vůle matky na trapézovém šroubu

Re: vůle matky na trapézovém šroubu

Příspěvekod Saph » 09.05.2017 04:07

MichalG aka Neilz: Spojení trapezů Z řemenem je zcela funkční řešení za kterým si stojím i po několika měsících testů na dvou tiskárnách, takže se laskavě zdrž soudů o "pružení řemenů a vypatlanosti", když tomuto tématu opět vůbec nerozumíš a nemáš žádnou zkušenost. Foto zde http://saph.rajce.idnes.cz/Rebel/#RemenZ.jpg
Odpovídat se ani neobtěžuj (pokud ještě nemáš další ban), ty tvoje další srance jsem ani nečetl a číst nebudu.
Jen to píšu pro ostatní, ať se tebou nenechají odradit.
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: vůle matky na trapézovém šroubu

Příspěvekod MartinCZ » 16.05.2017 10:48

Já bych jen zmínil, že poté, co jsem zde koupil rozloženého Rebela, kterého jsem postavil, na něm vytiskl upravené díly pro další tiskárnu, ale pouze s 1 motorem na ose Z s řemenem. S touto tiskárnou jsem spokojený a nikdy s řemenem nebyl žádný problém. Používám závitovky M5 uložené v ložiskách.
  • 0

MartinCZ
 
Příspěvky: 25
Registrován: 20.10.2016 11:52
Bydliště: Znojemsko
Reputation: 0

Re: vůle matky na trapézovém šroubu

Příspěvekod zemciko » 16.05.2017 14:41

Jeden motor a řemen na ose z byl i na reprapu 2 zvaném mendel. Byla to první 3D tiskárna co jsem stavěl a žádný problém s tím nebyl ani tam. To proč jsem to na dalších tiskárnách zavrhnul a raději použil 2 motory (ala prusa v1) je prostě to, že u tam byl třeba uzavřený řemen, což mi přišlo jako zbytečná komplikace a přitom náklady na materiál byly +- stejné. Jinak to fungovalo naprosto stejně přesně/spolehlivě jako dva motory.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na OSTATNÍ PROBLEMATIKA HW/SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron