Vadný motor (extruderu)

Vadný motor (extruderu)

Příspěvekod Pepe_Lopez » 09.03.2019 12:38

Zdravím.
V týdnu mi po 15 hodinovém tisku přestala tisknout tiskárna. Podezříval jsem ventilátor ofuku chladiče, ucpanou trysku a probroušený filament. Když jsem se snažil znovu zavést filament, zjistil jsem, že se motor extruderu netočí, ale houpe jeden krok tam a zpět. Vyměnil jsem driver, ale závada se neztratila. Když jsem dal jiný motor, tisknu normálně déle.
Otázka zní: setkal už se s tím někdo? Kde hledat závadu, resp. dá se motor opravit nebo ho mám rovnou poslat do sběrného dvora. Je to Microcon 1005, stáří asi 5 let, počet cívek filamentu co odtočil snad ani nespočítám.
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: Vadný motor (extruderu)

Příspěvekod smallcastle » 09.03.2019 14:47

Zdravím.
Nejdříve bych proměřil vinutí motoru ohmicky a pak také jesti nemá mezizávitový zkrat - na to je ale třeba už speciální měřící přistroj. Přemotávat vinutí motoru se určitě nevyplatí. Ještě mě napadla zadřená ložiska. Bývají tam kluzné, tam by ale neměl být problém. Motor jde celkem lehce rozebrat a zase složit, chce to prozkoumat, co vlastně odešlo.
  • 0

smallcastle
 
Příspěvky: 19
Images: 0
Registrován: 20.01.2018 18:54
Bydliště: Ostrava
Reputation: 0

Re: Vadný motor (extruderu)

Příspěvekod Pepe_Lopez » 09.03.2019 17:13

Zadřenej není, v porovnání s novým motorem jde protočit stejně.
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0


Zpět na OSTATNÍ PROBLEMATIKA HW/SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron