku

Příspěvekod Otomar » 27.03.2015 19:27

Vyzkoušet můžete taky nastavení vyrovnávací paměti. Je to jeden z léků na záseky doporučený přímo panem Repetierem :-)

nastaveni cache.JPG
nastaveni cache.JPG (87.95 KiB) Zobrazeno 4559 krát
  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

Re: Přerušení tisku

Příspěvekod celeron » 28.03.2015 15:38

brbla píše:Taky bacha na moc dlouhý USB kabely, nedělá to dobrotu. V tomdle případě kratší = lepší, na 5m radši zapomenout a 3m se radši opatrně vyhnout.
Mohl by být taky problém se "zemí", jaký máte zdroj u tiskárny a jak je zeměný ?

Asi je to náhoda ale z nouze jsem vytáhl ze zásuvky, nemaje jinej, USB kabel 6 m dlouhej. Tisknu na něj už 1 kg filamentu a zatím žádnej kousanec. Při finálním umístění tiskárny bych potřeboval cca 3,5 m, doufám, že nebude žádný překvápko. V nejhorším by to jistila SD karta.
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Přerušení tisku

Příspěvekod Prasavec » 28.04.2015 11:02

Pro informaci, přeinstaloval jsem PC a už mi tiskárna komunikuje s PC v pořádku. Zkusím ještě tu vyrovnávací paměť. Problém se mi totiž zase vygradoval jinde.
  • 0

Prasavec
 
Příspěvky: 44
Registrován: 22.02.2015 21:51
Bydliště: Brno
Reputation: 0

Re: Přerušení tisku

Příspěvekod Prasavec » 29.04.2015 21:41

Tiskárna mi sice komunikuje s PC bez problémů a vše se parádně připojí, ale stejně větší věci nevytisknu a už mne nenapadá čím by to mohlo být. Prosím tedy o radu.

Abych Vás uvedl do lepšího obrazu. Mám Rebel II, obyčejnou verzi, bez displeje. Tisknu na Repetieru, slicuji v Cura Enginu.

Zjednodušeně můj problém spočívá v tom, že dám tisk a jakmile doba tisku přesáhne dobu cca 11 minut, tak se tiskárna sekne a nejede dál. Když chvíli počkám restartnu repetier a opět začnu něco tisknout, tak se mi doba funkčního tisku neúměrně zkrátí oproti prvnímu tisku (první tisk cca 12 min, poté se to sekne, potom 10 min pauza na oddech tiskárně a následný tisk už vydrží jen cca 3 min.). Myslím si, že se jedná o přehřívání některého z komponent. Ale nevím čeho, myslel jsem, že to vyhazují krokové motorky, protože jsem měl drivery celkem rozpálené, tak jsem seřídil drivery a nalepil chladiče. Bez výsledku, kromě snížení hlučnosti a teploty driverů, motorků.

Setkali jste se s tím?
  • 0

Prasavec
 
Příspěvky: 44
Registrován: 22.02.2015 21:51
Bydliště: Brno
Reputation: 0

Re: Přerušení tisku

Příspěvekod Pepe_Lopez » 29.04.2015 22:01

Nevím jestli to vyřeší tvůj problém ... Co máš za elektroniku?
Já mám Megu + Ramps a občas mi to padalo. Někdy vratná pojistka - bed nahřál do 85°C a pak už jen chladl, občas se mi přehřál driver a tiskárna se zastavila. Dal jsem nad RAMPS 50 mm ventilátor s trvalým během a od tý doby (ťuk ťuk) mám pokoj. MosFet jsem neměnil, pojistky nevyřadil a chladiče na driverech nemám. Nejdelší tisk teda zatím jen asi 10 hodin.

Zkus na to fouknout a uvidíš.
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: Přerušení tisku

Příspěvekod Rebel » 30.04.2015 07:12

Jo, snizeni teploty oproti nastavene muze vest k zastaveni tisku, kazdopadne pak ale na LCD misto merenych teplot svidi "def." jako porucha mereni.
Neco obdobneho se mi ale delo, kdyz se mi vypalovala privodni svorkovnice RAMPSu. Postupne uhelnatela a jak se zrejme ohrala, tak zpusobila behem tisku kratkodoby zktrat zdroje, ktery se na chvilku vypnul a zase nabehl. Kdybych u toho zrovna nestal a nevidel to, tak bych to spatne hledal. Tiskarna se diky tomu tvarila normalne, tedy netiskla a ukazovala i teploty. Jenom proste netisknla.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Přerušení tisku

Příspěvekod Prasavec » 30.04.2015 08:00

Mám Arduino Mega2560 a na něm osazeno RAMPS 1.4. Psal jsem člověku do JRC, a ten mi řekl, že elektronika by měla být v pořádku, že problémové součásti jsu vyměněny. Prodejce mi konkrétně napsal toto: "elektronika: tranzistor na RAMPS je jiz od nas vymeneny. Meril jsem celkovou ztratu vykonu do hotbedu a je to pod 5% (mereno od zdroje az na tistak hotbedu). Coz je dane delkou vodicu, jejich prumerem, prechodovymi odpory na konektorech a odporem vratne pojistky. Nema smysl nic dalsiho na elektronice predelavat."

Ještě mi jeden výrobce dal radu, že by to mohlo být špatným kontaktem u HE.

Zkusím teda překontrolovat kontakty a nainstalovat ofuk elektroniky, potom uvidíme. Díky.
  • 0

Prasavec
 
Příspěvky: 44
Registrován: 22.02.2015 21:51
Bydliště: Brno
Reputation: 0

Další

Zpět na OSTATNÍ PROBLEMATIKA HW/SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků