Řemenice GT2 - kde koupit kvalitní které nehází?

Řemenice GT2 - kde koupit kvalitní které nehází?

Příspěvekod honzacadek » 20.01.2018 20:00

Nakoupil jsem z různých zdrojů (Čína, ČR) řemenice GT2.
Všechny ale více nebo méně hází a kvůli tomu mám nepřesný tisk.
Prosím zkušenější kolegy o radu, kde koupit kvalitní řemenice GT2/16T ? Ideálně s vystruženou dírou 5 mm.
Předem děkuji.
Honza
  • 0

honzacadek
 
Příspěvky: 28
Registrován: 10.07.2017 12:18
Bydliště: Praha
Reputation: 0

Re: Řemenice GT2 - kde koupit kvalitní které nehází?

Příspěvekod Klaudius » 21.01.2018 11:13

Tak tento problém som mal tiež a nezohnal som, pravdepodobne aj firmy tváriace sa, že majú kvalitný tovar, nakupujú v Číne. Nakoniec som upustil od všeobecne zaužívaného GT2 a rozhodol som sa pre HTD od Haberkornu. Treba počítať s inou roztečou zubov, aj cena je výrazne vyššia, ale aj remene sú niekde inde. Naviac som sa rozhodol pre nekonečné remene s počtom zubov podľa potreby a napinák. Ale to je už príliš sofistikované a drahé riešenie, rebeli obvykle vsádzajú skôr na jednoduchosť a nízku cenu.
  • 0

Klaudius
 
Příspěvky: 177
Registrován: 15.02.2016 12:15
Bydliště: Bratislava - okolie
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Řemenice GT2 - kde koupit kvalitní které nehází?

Příspěvekod bahora » 21.01.2018 13:06

Klaudius píše:Tak tento problém som mal tiež a nezohnal som, pravdepodobne aj firmy tváriace sa, že majú kvalitný tovar, nakupujú v Číne. Nakoniec som upustil od všeobecne zaužívaného GT2 a rozhodol som sa pre HTD od Haberkornu. Treba počítať s inou roztečou zubov, aj cena je výrazne vyššia, ale aj remene sú niekde inde. Naviac som sa rozhodol pre nekonečné remene s počtom zubov podľa potreby a napinák. Ale to je už príliš sofistikované a drahé riešenie, rebeli obvykle vsádzajú skôr na jednoduchosť a nízku cenu.


Dovol abych se zasmál. Přesně toto jsem řešil když jsem předělával řemenice na soustruhu.
Vzal jsem kvalitní řemenice i řemeny od Haberkornu, vše bylo dle obchodníka běžně na skladě a běžně dostupné, prostě standardní zboží.

Za dav roky mi praskl řemen a pak jsem stál 3 měsíce bez řemene. Haberkorn nový řemen nebyl schopen dodat, prej nestandardní zboží co nedrží skladem. Jiné firmy v CZ to taky neměly skladem a pouze jedna pre jo. Zaplatil jsem a tři měsíce se hádal a upomínal že pořád zboží skladem neodeslali .......

Takže příště, řemeny řemenice jen z chiny, kde to je standardní zboží držící tuny obchodníků skladem a do 30-ti dnů bude doma. Ne jak z českých dodavatelů ............
  • 0

bahora
 
Příspěvky: 245
Images: 1
Registrován: 23.11.2016 01:12
Reputation: 0

Re: Řemenice GT2 - kde koupit kvalitní které nehází?

Příspěvekod bahora » 21.01.2018 13:10

Jinak pokud řemenice háže, tak pevrtat, vyvložkovat a vystružit ...... samo že v soustruhu.

Pohledově mi na tiskárně řemenice GT2 neháže (hodinkama to měřit nebudu).
Opravdu to Vám háže tolik, aby se to na pružném řemeni projevilo při tisku?
Má někdo někde video o kolik to háže a jak vypadá díky tomu tisk?
  • 0

bahora
 
Příspěvky: 245
Images: 1
Registrován: 23.11.2016 01:12
Reputation: 0

Re: Řemenice GT2 - kde koupit kvalitní které nehází?

Příspěvekod medapeta » 21.01.2018 14:30

Na motor tohle: https://aukro.cz/remenice-gt2-s-6-16-zu ... 6732200094

Jako protikus tohle: https://aukro.cz/remenice-gt2-s-6-16-zu ... 6859118296

Pokud se to přidělá tak jak má, tedy použijí se správně oba červíky, nic neháže.
Zmiňované chyby mohou mít jiný důvod, například problém s nevhodně řešeným napínáním řemene, čínský motor, nevhodně nastavený proud do motoru, vadný driver atd.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Řemenice GT2 - kde koupit kvalitní které nehází?

Příspěvekod Klaudius » 21.01.2018 15:14

bahora píše:Dovol abych se zasmál. Přesně toto jsem řešil když jsem předělával řemenice na soustruhu.
Vzal jsem kvalitní řemenice i řemeny od Haberkornu, vše bylo dle obchodníka běžně na skladě a běžně dostupné, prostě standardní zboží.

Za dav roky mi praskl řemen a pak jsem stál 3 měsíce bez řemene. Haberkorn nový řemen nebyl schopen dodat, prej nestandardní zboží co nedrží skladem. Jiné firmy v CZ to taky neměly skladem a pouze jedna pre jo. Zaplatil jsem a tři měsíce se hádal a upomínal že pořád zboží skladem neodeslali .......

Takže příště, řemeny řemenice jen z chiny, kde to je standardní zboží držící tuny obchodníků skladem a do 30-ti dnů bude doma. Ne jak z českých dodavatelů ............


Ale áno, len sa zasmej, je to vraj zdravé. :D Neviem, čo si mal za remene, ja som proste zvolil také, ktoré bežne v práci nakupujem už x rokov. A že si sa s inou firmou musel o ne hádať, je vcelku irelevantné.
Čo som napísal, je jedna z možností, nie jediná možnosť. Píšem zo svojej skúsenosti a nikomu nič nenútim. :wink: Podaktorí na to zabúdate.
Čína je čína, vždy je to trochu lotéria. Ja skrátka nie som z tých, čo kúpia potenciálne nekvalitný tovar, pretože je lacný a potom vymýšľajú, jak ho upraviť, aby bol vôbec použiteľný. Jasne, obchoďáci v domácich firmách sú často vychcaní a sľúbia čokoľvek len aby predali, takže jednanie s nimi býva náročnejšie. Ale tiž ich netreba hádzať do jedného vreca. Pekný deň.
  • 0

Klaudius
 
Příspěvky: 177
Registrován: 15.02.2016 12:15
Bydliště: Bratislava - okolie
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Řemenice GT2 - kde koupit kvalitní které nehází?

Příspěvekod honzacadek » 21.01.2018 16:33

bahora píše:Jinak pokud řemenice háže, tak pevrtat, vyvložkovat a vystružit ...... samo že v soustruhu.

Pohledově mi na tiskárně řemenice GT2 neháže (hodinkama to měřit nebudu).
Opravdu to Vám háže tolik, aby se to na pružném řemeni projevilo při tisku?
Má někdo někde video o kolik to háže a jak vypadá díky tomu tisk?



Ano, nezdá se to, ale i malá házivost udělá znatelnou nepřesnost.
U lepších kusů byla házivost cca 0,15 mm a na výtisku to umí udělat rozdíl 0,3 mm.
Když jsem zkušebně vytiskl několik stejných součástí různě rozmístěných na ploše, byl mezi nimi rozdíl na vnějším rozměru od -0,3 do +0,3 mm. Záleželo na tom, jak se zrovna obrys výtisku sešel s excentricitou řemenice.

S převrtáním řemenice to nebude tak jednoduché, protože válcová část řemenice za kterou lze řemenici upínat není souosá se zubaticí. Čínský šlendrián nelze opravit tak snadno...
  • 0

honzacadek
 
Příspěvky: 28
Registrován: 10.07.2017 12:18
Bydliště: Praha
Reputation: 0

Re: Řemenice GT2 - kde koupit kvalitní které nehází?

Příspěvekod honzacadek » 21.01.2018 16:37

Klaudius píše:Tak tento problém som mal tiež a nezohnal som, pravdepodobne aj firmy tváriace sa, že majú kvalitný tovar, nakupujú v Číne. Nakoniec som upustil od všeobecne zaužívaného GT2 a rozhodol som sa pre HTD od Haberkornu. Treba počítať s inou roztečou zubov, aj cena je výrazne vyššia, ale aj remene sú niekde inde. Naviac som sa rozhodol pre nekonečné remene s počtom zubov podľa potreby a napinák. Ale to je už príliš sofistikované a drahé riešenie, rebeli obvykle vsádzajú skôr na jednoduchosť a nízku cenu.



Děkuji za ten nápad. Přejít na řemenici HTD se zdá jako dobrá idea.
Používáš rozteč 3 mm a šířku řemene 9 mm?
Řemenici používáš s kolika zuby?

Ještě jsem začal zvažovat přejít na T2,5. Ta se dá sehnat u TYMA s.r.o. snad v dobré kvalitě.
  • 0

honzacadek
 
Příspěvky: 28
Registrován: 10.07.2017 12:18
Bydliště: Praha
Reputation: 0

Re: Řemenice GT2 - kde koupit kvalitní které nehází?

Příspěvekod Otomar » 21.01.2018 16:47

T2,5 bylo dřív i v číně dostupnější. Mám řemenice T2,5 jak z Číny, tak i od Tyma a rozdíl nepozoruju.
  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

Re: Řemenice GT2 - kde koupit kvalitní které nehází?

Příspěvekod honzacadek » 21.01.2018 16:56

medapeta píše:Na motor tohle: https://aukro.cz/remenice-gt2-s-6-16-zu ... 6732200094

Jako protikus tohle: https://aukro.cz/remenice-gt2-s-6-16-zu ... 6859118296

Pokud se to přidělá tak jak má, tedy použijí se správně oba červíky, nic neháže.
Zmiňované chyby mohou mít jiný důvod, například problém s nevhodně řešeným napínáním řemene, čínský motor, nevhodně nastavený proud do motoru, vadný driver atd.


U mě jsou problém fakt řemenice. Měřením se mi to potvrdilo. Ostatní můžu na 99% vyloučit. Motory pouze Microcon, drivery vyzkoušeny i jiné, proudy taktéž, mechanické seřízení tiskárny je ok.
No, zkusím ještě Tvého prodejce. Snad bere dobré věci od kvalitního výrobce...
  • 0

honzacadek
 
Příspěvky: 28
Registrován: 10.07.2017 12:18
Bydliště: Praha
Reputation: 0

Re: Řemenice GT2 - kde koupit kvalitní které nehází?

Příspěvekod Otomar » 21.01.2018 19:34

Divisan na Aukru je normalni cina...
  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

Re: Řemenice GT2 - kde koupit kvalitní které nehází?

Příspěvekod medapeta » 21.01.2018 20:21

Není to žádný Divisan ale pan Ivan Diviš a je to vybraný dovoz z asie s lokální zárukou a položkami skladem. O to tu ale nejde. Konkrétně tyto řemenice jsem osazoval do více tiskáren, není s nimi žádný problém a nehází. Mají dva červíky, jeden zajišťovací a jeden středící a je samozřejmě nutné to správně použít.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Řemenice GT2 - kde koupit kvalitní které nehází?

Příspěvekod Klaudius » 21.01.2018 20:49

honzacadek píše:Děkuji za ten nápad. Přejít na řemenici HTD se zdá jako dobrá idea.
Používáš rozteč 3 mm a šířku řemene 9 mm?
Řemenici používáš s kolika zuby?

Ještě jsem začal zvažovat přejít na T2,5. Ta se dá sehnat u TYMA s.r.o. snad v dobré kvalitě.


Áno, presne tento rozmer. Staviam trošku masívnejší stroj a GT2 sa mi okrem iného zdali už trošku na hrane. Remenice na motory dávam HTD-10-3M-09_T22026, ako kladku väčšiu, 20-zubovú, a to z toho dôvodu, aby mohla mať dieru s väčším priemerom, do ktorej vojde klzné puzdro. Posun na jeden krok tým pádom vychádza 0,15 mm, čo je vzhľadom na možnosti FDM postačujúce. Vylepšiť sa to dá použitím mikrokrokovania, ktoré je síce pomerne nepresné, ale v rámci možnej odchýlky rádovo v stotinách milimetra to v osiach x a y nemá prečo prekážať.
  • 0

Klaudius
 
Příspěvky: 177
Registrován: 15.02.2016 12:15
Bydliště: Bratislava - okolie
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Řemenice GT2 - kde koupit kvalitní které nehází?

Příspěvekod zemciko » 23.01.2018 12:59

Nevím jak to děláte ale jediné řemenice co mi házely byly ty tištěné u prvních reprap tiskáren.
Většinou je průměr tak akorát aby pasovala na hřídelku motoru s mírným odporem. Jediné co mně napadá je u některých motorů větší ploška na hřídelce v kombinaci s pouze jedním červíkem na řemenici.
Než si s tím hodiny hrát to už radši koupím víc kusů a nějakou vyhodím...
  • 0

Naposledy upravil zemciko dne 24.01.2018 11:50, celkově upraveno 1
zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Řemenice GT2 - kde koupit kvalitní které nehází?

Příspěvekod honzacadek » 23.01.2018 15:16

To jsi šťasný muž. Nakoupil jsem jich mraky z víc zdrojů. Většina byla na vyhození a ty nejlepší hazí "jenom" cca 0,15mm
  • 0

honzacadek
 
Příspěvky: 28
Registrován: 10.07.2017 12:18
Bydliště: Praha
Reputation: 0

Další

Zpět na OSTATNÍ PROBLEMATIKA HW/SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků