Marlin + rebelová hliníková deska nenahřeji na 100°C

Marlin + rebelová hliníková deska nenahřeji na 100°C

Příspěvekod bahora » 19.02.2017 13:11

Zdravím, doteď jsem tiskl jem PLA a neřešil nahřátí desky nad 60°C.
Potřebuji vytisknout distanční sloupky pod nahřívací desku, takže jsem vytáhl první špulku ABS.

Auto tuning na 100°C vůbec nedoběhne, skončí chybou.
Pokud ručně posouvám teplotu, tak bezpečně do cca 78°C pak končí Marlin chybou nahřívání a musím resetovat Arduino. Na teplotu 95°C se dostanu max a to musím posouvat ručně s prodlevou po 1°C.

Teď tisknu tedy s podložkou (hliníková verze) nahřátou na 95°C s rebelovou hliníkovou deskou na které mám žlutý kapton + korers a tisk drží, akorát tomu nevěřím že se to nesekne stjně jako při nahřívání.

Kde se dá v kódu Marlinu nastavit větší tolerance pro nahřívání abych to byl schopen nahřát?
  • 0

bahora
 
Příspěvky: 245
Images: 1
Registrován: 23.11.2016 01:12
Reputation: 0

Re: Marlin + rebelová hliníková deska nenahřeji na 100°C

Příspěvekod matousek35 » 19.02.2017 16:48

Zdravím, sice jste nezmínil konkrétní verzi Marlina, ale měl jsem podobný problém. V poslední verzi 1.1.0 RC8 je to v záložce Configuration_adv.h. - sekce thermal settings. Vše je tam popsáno, takže snad netřeba vysvětlovat. Pokud by to jasné nebylo, tak zkusím vysvětlit.

EDIT: Případně lze vypnout komplet hlídání teploty v Configuration.h (Thermal Runaway Protection), ale to nedoporučuji. Je to užitečná funkce.
  • 0

matousek35
 
Příspěvky: 78
Registrován: 15.11.2013 12:46
Reputation: 0


Zpět na OSTATNÍ PROBLEMATIKA HW/SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků