Návrhy a vylepšení - jak nevyhořet

Re: Návrhy a vylepšení - jak nevyhořet

Příspěvekod Rebel » 16.08.2015 18:32

no, ja bych osobne hlidal teplotu chladice a ne trysky, tedy hlavne poruchu ventilatoru. Tudiz 140stC bohate staci.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Návrhy a vylepšení - jak nevyhořet

Příspěvekod zemciko » 17.08.2015 15:39

Při jaké teplotě vůbec začně ABS či PLA hořet? Už se mi staly různé "nehody", ale vždy z toho byla jen kupa smradu. Daleko větší strach mám ze zkratu v elektrice, či kabelech. Už se mi stalo že měděné lanko (1mm průřez) používané k ohřevu uložené v energo-řetězech se po čase postupně porušilo (zřejmě únavou) a začalo (zřejmě díky ztenčení a pak přeskakujícím jiskrám setsakra hřát a tavit okolí....
Proti chybě při ohřevu má v sobě většina FW možnost mít dvojí termistor jak pro hlavu tak pro stůl a pokud se teploty liší (termistor po čase může odejít do vlastních lovišť) vypnout ohřev.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Návrhy a vylepšení - jak nevyhořet

Příspěvekod zaliman » 17.08.2015 17:34

Rebel píše:no, ja bych osobne hlidal teplotu chladice a ne trysky, tedy hlavne poruchu ventilatoru. Tudiz 140stC bohate staci.


No vida, to mě třeba vůbec nenapadlo :-D Díky za vyškolení :-)
  • 0

zaliman
 
Příspěvky: 62
Images: 1
Registrován: 23.04.2014 20:15
Reputation: 0

Re: Návrhy a vylepšení - jak nevyhořet

Příspěvekod mig01 » 18.08.2015 09:21

3D tiskárnu ještě nemám (zatím sháním díly), ale myslím, že by celý problém tohoto vlákna pořešily dvě pojistky za 15Kč (vyhřívací podložka/hotend). Ostatně je mají každé zařízení pracující s větší teplotou (žehličky, rychlovarné konvice atd.) až se divím že to DIY 3D tiskárna v návrhu nemá. Až svojí budoucí tiskárnu odladím, že do ní nebudu muset už moc hrabat tak je tam prdnu.
  • 0

mig01
 
Příspěvky: 96
Registrován: 04.08.2015 13:18
Reputation: 0

Re: Návrhy a vylepšení - jak nevyhořet

Příspěvekod mig01 » 18.08.2015 09:23

zemciko píše:Při jaké teplotě vůbec začně ABS či PLA hořet? Už se mi staly různé "nehody", ale vždy z toho byla jen kupa smradu. Daleko větší strach mám ze zkratu v elektrice, či kabelech. Už se mi stalo že měděné lanko (1mm průřez) používané k ohřevu uložené v energo-řetězech se po čase postupně porušilo (zřejmě únavou) a začalo (zřejmě díky ztenčení a pak přeskakujícím jiskrám setsakra hřát a tavit okolí....
Proti chybě při ohřevu má v sobě většina FW možnost mít dvojí termistor jak pro hlavu tak pro stůl a pokud se teploty liší (termistor po čase může odejít do vlastních lovišť) vypnout ohřev.


Chce to použít kvalitnější kabel nejlépe se silikonovou izolací, které jsou hodně pružné (jsou složené ze stovek drátků ty větší průřezy) než obyčejné licny, které jsou tuhé a pak se můžou ulámat. Si myslím tedy :)
  • 0

mig01
 
Příspěvky: 96
Registrován: 04.08.2015 13:18
Reputation: 0

Re: Návrhy a vylepšení - jak nevyhořet

Příspěvekod zemciko » 18.08.2015 22:42

mig01 píše:Chce to použít kvalitnější kabel nejlépe se silikonovou izolací, které jsou hodně pružné (jsou složené ze stovek drátků ty větší průřezy) než obyčejné licny, které jsou tuhé a pak se můžou ulámat. Si myslím tedy :)


No tohle právě byly přesně takové vodiče koupené z GME (vedou k vyhřívanému stolu a to v jeho těsné blízkosti, proto jsem hledal něco co vydrží)... Problém zatím vidím spíš v příliš malém poloměru ohybu. Po výměně jsem ho pro jistotu výrazně zvětšil.

Jen tím chci říct, že hořet může spousta věcí a jsou to spíš věci u kterých to lidi co provozují 3d tiskárny nečekají.
Když jsem vyvíjel první hlavu(tak 5-6 let zpátky), tak jsem použil dřevěnou izolaci úchytu a měl jsem tam špatné těsnění takže materiál vytékal ven, špatně se to chladilo atd. Hořet nic nezačalo a to i když ta dřevěná izolace byla zcela zuhelnatělá. Zato stačil přerušený vodič a už to mělo namále..
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Návrhy a vylepšení - jak nevyhořet

Příspěvekod Saph » 04.10.2018 19:28

Taková teoretická otázka, je vůbec možné, aby začal hořet zdroj tiskárny?
Mám na mysli ty klasické "ledkové", co se běžně používají u tiskáren, v mém případě "značka" Carspa ( https://www.penta.cz/cz/switche/2276274 ... y-400w-24v ).
Přece jen zdroje máme prakticky ve veškeré elektronice v domácnosti a běžně člověku třeba počítač hořet nezačne, místo toho zdroj případně jen prostě přestane fungovat a tím to končí.
Riziková je spíše samotná řídící deska tiskárny, nebo se pletu? Když teda ted pominu vodiče a konektory.
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: Návrhy a vylepšení - jak nevyhořet

Příspěvekod Georrge » 04.10.2018 19:42

Něco v něm určitě chytit může (izolace, polepy, plastové díly, obaly kondenzátorů apod.) a zrovna v číně asi nebude všechno samozhášivé, nebo nezapálitelné. Je jen otázka, jestli to během té chvilky, co to zahoří, nezapálí něco dalšího. Mi už jednou plamínek z PC zdroje vyšlehl, ale nebylo v okolí nic, co by zapálil.

Řídící deska podle mě tak riziková není, tam se max. spálí nějaký řídící obvod. Spíš ty čínské heatbedy nebo topná tělíska, ty jsou podle mě nejrizikovější.
  • 0

Georrge
 
Příspěvky: 179
Registrován: 22.05.2017 18:39
Bydliště: Opava
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na OSTATNÍ PROBLEMATIKA HW/SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron