Deska SKR1.3 a PT100 - VYŘEŠENO

Deska SKR1.3 a PT100 - VYŘEŠENO

Příspěvekod vylefi » 12.06.2020 05:45

Ahoj,
při stavbě další tiskárny jsem se rozhodl přejít na 32bitovou desku a marlina 2. Narazil jsem ale při nastavení čidla teploty trysky a to konkrétně při nastavení na PT100. Pokud nastavím "#define TEMP_SENSOR_0 " na 20 (PT100 s 5v zesilovačem), marlin se zkompiluje bez chyby a nahraje do desky. Při nastavení na PT100 přestane fungovat USB a propojení s displayem (bigtreetech 24, který komunikuje přes UART) - vlastně nevím, jestli tam marlin běží (pravděpodobně ne- usb se k PC přihlásí, ale nejde se připojit na marlina).
Při použití jakéhokoli jiného čidla deska běží normálně.
Zkoušel jsem:
-Jiného marlina 2(několik), stejné chování Configuration.h jsem pokaždé konfiguroval znovu, abych zamezil vnesení chyby z předchozí verze
-Vyzkoušel všechny PT100 v seznamu (novější verze má víc možností)
-Zkoušel jsem jiný pin (číslo 6 z aux1) - stejné chování
-Toto chování je bez připojeného čidla (s připojeným se ale nic nezmění)
-Vím, že ten můj zesilovač pro pt100 je na 5V a deska je tolerantní jen do 3.3V, zesilovač by měl posílat kritické napětí až od cca 600°C (dle zkušenosti v zahraničí běží na skr1.3 normálně). V případě, že bych to rozchodil, objednal bych stejně zesilovač na 3.3V...

Co jsem hledal na zahraničních fórech, deska s PT100 normálně běží. pár odkazů jsem našel s chybou, kterou mám já, ale nikdo problém nevyřešil.

Už jsem bezradný, přes to se mě nechce PT 100vky vzdát :D Prosím o pomoc! :)
  • 0

Přílohy
Configuration.h
(78.72 KiB) 318 krát
Naposledy upravil vylefi dne 16.06.2020 10:09, celkově upraveno 1
vylefi
 
Příspěvky: 2
Registrován: 03.12.2016 08:13
Bydliště: Prušánky
Reputation: 0

Re: Deska SKR1.3 a PT100

Příspěvekod zemciko » 12.06.2020 16:30

Přijde mi divně že by to neběželo s odpojeným zesilovačem a čidlem pokud by byl problém v pt100. Jediný důvod je nějaký bug v kodu a to chce zkusit se povrtat v něm.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Deska SKR1.3 a PT100

Příspěvekod vylefi » 16.06.2020 10:08

Vyřešeno! :D (nakonec jsem si tak nějak poradil)

Byla to částečně má chyba. TFT24 má možnost připojení jako 12864 a umí ho emulovat. Díky emulaci 12864 jsem zjistil, že při startu vyhodí chybu max bed temp - ano, neměl jsem připojené čidlo teploty bedu. Zvláštní je, že při nastavení "#define TEMP_SENSOR_0" na 1 (a ostatní čidla), chybu max bed temp nevyhazuje. Každopádně pokud marlin vyhodí tuto chybu při startu, nedovolí se připojit žádnému zařízení (USB ani "chytrý" display). Takže pro správný start je nutné mít připojené OBOJE čidla teploty.

Po zprovoznění ukazovala PT100 stejně 140°C při pokojové teplotě (pullup rezistor je odstraněný). Přitom výstup zesilovače sedí podle tabulky na E3D (°C/V). Takže jsem dal podle rady na zahraniíčních stránkách a zapojil zesilovač na 3.3V a hle - funguje jak má. Jakoby marlin upravoval hodnoty tabulky a přizpůsobil je SKR1.3 (napájení na 3.3V, kvůli nedostupnosti pinů tolerujících 5V). Stejně objednám zesilovač přimo na 3.3, abych předešel nepřesnostem.

Snad to někomu pomůže :). Ať vám to tiskne!
  • 0

vylefi
 
Příspěvky: 2
Registrován: 03.12.2016 08:13
Bydliště: Prušánky
Reputation: 0


Zpět na OSTATNÍ PROBLEMATIKA HW/SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků