Nefunkční Ramps a Slot Sd karty u LCD

Nefunkční Ramps a Slot Sd karty u LCD

Příspěvekod Car » 02.10.2014 00:44

Ahoj kluci a holky ,
Tiskárna už několik měsíců je plně funkční každý den .

Povedlo se mi odpálit jeden driver na motor extruder u Ramps1.4 ( ten jsem vyměnil za nový ) .

Ale mám tento problém : když propojím Arduino s USB a PC ,tam mi vše naběhne ( rozsvítí se LCD s hodnotami teplot ,pozice X ,Y,Z posuv SDcarta a na Ramps mi svítí nebo problikává červená letka pak zhasne a občas problikne )
Proterface píše toto :
Connecting...
start
Printer is now online.
echo: External Reset
Marlin 1.0.0
echo: Last Updated: Oct 1 2014 01:25:19 | Author: (none, default config)
Compiled: Oct 1 2014
echo: Free Memory: 4010 PlannerBufferBytes: 1232
echo:Hardcoded Default Settings Loaded
echo:SD init fail

SD karta je tam vložená ,ale vůbec k ní nemám přístup ( v menu se zobrází , že tam karta není a přitom když ji vyndám a znovu vložím objeví se řádek karta je vložena -přístup k ní však opět není tedy píše card none) .
A když odpojím kabel USB od PC celý LCD zhasne , jako kdyby nemělo napájení a přitom je zapnutý průmyslový zdroj.

Vše ostatní je plně funkční: nahříváni trysky i stolku načítání odečítání teploty ,pohyby X,Y,Z .

Neví někdo kde mám hledat onen problém ??
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Nefunkční Ramps a Slot Sd karty u LCD

Příspěvekod Rebel » 02.10.2014 07:47

Ohledne nenacteni karty bych si typnul, ze je to jeji nekompatibilitou. Sam mam vyzkousene, ze nektere Kingstony se takto chovaji.

Proto pouzivam SanDisk, nebo Adata, ovsem urcite se mezi velikostmi a typy najdou take nejake nekompatibilni u stejneho vyrobce.

Ohledne toho LCD se vecer mrknu kdyztak do dokumentace jak je to napajene, takto z hlavy nevim a ted ve worku nemam cas.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Nefunkční Ramps a Slot Sd karty u LCD

Příspěvekod oscar » 02.10.2014 12:11

A to zacalo zlobit z niceho nic?
Kde je souvislost v case/udalostech mezi funguje/negunguje?
Kdy se to zmenilo?
Karta jina?
Odpaleny driver?

Neb tu nikdo ani netusi co mas za displej (je jich nekolik typu) tak se to veeelmi tezko radi :-(
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: Nefunkční Ramps a Slot Sd karty u LCD

Příspěvekod Car » 03.10.2014 10:42

Jediná souvislost mezi funkčním LCD a nefunkčním ( včetně slotu pro SD kartu) je ten odpálený driver pro motor extruderu .
LCD se slotem pro kartu mám tento :
http://www.ebay.com/itm/Reprap-Ramps-V1 ... 27db1485da
Karta jako taková je plně funkční a před tím vypálením driveru fungovala ( problém tedy musí souviset s nějakou napájecí cestou u LCD a SD slotu někde na Rampsu - na kabel jsem strčil nový to samý LCD s SD slotem a dělá úplně to samý ) .
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Nefunkční Ramps a Slot Sd karty u LCD

Příspěvekod oscar » 03.10.2014 13:57

Car píše:Jediná souvislost mezi funkčním LCD a nefunkčním ( včetně slotu pro SD kartu) je ten odpálený driver pro motor extruderu .
LCD se slotem pro kartu mám tento :
http://www.ebay.com/itm/Reprap-Ramps-V1 ... 27db1485da
Karta jako taková je plně funkční a před tím vypálením driveru fungovala ( problém tedy musí souviset s nějakou napájecí cestou u LCD a SD slotu někde na Rampsu - na kabel jsem strčil nový to samý LCD s SD slotem a dělá úplně to samý ) .



displej ma s kartou spolecne napajeni. a komunikace SPI je prodratovana primo na arduino. :(
jak jsi ten driver odpalil?
to napajeni - mas 12V na VIN arduina?
Obrázek
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: Nefunkční Ramps a Slot Sd karty u LCD

Příspěvekod Car » 03.10.2014 14:49

Odpálil jsem driver , když jsem ho tam strčil obráceně než měl být .
Při napájení z USB 5V(Arduino ) LCD jde, jen nejde SD slot(i když hlásí zasunutí a vysunutí karty)
Při 12 V z průmysláče(Ramps) , LCD úplně zhasne (když odpojím USB kabel od PC) .
když nechám zapojený průmyslový zdroj i USB ,tak LCD funguje (jen ten slot SD karty nejde) .
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Nefunkční Ramps a Slot Sd karty u LCD

Příspěvekod oscar » 03.10.2014 14:59

kdyz zhasne pri odpojeni displej - arduino jede dal?
dej treba vetsi posun v Z a zkus to
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: Nefunkční Ramps a Slot Sd karty u LCD

Příspěvekod Car » 03.10.2014 19:27

Arduino je plně funkční zkoušel jsem ho samotný bez Ramps na kabel přes PC - naběhnou zelený kontrolky jde nahrát i přehrát .
když tam klapnu Ramps a nechám napojený USB kabel ( abych mohl přes Pronterface zkusit posuvy motoru ,nahřívání atd.) tak to vše jede
Když odpojím USB kabel LCD zhasne a tudíž nemám jak tiskárnu ovládat a zkusit jestli se točí krokáče ( leda by jsi mi řekl jak to jde i bez toho združeného LCD který PINY propojit ,když oddělám kabel co jde k LCD )

Mám tu ještě celou novou sestavu Arduino a RAmps + to samí LCD , tak to zkusím postupně vyměňovat /kombinovat a tak zjistit závislosti ,ale zatím mi to hlava nebere .

Zkusil jsem to takto :
v Protoface jsem vyjel osou Z co nejvíš zadal home - sjel dolů na koncák bez problémů
znovu jsem vyjel nahoru a tentokrát (se zapojeným USB kabelem )jsem zadal home přes LCD - jak se rozjel odpojil jsem USB kabel a tu chvíli se sjíždění do HOME zastavilo a zhasnul LCD monitor
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Nefunkční Ramps a Slot Sd karty u LCD

Příspěvekod Bobici » 03.10.2014 21:23

Car píše:Odpálil jsem driver , když jsem ho tam strčil obráceně než měl být .
...


Jen takova poznamka pro ostatni, pred par dny mi prisly z ciny nove StepSticky DRV8825, kvuli krokovani 32 a
soupnul jsem je do RAMPS "stejne" jako predchozi A4988, tzn. trimrem nahoru. Mno nic nefungovalo, tak me napadlo se podivat zespodu na popisky pinu... a hle, vse obracene :roll:
Ale obracene vsazeni to desky ty drivery prezily, takze je vsem doporucuji :!:
  • 0

Bobici
 
Příspěvky: 95
Registrován: 26.02.2014 11:49
Reputation: 0

Re: Nefunkční Ramps a Slot Sd karty u LCD

Příspěvekod oscar » 08.10.2014 20:51

Car: ted jsem resil RAMPS ktere nebezelo bez USB. stejne jako to Tvoje. byl prehorely plosnak ze strany spoju u diody D1
Obrázek

je tam takovy tenky spoj cca 5mm dlouhy - ve vyseci toho ozubeneho kolecka.
Obrázek
stalo se to otocenim driveru.
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: Nefunkční Ramps a Slot Sd karty u LCD

Příspěvekod Car » 08.10.2014 21:53

Ahoj Oscare ,

koukal jsem na to a ze spodní strany je to dobře připájené a ze shora jedna zapájená druhá není ( myslím ta dioda)
Zkusím ji přepájet a uvidím ( případně myslíš si ,že může být poškozená ta dioda ? a pokud ano jakou mám koupit jako náhradu ??)

Jinak se mi už podařilo rozchodit slot Sd karty ,ale napájení LCD mi stále funguje jen přes usb z arduina i když na ramps jede Průmyslový zdroj .Někde musí být porušená napájecí cesta ,ale ani pod lupou jsem nic poškozeného nenašel a ani odpájeného .
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Nefunkční Ramps a Slot Sd karty u LCD

Příspěvekod oscar » 09.10.2014 07:52

zdar,
vezmi šlusmetr a změř odpor mezi
jednou nohou diody a plusem na svorkovnici 5A
druhou nohou diody a pinem VIn na arduinu.

pokud obe cesty povedou, je kaput dioda, jinak cesta.
dioda je 1N4004 = naprosto bezna 1A dioda
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: Nefunkční Ramps a Slot Sd karty u LCD

Příspěvekod Car » 09.10.2014 10:15

No to by se dalo zvládnout Volt metr tu mám ,ale měřil jsem jen napětí a proudy , odpor to už je vyšší dívčí ( elektrikář nejsem - předpokládám přepnout na ómy a měřit na uvedených místech ) .

Jaká pak je to dioda která příjde a Arduinem jako nepřipájená ?
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0


Zpět na OSTATNÍ PROBLEMATIKA HW/SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků