Arduino IDE

Arduino IDE

Příspěvekod otizek » 23.03.2020 16:17

Ahoj všichni,
nemáte někde někdo radu/odkaz, co všechno je potřeba, abych rozchodil Arduino IDE a zkompiloval Marlina ?
Asi nějak blbě hledám...

Stalo se mi tohle:
Desku mám FYSETC, stáhnul jsem Marlina od Rebela (verze v.34 - detaily v jiném vlákně)
Nainstaloval IDE, knihovny, desku, zkompiloval a odeslal. Všechno OK.

Pak jsem řešil nějaký úpravy, upravil jsem config.h a už mi to nejde zkompilovat a furt mi to ukazuje chybějící knihovny. (nebo že funkce není deklarovaná)
Tak jsem reinstaloval Arduino - nic. Zkusil jsem to znova s původním projektem před úpravama a nic.
Knihovnu - desku mám správně, včetně odkazu ve vlastnostech IDE. Ostatní knihovny, jako U8glib, TMCStepper a TMC2208 (píšu z hlavy, možná je název trochu jinak) instalovány. Vše v posledních verzích, a to je možná ta chyba ?

Jak jsem googllil, tak někdo popisoval, že cesta k souborům projektu může být dlouhá (Win omezení, defaultně je to users/......./..../.. někde), tak jsem projekt přesunul na root disku a nastavil ve vlastnostech Arduina IDE)

Zkoušel jsem instalovat vše na jiné PC, kde předtím nebylo IDE instalovaný, stejný stav.

Je možný, že jenom potřebuju jiné verze knihoven ? Kde můžu dělat chybu ? Co a kde musím odmazat, abych dosáhl stavu čisté PC bez instalovaného Arduina IDE ?
Zkoušel jsem verzi 1.8.18 (poslední, ale i 1.8.8, někde jsem četl, že Marlin 2.0.x lze komilovat od verze 1.8.5)

Protože první pokus mi vyšel, tak předpokládám chybu někde u sebe, ale nevím kde. Dík za pomoc
  • 0

otizek
 
Příspěvky: 19
Registrován: 03.04.2016 10:54
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Arduino IDE

Příspěvekod Rebel » 23.03.2020 22:28

Pokud si stahoval nové zdrojáky, tak promaž složku \Marlin\src\HAL\ a nech v ní jen:

\shared
\HAL_AVR
HAL.h
platforms.h

a knihovnu U8glib downgraduj na verzi 1.18.0
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D


Zpět na OSTATNÍ PROBLEMATIKA HW/SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků