Motory

Motory

Příspěvekod KamilZ » 18.07.2017 06:50

Ahoj, snažím se nějak vyznat v krokových motorech. Jsou mi celkem jasné věci jako jejich síla, průměr a typ, hřídele zádržný moment atd. Ze součástek jsem zvyklý, že se označení stejných součástech od různých výrobců většinou velmi podobá (typicky TTL 7400), ale zde je to strašně rozdílné a pak mám chaos v elektrických parametrech. Je mi jasné, že čím menší napětí, tím bude vyšší proud pro zachování výkonu (a opačně). Některé motory mají "rate voltage" 2.4v, některé 3.6v, některé 12v, někde tento parametr není vůbec uveden (třeba i ve zdejším obchodě ho neuvádí) a já nevím, co a proč se používá.

Chtěl bych Vás poprosit o rady:
1) Co vlastně znamená "rate voltage"? Chápu "max. voltage", ale co udává parametr "rate"?
2) Které motory jsou vhodné, resp. jako "rate" napětí pro tiskárny, CNC, roboty a proč? Menší, třeba 3.6v, nebo raději 12v?
3) Jak se vlastně to napětí nastavuje? Překvapuje mě, že se u tiskáren používá prakticky +- stejná elektronika, včetně 12V zdrojů a přesto jsou tyto hodnoty tak rozdílné. Je tam pak nějaký DC-DC step-down měnič? Nebo je to věc driveru, který to nějak řeší přes PWM?
4) K čemu se používají 6 žilové motory?

Omlouvám se za stupidní otázky a předem díky za odpovědi. Ony ty motory nejsou zrovna levné a tak nechci koupit blbě. Chci to jen na "hraní", zatím žádnou tiskárnu nestavím.

Pár ukázek:
Různé značení:
Obrázek
Obrázek

12 V:
Obrázek

Bez hodnoty napětí:
Obrázek
  • 0

KamilZ
 
Příspěvky: 6
Registrován: 20.01.2017 16:06
Reputation: 0

Re: Motory

Příspěvekod fdd1222 » 18.07.2017 09:00

Napetove parametry te nemusi prilis zajimat, tyto motory se napaji proudem a o vse se stara driver. Pouzij motory od microconu, jsou levne a kvalitni. Cim vyssi napeti, tim ma motor vetsi indukcnost, coz znamena nizsi maximalni otacky s beznymi drivery.
  • 0

fdd1222
 
Příspěvky: 511
Images: 0
Registrován: 12.11.2016 19:59
Reputation: -5
Pokud je snaha, dá se to napravit.


Zpět na OSTATNÍ PROBLEMATIKA HW/SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron