Auto/neauto-leveling po Xté

Re: Auto/neauto-leveling po Xté

Příspěvekod matousek35 » 08.12.2016 07:48

Desku srovnanou mám, a tisknu bez problému, ale bohužel pouze jen mensi objekty. Pokud tisknu objektů více nebo jsou větší tak nastává problém. Ať použiju sklo, zrcadlo nebo hliníkovou desku vždyt se mi po nějaké době uprostřed vyboulí a uprostřed se mi první vrstva hodně rozmazává a na krajích se tak tak chytne.
Sondu bych chtěl zkusit z tohoto důvodu.
  • 0

matousek35
 
Příspěvky: 78
Registrován: 15.11.2013 12:46
Reputation: 0

Re: Auto/neauto-leveling po Xté

Příspěvekod dkraft » 08.12.2016 22:22

neni! pouzivam "auto-leveling" a je to super! teda je to super v kombinaci s hlinikovou deskou a buildtakem! stolek mam srovnany tak nejlepe jak sel a mam ho prisroubovany k voziku napevno, tiskarna je naprosto ready kdykoliv potrebuju, proste aktivuju zasuvku, pres octoprint poslu tisk a potom si jen zajdu pro hotovej vytisk. ani nejsem ve stejne mistnosti a mam jistotu ze se tisk chytne a povede, sundam vytisk vypnu a jdu. nemusim nic pripravovat pred tiskem, nemusim nic cistit po tisku, nemusim se starat o to, jestli jsem se stolkem nehnul pri sundavani vytisku, proste zapnu, tisknu, vypnu. Ten autoleveling ma podle me smysl jen s pevnym stolkem a naprosto konzistentnim tiskovym povrchem. Jednou si clovek ve fw seridi vysku tisku a potom uz to funguje az do nekonecna (resp. do rozebrani hotendu! :-))
  • 0

Rebel II HD+LCD (mix. JRC a cinskych dilu), deska GT2560, TMC2130 SPI, 230V hlinikova podlozka, autoleveling, octoprint+wifi+webcam.
dkraft
 
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2016 14:25
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

Re: Auto/neauto-leveling po Xté

Příspěvekod Rebel » 08.12.2016 23:01

no nevim, autoleveling nemam a pouzivam to uplne stejne. neni co levelovat, kdyz drzi X i Y v rovine.
Pokud to pouzivas pouze jako bezkontaktni endstop coz v podstate popisujes, neni to zadny autoleveling.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Auto/neauto-leveling po Xté

Příspěvekod dkraft » 08.12.2016 23:29

Rebel píše:no nevim, autoleveling nemam a pouzivam to uplne stejne. neni co levelovat, kdyz drzi X i Y v rovine.
Pokud to pouzivas pouze jako bezkontaktni endstop coz v podstate popisujes, neni to zadny autoleveling.


Ale jo je! :-) pri tisku je znatelna ta korekce na ose Z, stolek mam vyrovnanej jak nejlepe to slo, ale kdyz "rvu" nejaky tisk dolu, tak s tim zakonite clovek trochu zaclouma a jemne to rozhodi....... pri tisku od strany ke strane (vetsi tisky) je poznat ze se ty zavitovky tak o ctvrt otacky pootoci. Proste to funguje....... ale souhlasim, ze "fajnsmekri" jako si ty to maji urcite vyrovnane perfektne i bez toho.
Cela ta otazka autolevelingu mi prijde jako hadky o tom jestli je lepsi mit v aute automatickou prevodovku, nebo manualni .......... kazdymu sedi neco jinyho. Me se tohle moc libi a jelikoz senzor stal cca 2USD a zdytek bylo jen letovani a nastavovani v FW tak mi to prijde jako dobra ficura, urcite to te tiskarne nijak neuskodilo! :-)
  • 0

Rebel II HD+LCD (mix. JRC a cinskych dilu), deska GT2560, TMC2130 SPI, 230V hlinikova podlozka, autoleveling, octoprint+wifi+webcam.
dkraft
 
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2016 14:25
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

Re: Auto/neauto-leveling po Xté

Příspěvekod Rebel » 08.12.2016 23:43

prirovnani k auto ci man prevodovce je to hodne mimo misu :D stale to nechapu, proste me se stolek nijak nerozjizdi, i kdyz na nej "slapnu", naximalne propruzi a vrati se. Kompenzovat problem v sestaveni ci vade konstrukce nejakym dalsim automatizmem je hloupost.
Kdyz to prevedu trefneji na to auto, tak pokud budu mit bouchlou geometriia, bude mi auto tahnout ke strane, tak si tam nenecham dodelat "Lane Assistant", ale necham seridit geometrii, nebo vymenit to, co je pos... :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Auto/neauto-leveling po Xté

Příspěvekod medapeta » 09.12.2016 00:00

Krom toho ta sonda zbytečně dělá už tak těžký extruder ještě težší a tím vnáší další nepřesnosti. Prostě víc škody než užitku. Ale holt je to cool, protože to má Průša... Taková nazdobená bída, jak hundrtka po tuzingu :D
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Auto/neauto-leveling po Xté

Příspěvekod dkraft » 09.12.2016 00:14

medapeta píše:Krom toho ta sonda zbytečně dělá už tak těžký extruder ještě težší a tím vnáší další nepřesnosti. Prostě víc škody než užitku. Ale holt je to cool, protože to má Průša... Taková nazdobená bída, jak hundrtka po tuzingu :D
mno ja to mel na tiskarne pred prusou, ale OK. :-D A musim rict, ze me to dela rozhodne vic uzitku nez skody. Ne samotnej senzor, ale ta kombinace pevneho stolku + senzoru + buildtaku. Mam hezci prvni vrstvy, a celkove je ten tisk hezci. Ale jo, jak rikam, kazdej na to ma svuj nazor. :-) Urcite to nikomu nevnucuju, jen rikam moje zkusenosti s timto "resenim" a v mem pripade jsou pozitivni.
  • 0

Rebel II HD+LCD (mix. JRC a cinskych dilu), deska GT2560, TMC2130 SPI, 230V hlinikova podlozka, autoleveling, octoprint+wifi+webcam.
dkraft
 
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2016 14:25
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

Re: Auto/neauto-leveling po Xté

Příspěvekod medapeta » 09.12.2016 00:28

Pevný a lehký stolek, kvalitní ložiska, kvalitní plastové díly a přesné sestavení konstrukce. Pak jedna kalibrace a jede se non stop. Od zapnutí tiskárny po první čáru 30 vteřin při tisku PLA. Výtisky jsou tak hezké jak je hezké STL a slicer.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Auto/neauto-leveling po Xté

Příspěvekod celeron » 09.12.2016 01:54

medapeta píše:Pevný a lehký stolek.

Nojo, ale pokud ho uděláš z 2 mm hliníkovýho plechu, tak je sice lehkej ale pevnej moc né. Zkoušel jsem sehnat leteckej dural 2 mm, ale člověk, přes kterýho to šlo už ve Vodochodech nedělá. Elektron plech jsem sehnal nedávno ale jen 0,8 mm. Kdysi uměli v HK odlejvat elektron do forem, 2 mm deska s pár výztužnejma žebrama by byla bomba. Ale asi by to nikdo nezaplatil.
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Auto/neauto-leveling po Xté

Příspěvekod kroxigor » 09.12.2016 06:04

Já to budu muset nechat přečíst mé tiskárně asi je nemocná. Bed jsem rovnal naposled na jaře když jsem přestavoval na v32 od té doby tisknu a tisknu ... a to jsem v létě přestavoval byt a tiskárnu několikrát přenášel.
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Auto/neauto-leveling po Xté

Příspěvekod Rebel » 09.12.2016 08:18

Mas nezodpovednou tiskarnu, vubec nesleduje trendy :D vynadej ji :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Auto/neauto-leveling po Xté

Příspěvekod kroxigor » 09.12.2016 08:24

Polepším se jdu to vylevelovat, abych plnil plány na 130%
(oscar nás nebude mít rád zase OT)
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Auto/neauto-leveling po Xté

Příspěvekod Rebel » 09.12.2016 08:36

No, pokud je se da OT prelozit jako "mimo mísu", tak se to v tomto tematu ztrati :D Oscar vstavat a cvicit :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Auto/neauto-leveling po Xté

Příspěvekod kroxigor » 09.12.2016 09:02

Asi dostaneme oba pytel banánů :twisted: ... včera teorie o tom jak pomocí ČP vyrábět ešusy a dneska se chceme zlevelovat :wink:
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Auto/neauto-leveling po Xté

Příspěvekod bigbejcek » 09.12.2016 09:39

Nazdar chlapci, nešla by ta sonda použít pro změření výšky modelu po přerušení tisku?
  • 0

bigbejcek
 
Příspěvky: 111
Images: 0
Registrován: 20.12.2015 17:08
Bydliště: Prágl
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na OSTATNÍ PROBLEMATIKA HW/SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků