Frézka, gravírka atp ?

Re: REBEL II V29

Příspěvekod qmax » 23.10.2014 18:56

Ahoj,
přemýšlím nad stavbou Rebela II, ale mám nějaké dotazy ohledně konstrukce.
Hlavní dotaz je ohledně použití posuvníků. Není lepší použít trapézovou tyč než závitovou? Nezpřesní to celý tisk? To stejné se mi nezdá na ozubeném řemenu. (Je jediný důvod cena, která ja mnohonásobně větší nebo ten rozdíl není tak velký?)
  • 0

qmax
 
Příspěvky: 71
Registrován: 23.10.2014 18:47
Reputation: 0

Re: REBEL II V29

Příspěvekod Rebel » 23.10.2014 19:22

Ahoj. Rozumne rezane zavitovky na Z jsou asi nejlevnejsi variantou toho posuvu pri zachovani dostatecne presnosti. Trapez by mimo zvyseni ceny a slozitejsi konstrukce s dalsimi lozisky atd. nic vyznamneho teto konstrukci asi neprinesl.
Na X/Y je trapez nevhodny z duvodu pozadovane rychlosti techto posuvu, ktera se pohybuje prumerne nekde mezi 60-120mm/s ale i vyse. Maxima mohou byt okolo 200mm/s. To s trapezem neudelas. Naopak se ozubene remeny pouzivaji i na profi urovni vsude tam, kde nepotrebujes velky prenos sily. A opet zase cena...... a v neposledni rade v podstate uplne jina konstrukce dilu.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: REBEL II V29

Příspěvekod qmax » 24.10.2014 05:18

Oka. Diky za ujasnění.
Pořád si pohrávám s myšlenkou pozdějšího předelání tiskárny na´cnc frézku/laserovou gravírovačku. U laseru to je jedno ale pak u toho CNC budu potřebovat závitovky(trapézy) i na osy X a Y. Už jenom k možné váze předmětu tak si taky myslím, že posun proti vrtáku zvýší náročnost pohybu.
  • 0

qmax
 
Příspěvky: 71
Registrován: 23.10.2014 18:47
Reputation: 0

Re: REBEL II V29

Příspěvekod Rebel » 24.10.2014 07:28

Uprime receno asi ani nepremyslej o variante, ze REBEL II prestavis nekdy na gravirovacku.
Respektive prestavis, ale jedine co ti asi zbyde z puvodni konstrukce, tak bede ridici elektronika :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: REBEL II V29

Příspěvekod qmax » 24.10.2014 07:31

No pořád počítám že bych použil ten stejný rám, jen předělal osy na trapézovou tyč a držák frézy udělal kovový. Nebo jsem se přepočítal? KDe tam jsou problémy s tímhle řešením?
  • 0

qmax
 
Příspěvky: 71
Registrován: 23.10.2014 18:47
Reputation: 0

Re: REBEL II V29

Příspěvekod Rebel » 24.10.2014 07:54

Je dost dulezite si rict, co chces frezovat, nebo gravirovat hned na zacatku. Urcite nemuze definice budouci zamyslene frezky vypadat asi jako "zatim budu tisknout, pak bych to chtel naucit gravirovat ci frezovat drevo, treba i tistaky a obcas i ocel" :D
To proste nejde.
Je to cele i vibracich, pevnosti atd.

Pokud konstrukci vystuzis, pouzijes uplne jine vodici tyce, s 8mm nemuzes nic frezovat, nebo pouzijes skutecne nejake linearni vedeni ci podeprene tyce, udelas drzazaky tyci X/Y/Z masivni, aspon z duralu a prekopes to tedy minimalne na 12mm tyce, tak to bude pekna frezka na tistaky, drevo, sadru....... + cnc vrtacka.

Ale nebude to proste frezka na kov v zadnem pripade. Procti si pouze letmo CNC forum, ale radsi tam nic o sve myslence nepis :D Podobnych napadu tam resi nekolik mesicne :)

PS: toho laseru bych se nebal, ten by asi sel. Ber to tak, ze reprapove stroje se perou s tim, aby dynamikou pohybu co nejmeme rozhazovaly presnost pohybu a to do niceho ten HotEnd netlaci. Jakmile se ti hrot, respektive ta frezka ci gravirka opre do nejakeho materialu, dostane to uplne jiny rozmer a vyvstanou jine pozadavky na konstrukci.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: REBEL II V29

Příspěvekod qmax » 24.10.2014 08:00

Oka, Takze CNC odkládám a maximálně zkusim časem ten laser. S tím žádný problém nebude.
Vibrace jsem vubec nebral v potaz, uz chapu proc je to blby napad. CNC forum jsem si procital, jen me prislo ze to tam strasne moc resi a prehani, tak jsem chtel nazor od nekoho kdo neni CNC maniak:D
  • 0

qmax
 
Příspěvky: 71
Registrován: 23.10.2014 18:47
Reputation: 0

Re: REBEL II V29

Příspěvekod Rebel » 24.10.2014 08:08

Reknu to jinak, zkousel jsem to :D Ovsem s REBEL I. Je t ocelokovova konstrukce na 12mm vodicich tycich, s 10mm PU remeny s ocelovym kordem.
V puvodni koncepci to tistaky nevyfrezuje (spise hloda), kvuli pruznosti remenu a vretenu.
Predelat na trapezy by nebyl prodblem, ale prisel bych o tiskarnu, coz nechci.
Dalsi vec je otazka vretene. Pouzil jsem dremelku a to je dalsi nesmyslne reseni a mrhani financemi.
"Kommercni" vreteno s potrebnou presnosti a vykonem je drazsi, nez zbytek konstrukce a cele to na nem stoji. Pevna a vymazlena konstrukce bude uplnne k nicemu s dremelkou a samozrejme i naopak :)

PS: nerad beru nekomu iluze a hracky, ale bohuzel to tak je, mel jsem na zacatku uplne stejne myslenky :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: REBEL II V29

Příspěvekod oscar » 24.10.2014 08:29

qmax: stavel jsem oboji a muzu rict ze spolecne maji jenom ten kartezsky system souradnic.
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: Frézka, gravírka atp ?

Příspěvekod JCHP » 27.10.2014 15:15

Anebo postupuj opačně - nejprve slušnou gravírku, která bude umět běhat aspoň těch 100mm/s (6m/min!)
a po přidání extruderu budeš mít i trochu pomalejší 3D tiskárnu.. A asi tak za pětinásobek ceny Rebela, když budu hodně optimistický.

JP
  • 0

Upravený Kossel Clear s výměnnými hlavami (J-head a celokov s vodním chlazením)
JCHP
 
Příspěvky: 249
Images: 4
Registrován: 03.09.2014 12:06
Bydliště: NMnMet
Reputation: 0


Zpět na OSTATNÍ PROBLEMATIKA HW/SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků