Přestavba Číňana na Rebela

Přestavba Číňana na Rebela

Příspěvekod MartasX » 08.10.2017 19:46

Ahoj,
koupil jsem čínský kllon Anetu A8 s tím, že zkusím, jestli mě 3dtisk chytne a chytlo mě to. Z PLA mi to tiskne relativně dobře, ale u PETG jsem měl problémy s přichycením 1. vrstvy a zjistil jsem, že v prostřed desky mám jiné odstup hlavy od desky než na krajích, tudíž řeším přestavbu Číňana na Rebela2, protože ten plastový rám budu pořád nějak ladit. A teď bych potřeboval poradit, zda se mi něco z této tiskárny hodí na Rebela. Určitě zdroj. Motory mají označení 17HD40005-22B, heatbed je mk3, kovový extruder MK8, deska je s FW Marlin 1.1, display 2004LCD s SD. Nevím, jestli když pořídím hliníkové profily, tyče a plasty si nechám od někoho vytisknout, tak jestli to nebude pořád kočkopes s kterým se budu trápit s nastavením, protože to nebude ani Anet ani Rebel. Nebo jestli nepostavit rám a nekoupit si konverzi na Rebel2z od p. Zahradníka (líbí se mi ta větší výška Z), nebo jestli koupit celý Rebel2z(tam se mi nelíbí ta cena :-)) a Číňana si nechat ne experimenty... ...zkrátka nemám zkušenosti tak tápu.
Díky za pomoc.
  • 0

MartasX
 
Příspěvky: 2
Registrován: 04.10.2017 08:09
Bydliště: Náchod
Reputation: 0

Re: Přestavba Číňana na Rebela

Příspěvekod honzahs » 08.10.2017 19:50

Předělával jsem taky čínana na rebela II. Vytiskni si první díly na rebela, kup profily na ehliníku, hodí se přikoupit pár m3 šroubků, ale zbytek z anety. ložiska, displej, řj, kabely, prostě skoro vše jde použít. ja tam tuším daval jen nové vodící tyče, ale nejsem si jistý. něco jsem bral z práce. a taky novou šroubovici a matky. zbytek ok.
Větší výšku Z si doladíš jak chceš. koupiš delší vodící tyče, šroubovice a alu profil. Taky to tak mám :)
  • 0

Rebel II, Rebel SCUBE 300x300x475, Rebel SCUBE MultiMaterial(4) 350x220x210
Mám o kolečko víc :D
honzahs
 
Příspěvky: 116
Registrován: 12.01.2017 17:43
Bydliště: Vsetínsko, Zlínsko
Reputation: 0

Re: Přestavba Číňana na Rebela

Příspěvekod zemciko » 08.10.2017 22:18

Já na klon rebela předělával i starého mendela a zůstaly mi navíc jen plasty a závitovky. A i ze závitovek jsem nakonec udělal osy pro cívky či stojánky na ně :0) Skoro všecko se použilo spotřebovalo....
Stačí si objednat vodící tyče a Alu profily případně z číny pár drobností na vylepšení a vytisknout na staré tiskárně plastové díly. Ono elektronikou a HE se to zas tak moc neliší.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Přestavba Číňana na Rebela

Příspěvekod Juraj » 09.10.2017 06:43

Ja som tiez prerabal mendela na rebela a ako pisu hore vytlacit diely kupit profily nezabudnut hotend a zubaticu. Male lozisko na pritlak. Zbytok mozno pouzit z tej anet.
  • 0

Juraj
 
Příspěvky: 116
Registrován: 19.02.2016 21:59
Reputation: 0

Re: Přestavba Číňana na Rebela

Příspěvekod MartasX » 09.10.2017 08:59

Děkuji moc za reakce, můj problém je, že si s kovy moc nerozumím a nemám nástroje na jejich zkracování, takže potřebuji koupit hlíník a tyče už nařezané (jsem typický stavebnicový typ :-) Dále bych chtěl ty plasty vytisknout s PETG co nejpřesněji, na což si zatím netroufám. Ty vodící tyče mám zvolit klasické nebo kalené? A nevím, jaký pojezd extruderu mk8? Teď je tam kovový rámeček přidělaný na lineární vozíky SC8UU. No a nakonec ještě hliníkovou desku pod stolek ohřevu, nyní je tam plast. 14k za novou stavebnici mi příjde dost, ale mám strach, abych nakonec nemusel jít touhle cestou, protože strojařina prostě není můj obor. Najde se někdo, kdo by mi s tím "za rozumné peníze" pomohl? (nechci hanit ceny výrobců stavebnic, ale vzhledem k ceně dílů mi to příjde hodně, na druhou stranu chápu, že je to živí)
Díky.
  • 0

MartasX
 
Příspěvky: 2
Registrován: 04.10.2017 08:09
Bydliště: Náchod
Reputation: 0

Re: Přestavba Číňana na Rebela

Příspěvekod tom666 » 09.10.2017 10:22

@MartasX

Najvacsim nedostatkom tlaciarne A8 je nestastne volena konstrukcia deleneho ramu, ktora sposobuje nestalitu na X-osi.

Nazorna ukazka tohoto problemu je v nasledujucom videu od useku 3m 12s:
phpBB [video]


Druhy problem je sposobeny krivostou vyhrievanej hlinikovej MK3 podlozky (akrylovy Y pojazd na to nema vplyv).

V tvojom pripade staci:
- pouzit standartny i3 frame
- MK3 vymenit za MK2a/b + sklo, alebo kupit rovnu MK3
  • 0

tom666
 
Příspěvky: 561
Images: 0
Registrován: 14.09.2016 17:00
Bydliště: Nitra (SK)
Reputation: 14
Jen tak dál :)

Re: Přestavba Číňana na Rebela

Příspěvekod zemciko » 09.10.2017 10:32

Pokud nemůžeš použít tyče z té stávající tiskárny tak doporučuji kalené, broušené. Jak tyče tak ALU profily se dají objednat už nařezané na potřebnou délku. Pokud si necháš měkké/nekalené tyče tak bych tam dal raději kluzná ložiska/pouzdra. Jinak stávající lineáry doporučuji zkontrolovat a ty co nechodí plynule a tiše vyměnit.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Přestavba Číňana na Rebela

Příspěvekod svobpata » 18.10.2017 07:04

On snad je nějaký kit na konverzi?
  • 0

svobpata
 
Příspěvky: 259
Registrován: 02.01.2016 14:53
Reputation: 0

Re: Přestavba Číňana na Rebela

Příspěvekod zemciko » 18.10.2017 10:03

No já svého času přestavěl starého reprap mendela, tak že jsem vytiskl plastové díly a nachal si poslat od JRC balíček co obsahoval ALu díly, 8mm kalené tyče a závitovky. Já si deda ty plastové díly předělal k obrazu svému, ale není to nutné...
Jo ještě jsem v železářství nakoupil nějaké m6 šroubky a matice.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0


Zpět na OSTATNÍ PROBLEMATIKA HW/SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků