Tisk z flexa

Tisk z flexa

Příspěvekod celeron » 27.05.2016 22:08

Potřebuju vytisknout postrácený "gumový" víčka, co krejou zezadu patice žárovek předních světel Citróna C4.
Mám je namalovaný a nyní je kontrolně tisknu z ABS jestli jsem se trefil, protože flexa mám na případný laborování málo. Nikdy jsem z flexa netiskl, tak nevím jak na to. Původní víčko je z klasický vulkanizační gumy. Pokud udělám vše 1:1 jak to bude pružit míň nebo víc? Na tom víčku jsou převisy 45 st. Dokážu to z flexy vytisknout? Z ABS to jde v pohodě. Ttisknu tryska 0,4, výška 0,25. Někde jsem četl, že vypnout retrakce a dát asi o 1/3 nižší rychlosti. Nemáte prosím někdo odzkoušený nastavení Slic3r na flexo?
C4 gum.STL
(145.69 KiB) Zobrazeno 2960 krát

Je tam navíc podpora převisu. Netuším, jestli se 2 perimerty z flexa nezbortěj.
Díky
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Tisk z flexa

Příspěvekod kroxigor » 28.05.2016 07:09

Záleží na tom jaký flex některý tisknu na teplotu PLA některý ABS (dle doporučení výrobce) jen vypínám retrakce. Nemám zvláštní profil na flex. Problém to je udržet na podložce. Nejvíc se mi osvědčil BuildTak.

Tisknu, ale většinou jen malé díly jako krytky na konektory a silentbloky pro modely.
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Tisk z flexa

Příspěvekod celeron » 28.05.2016 13:31

kroxigor píše:Záleží na tom jaký flex některý tisknu na teplotu PLA některý ABS (dle doporučení výrobce) jen vypínám retrakce. Nemám zvláštní profil na flex. Problém to je udržet na podložce. Nejvíc se mi osvědčil BuildTak.

Tisknu, ale většinou jen malé díly jako krytky na konektory a silentbloky pro modely.

Sakra to to bez retrakcí blemtá a slintá, všude samý nítě. :( Tisknu na Koresku a drží to jak přibitý, Je to Flexo na čtvrtkilovkách z expa, taky jsi tam něco bral. Ale horší je, že to moc flexibilní asi není. Mám na 75 mm 1 mm přesah a obávám se, zda to na ten futrál světlometu natáhnu. :?
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Tisk z flexa

Příspěvekod kroxigor » 28.05.2016 15:27

Zkus dát retrakci, ale jen minimální (cca 0,5mm), vždycky to slintá a při retrakcích pruží a nedávkuje přesně.
Kolikátka to je? Mám tu TPE32, TPE88 a TPE93 (čím vyšší číslo tím tvrdší od PM a Fillamentum)
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Tisk z flexa

Příspěvekod celeron » 28.05.2016 18:10

kroxigor píše:Zkus dát retrakci, ale jen minimální (cca 0,5mm), vždycky to slintá a při retrakcích pruží a nedávkuje přesně.
Kolikátka to je? Mám tu TPE32, TPE88 a TPE93 (čím vyšší číslo tím tvrdší od PM a Fillamentum)

Tak to dopadlo celkem dobře. Akorát mě překvapilo že to nejde naprosto ničím chemicky došlechtit. Aceton, benzín, toluen ani ťuk. Dokonce ani všežravec metylchlorid. :shock: Takže oční skalpel a růčo fůčo chlupy ořezat a začátky perimetrů taky.
Kolikátka nevím, nepíšou. Ale narazit na dekl světlometu to šlo. Pruží asi o půlku míň než původní guma.
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Tisk z flexa

Příspěvekod Otomar » 28.05.2016 19:51

foto?
  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

Re: Tisk z flexa

Příspěvekod celeron » 29.05.2016 10:37

Otomar píše:foto?


C4_vicko.jpg

Vpředu je originál. :) Tisk z Flexa je divnej. 2x stejný data a nastavení a pokaždý jinej výsledek. Levej má na perimetru takový kudrlinky, pravý taky, ale mnohem míň. Na šikminách ale i svislejch. Na tom pravým, svislý je 1/2 hladká a druhá s kudrlinkama. Šikmina je 45 st, na originálu je skoro 60 a to už by asi nešlo. Když se s Flexem jede čára, tak dělá housenku s kopečkama a zrcadýlkama jako svářečka. Zkoušel jsem laborovat s teplotou a průtokem a nic nemá vliv. Jako kdyby tryska dávkovala v nepatrných pulzech. Možná, že jak Flexo tlačí extrudér tak ten kousek za zubaticí se trošku smáčkne a až překoná odpor taveniny zase povolí a udělá ráz v tavenině. ABS a PLA mi to nedělá. Jo a 2x jsem zkoušel tisknout 0,3 mm tryskou a ta vyloženě flusala cca 0,5 mm bobečky Asi ještě větší odpor při protlačení tryskou. Možná to chtělo zkusit 0,5 mm trysku.
Jinak na Koresce se výtisk musel podšpachtlovat, drží jako sviňa. Tak nevím, Kroxigor psal, že Flexo drží blbě. :roll:
Škoda že to nejde došlechtit chemií. Flexo:http://www.eco3dfilament.com

Na těhle velkejch kruhách je už hodně vidět skládání z přímek. Není nožnost na Slic3r zapnout generování G2 a G3? Na MPCNC Marlin zpracovává obě kruhový interpolace naprosto perfektně, opravdu je to kruh.
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0


Zpět na OSTATNÍ PROBLEMATIKA HW/SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků