Tepelná izolace HotEnd

Tepelná izolace HotEnd

Příspěvekod Steefa » 17.07.2014 20:56

Ahoj,
uvažuji nad tepelnou izolací HotEdu. Mám pro to hned několik důvodu, když pominu to, že chci samozřejmě jako každý zachránit planetu a snižovat spotřebu energie :lol:, tak je to z prozaičtějších důvodů. Zaprvé, aby se o to někdo nespálil, zadruhé aby mě rychleji chladl tisk malých perimetrů bez přejezdu a zatřetí, aby se mi netavil fan ductor, který plánuju nasadit okolo HotEndu.
Nejasnost se tedy točí hlavně kolem materiálu. Prolézal jsem internet a z dostupných materiálů mi padla do oka varianta skleněné tkaniny obalená v kaptonové pásce. Takový slušivý obleček šitý na míru. Druhá alternativa pak byla sépiová kost. Vyrobit z ní na míru pěkné šasí by snad měl být úkol , který nevyžaduje přímo šikovnost Michelangela.
Táži se tedy, jestli s podobnou úpravou máte někdo zkušenosti, případně mi můj pošetilí nápad vyvraťte jestli je to úplná pitomost.
Apropó ostatní materiály jako je keramická páska nebo nějaké Aerogely a silikony mi připadají jako zbytečné kosmické technologie na takový úkol. Navíc počítám, že je v Hornbachu asi nekoupím :)
Předem díky za reakce a podněty.
  • 0

Steefa
 
Příspěvky: 6
Registrován: 11.07.2014 08:34
Reputation: 0

Re: Tepelná izolace HotEnd

Příspěvekod Bobici » 17.07.2014 21:26

No já jsem teď u nové tiskárny provedl tohle. Vyhřívací desku jsem podlepil korkem - Herkulesem. A mezi desky jsem narval hliníkový tác, na grilování, polepený kaptonovou páskou. 8)
Na předchozí tiskárně jsem měl jen ten hliníkový tácek a rapidně se výhřevnost zlepšila :wink:

Na nové tiskárně přidaný korek moc nepomohl, ale asi to bude rozměrem desky 200x300mm, pokud se mi neosvědčí tisk ABS na ABS juice s ohřevem na 92C, tak to předělám na samostatné napájení vyhřívané desky, ale druhý tisk je za mnou a je to ok.

Obrázek

PS: ten korek jsem koupil v Hornbachu, bohužel měli jen skoro metr na bůhví kolik, za cca 200Kč, nadělal bych ze zbytku nejmíň 10 podlepů 8)
  • 0

Bobici
 
Příspěvky: 95
Registrován: 26.02.2014 11:49
Reputation: 0

Re: Tepelná izolace HotEnd

Příspěvekod Steefa » 17.07.2014 21:48

Zajímavé, ale poněkud off topic. Měl jsem na mysli tepelnou izolaci topného bloku trysky, ne stolku. Přeci jenom stolek není tak horký, že by si o něj někdo udělal popáleniny třetího stupně a tepelnou setrvačnost celkem solidně řeší samotné sklo. Myslím, že korek by asi na hotend použít nešel, tedy pokud bych nepotřeboval rychle nějaké to dřevěné uhlí :D
  • 0

Steefa
 
Příspěvky: 6
Registrován: 11.07.2014 08:34
Reputation: 0

Re: Tepelná izolace HotEnd

Příspěvekod Bobici » 17.07.2014 22:11

sry, jsem se přehlídnul, byl jsem v eufórii nad prvním a druhým tiskem své druhé tiskárny.
Na hotend stačí v pohodě větráček 20x20mm, např ten co dodává od Dan k HotEndům :lol:
PS: na HotEnd se nešahá :wink:
  • 0

Bobici
 
Příspěvky: 95
Registrován: 26.02.2014 11:49
Reputation: 0

Re: Tepelná izolace HotEnd

Příspěvekod Bobici » 17.07.2014 22:20

BTW: myslím, že se nevyplatí zapatlávat HotEnd čímkoliv. Když se Ti ucpe, pak co? Dle mého to je zbytečné plýtvání časem, víc proudu Ti sežere HeatBed a děti si spíš sáhnou na tu podložku, než na HotEnd...
Co Tě opravdu vedlo k této otázce?
  • 0

Bobici
 
Příspěvky: 95
Registrován: 26.02.2014 11:49
Reputation: 0

Re: Tepelná izolace HotEnd

Příspěvekod Car » 17.07.2014 22:38

Když si s tím chceš hrát - kup si silikonový tmel na výfuky ( červený do 600°C ) běžně dostupný naprosto v káždé drogérii obchoďáku či auto prodejnách . tuba asi za 250 .-kč .

napatlej si to kolem všeho co chceš zabalit a než ti to vytvrdne , použij prsty a teplou vodu na vytvarování a dohlazení tvarů .

nebude to však fungovat vyloženě jako izolant ,ale s větráčkem to bude good a nebude ti srážet teplotu ( srazí jen teplotu povrchu pláště ze silikonu ) .
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Tepelná izolace HotEnd

Příspěvekod majkl » 18.07.2014 00:45

Oblep si to kapton páskou.

Zkoušel jsem taky keramickou pásku a to pak obtočit kapton páskou. Pak se dá na topný bloček sáhnout rukou.

Olepoval jsem to silikonovým lepidlem, ale nemělo to takový účinek, jako keramická páska s kaptonem. Navíc to vypadalo hnusně.

A teď už na to kašlu, je to zbytečná komplikace.
  • 0

majkl
 
Příspěvky: 77
Images: 6
Registrován: 21.05.2014 23:21
Reputation: 0


Zpět na OSTATNÍ PROBLEMATIKA HW/SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků