Snímače pro autolevel

Re: Snímače pro autolevel

Příspěvekod misolin » 16.11.2016 19:35

Dovolím si přidat svoji zkušenost. Aktuálně tisknu nízké, podlouhlé objekty, které se velice rádi odlepují od podložky. U nich jsem moc rád, že autoleveling mám. Používám hliníkový heatbed, na něm nalepenou magnetickou folii a na ni přichytávám nerezovou, magnetickou 0,25 mm planžetu. Na ni lepím Buildtak či PES fólii. Pro autoleveling mám indukčák z Číny za 45 korun. Výhody jsou následující:

1) Pomocí indukčáku si lehce vyladíte stolek do roviny
2) Můžete si změřit křivost stolku po nahřátí přes Repetier
3) I u rovného stolku má pro mě kompenzace smysl, jelikož mám střed stolku vypouklý o 0,1 mm a na některých tiscích to jde znát

Samotné magnetické upínání má výhodu v lehkém sundávání i lehké výměně (nový tisk může pokračovat za pár vteřin. Indukčák má snímací vzdálenost 4mm a pro obdobné řešení bych nižší snímací vzdálenost nedoporučoval.
  • 0

misolin
 
Příspěvky: 19
Registrován: 08.02.2016 00:46
Bydliště: Liberec
Reputation: 0

Re: Snímače pro autolevel

Příspěvekod hippo7 » 16.11.2016 19:53

neni lepsi vyresit pricinu nez resit dusledek ?



Sent from my iPad using Tapatalk
  • 0

hippo7
 
Příspěvky: 118
Registrován: 31.03.2016 09:28
Reputation: 0

Re: Snímače pro autolevel

Příspěvekod medapeta » 16.11.2016 20:41

:idea: :D
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Snímače pro autolevel

Příspěvekod tomas.t3 » 03.03.2017 04:43

Dobrý den Vážení...Jelikož jsem hračička a kutilství je moje hobby z dlouhé chvíle mě napadlo využití soustavy krokového motorku z FDD s nabastleným kontaktním pružným pinem a hliníkového heatbedu pro leveling Z osy. Jak by se mi asi líbilo aby to fungovalo... Před homovaním Z osy by motorek z FDD vykonal sám sobě homování, použil bych k tomu čidlo které je již součástí celého uskupení. Po nalezení 0 pozice by motorek FDD vyjel do dané pozice, respektive na druhou stranu, čímž by vysunul pružný kontaktní pin pod úroveň trysky hotendu. Po najetí by se rozjel homing osy Z a kontaktem pružného pinu s hliníkovým heatbedem by se uzavřel obvod a poslal signál na Ramps. No a teď co dál s tím...napadlo mě využití volného driveru drv8825 a slotu na Ramps pro druhý extruder, který nemám, takže ovládání je volné...Bylo by takové použíti vůbec možné? Neberu v potaz co by se muselo měnit programově, tam zatím nejsem moc zběhlý, používám Marlin RC7. Tuto sondu jsem si už zbastlil z rozmaru, ale tak nějak bych potřeboval nakopnout správným směrem co s tím dál. O smyslu netřeba debatovat, baví mě to a i kdyby to nemělo valného výsledku, chtěl bych to zkusit rozhýbat namísto indukčního snímače, který nyní používám. Obrázek je katastrofický, mám na prd mobil. Tak děkuji všem za rady a podněty.
  • 0

Přílohy
WP_20170303_03_24_50_Pro.jpg
To je on...
tomas.t3
 
Příspěvky: 19
Registrován: 18.12.2016 19:19
Reputation: 0

Re: Snímače pro autolevel

Příspěvekod Car » 03.03.2017 20:10

Na rovinu vím o tom kulový ,ale stejně ti to okecám . Minimálně tu koncovku (spojku , zásuvku ) budeš muset použít jinou kompatibilní s Ramps 1,4 - tedy čtyř pin na motorek a pěti pin na ovládání , ale jak to rozchodit ti neporadím .
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Snímače pro autolevel

Příspěvekod dkraft » 03.03.2017 20:53

A ja ti to taky okecam! :-) napad je to urcite zajimavej, ale muj osobni nazor je, ze nejsi (a nechci te podcenovat, treba jo) schopen PRESNE zmerit opakovanou presnost tohoto senzoru, ono to bude fungovat a bude ti to davat nejake hodnoty, ale jestli a jak moc budou presne budes jenom hadat, jednoduse pro to, ze je to unikatni reseni. A pokud si das tu praci a budes to nejak empiricky schopen overit tak usili na to vynalozene bude zcela jiste presahovat hodnotu 2USD coz je cena proximity senzoru LJ12A3-4-Z/BX, ktery je overeny na nebojim se rict tisicech tiskaren a proste funguje. a mimochodem tady thomas (to video jsem nasel tady na foru, ale asi v jinem vlakne) si dava tu praci a senzory testuje, on tim evidentne "zabil" neuveritelnou tunu casu, ktera je mu vyvazena jeho honorarem co by youtubera, ale myslim, ze tobe se to nemuze nikdy vyplatit a dovolim si tipnout, ze tvoje reseni stejne nebude dosahovat tak dobrych vysledku jako ten dvou dolarovej senzor, ktery mimochodem vychazi v jeho testu jako jedno z velmi presnych reseni.

https://youtu.be/il9bNWn66BY
  • 0

Rebel II HD+LCD (mix. JRC a cinskych dilu), deska GT2560, TMC2130 SPI, 230V hlinikova podlozka, autoleveling, octoprint+wifi+webcam.
dkraft
 
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2016 14:25
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

Re: Snímače pro autolevel

Příspěvekod oscar » 11.03.2017 15:41

//oscar: motory pokracuji zde
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: Snímače pro autolevel

Příspěvekod Sharkus » 28.07.2017 21:58

Jen taková malá mišlenka. Napadlo už někoho na to použít dotzkový piezosnímač? Běžně se takovéto snímače používají v průmyslu například pro měření u cnc a podobně. Přitom konstrukčně je to velmy jednoduché. Samotný snímač se dá vzrobit připájením jehly na piezoměnič. A přitom přesnost měření a opakovatelnost bude skoro dokonalá a nezávyslá na materiálu. V podstate by se z toho dal udělat poměrně přesný 3d skener.
  • 0

Sharkus
 
Příspěvky: 66
Registrován: 06.07.2017 21:27
Bydliště: Dolní Dobrouč
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Snímače pro autolevel

Příspěvekod fdd1222 » 29.07.2017 16:52

Muzes to zkusit vyrobit. Myslim ze by to mohlo fungovat. Nevyhodou bude slozitejsi elektronika a nachylnost na vibrace a otresy. Ja udelal sondu s tenzometretrem, nekde jsem tu daval video. Funguje pekne, zapojeni je jednoduche, ale k otestovani presnosti a zavislosti na teplote jsem se jeste nedostal
  • 0

fdd1222
 
Příspěvky: 511
Images: 0
Registrován: 12.11.2016 19:59
Reputation: -5
Pokud je snaha, dá se to napravit.

Předchozí

Zpět na OSTATNÍ PROBLEMATIKA HW/SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků