Rebel na WiFi

Re: ORRAMPS V1.0-1.2 pro DUE

Příspěvekod Pezantros » 14.09.2016 13:51

mig01 píše:Počkej ale to je porad rec o tom posílat do tiskárny g kody k tisku tj přímý tisk pres wifi. To jsem na mysli nemel a ani jsem o tom nepsal. Zmiňoval jsem se o nahrani settings pripadne na sd kartu poslat soubor pro tisk.


Pokud ti jde jen o připojení se k tiskárně bez kabelu pro její ovládání, mrkni zde, dole popisuji jak na to. Je to teda přes bluetooth, ale funguje to. Používám to stále (nefunguje mi USB na arduinu), hlavně pro změny parametrů v EEPROM arduina. Jde tím i tisknout, ale raději tisknu z SD karty. Hlavně u kruhových perimetrů se to seká. Nahrávání na SD jsem zkoušel, jde to, ale trvá to.
  • 0

Pezantros
 
Příspěvky: 200
Registrován: 19.04.2015 12:22
Reputation: 0

Re: ORRAMPS V1.0-1.2 pro DUE

Příspěvekod Rebel » 14.09.2016 15:54

Zacina to tu zavanet opet OT. Tedy pokud chcete diskutovat vseobecne o WiFi, tak vyuzijte prislusne tema, treba viewtopic.php?f=19&t=1152&start=30&hilit=wifi nebo zalozte nove. Dekuji za pochopeni.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: ORRAMPS V1.0-1.2 pro DUE

Příspěvekod hanysl » 14.09.2016 17:47

Věřím, že kopání se ve FW co je v ESP není nic pěkného, nicméně jsem narazil na zajímavý projekt. Neslibuju si nějaké šilené přenosové rychlosti, ale pro přehled stavu to může být přínostné. Snad do konce týdne splaším součástky na destičku k ORRAMPS a vyzkouším.
https://github.com/luc-github/ESP3D
  • 0

Rebel II.b single Z motor.
hanysl
 
Příspěvky: 255
Registrován: 08.01.2014 22:03
Bydliště: Šenov u Ostravy
Reputation: 0

Re: ORRAMPS V1.0-1.2 pro DUE

Příspěvekod Pablo2048 » 15.09.2016 04:58

Těch projektů s ESP je mnohem víc - já zkoušel tenhle https://github.com/toxuin/ESPRINTER , ale nebylo to moc použitelné...
  • 0

Pablo2048
 
Příspěvky: 31
Registrován: 11.11.2014 15:16
Bydliště: Modřice
Reputation: 0

Re: Rebel na WiFi

Příspěvekod kissman » 17.09.2016 23:10

imho streamovat gcode pres WiFi do tiskarny me prijde stejne nesmyslne, jako v dnesni dobe streamovat gcode pres USB... dokonce kdyz by se misto UDP pouzilo TCP tak je to krajne nespolehlive napr. vlivem timeoutu. Je zde prilis mnoho velicin, ktere nejsou z nasi strany ovlivnitelne ale zato mohou velice pravdepodobne negativne ovlivnit samotny tisk.

Jedinne rozumne reseni je natlacit soubor do stroje (zamerne nepisu tiskarny, napr. na SD, flash ci nejakou jinou formu storage) a je uplne jedno, jake prenosove medium potom pouziju - muze byt i WiFi. No a nasledne ze storage tisknout... stejne, jako je to lety overena praxe u klasickych tiskaren.

FlashForge ma napr. tiskarnu Finder, ktera zvlada 20mb gcode natlacit do vnitrni cache cca. za 15 vterin pres WiFi... nasledne tiskne. CubePro a Cube to zvladaji jeste o neco rychleji.
  • 0

Tiskárny: Prusa i3 MK2, MK3, RebeliX X2 XL dual, 3DS CubePro Duo, Cube, ProJet 1200, BCN3D Sigma, FF Finder
Používám: Simplify3D, Repetier Server
kissman
 
Příspěvky: 151
Registrován: 26.10.2015 18:42
Bydliště: Sokolov
Reputation: 0

Re: Rebel na WiFi

Příspěvekod Rebel » 18.09.2016 11:14

kissman píše:imho streamovat gcode pres WiFi do tiskarny me prijde stejne nesmyslne..............


naprosty suhlas, kazdopadne jsem si vyzkousel i ono ESP3D v0.6.2 https://github.com/luc-github/ESP3D a nejak to funguje. Nektere prvky ovladani jsou dle meho trochu postavene na hlavu, jako treba opacne smery nekterych os v ovladani tiskarny atp. nic mene diky tomu, ze to ma otevreny FS a template weboveho UI se daji editovat i bez flashovani, da se s tim dovela rozumne hrat.
Bohuzel to jako vetsina takovych projektu neumoznuje rychlejsi zapis g-codu na kartu, takze to dle meho postrada smysl a streamovani g-codu je nepouzitelne, jak popsal "kissman".
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel na WiFi

Příspěvekod kissman » 18.09.2016 13:39

Na velkem Rebelixovi jedu tisky cca. 16 hodin.... dost byme stvalo, kdyby si napr. router usmyslel "hle, prave ted je super chvilka na zmenu kanalu" :D a sel bych ho asi rozmlatit kladivem.

Dokazal bych si predstavit jednoduche webove rozhrani pro upload gcode na SD kartu v Arduinu a s vhodnym WiFi modulem se da dosahnout az 2Mbit/s. Pustit nasledne tisk z karty uz je prkotina.

/edit: zatim ale stejne nedam dopustit na RepetierServer... ;) dost casto steluju, takze tohle je naprosto uzasna zalezitost... samozrejme pres WiFi :P
  • 0

Přílohy
erggf.PNG
iub.PNG
Tiskárny: Prusa i3 MK2, MK3, RebeliX X2 XL dual, 3DS CubePro Duo, Cube, ProJet 1200, BCN3D Sigma, FF Finder
Používám: Simplify3D, Repetier Server
kissman
 
Příspěvky: 151
Registrován: 26.10.2015 18:42
Bydliště: Sokolov
Reputation: 0

Re: Rebel na WiFi

Příspěvekod Rebel » 18.09.2016 13:53

Repetier server take pouzivam, je to vcelku ok, ale zase na druhou stranu je rada tisku, ktere tisknu opakovane/nepravidelne a je pro me rychlejsi pustit tiskarnu a z LCD ten tisk pustit, nez otvirat webovy face na PC ci telefonu. Navic k ty tiskarne stejne musim tedy jit a treba vymenit filament. Tedy potredoval bych mit data na karte v tiskarne ne v Picku :) A loudit je z Pi po kabelu na SD v tiskarne uz je zase trochu krkolomny a pomaly :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel na WiFi

Příspěvekod hanysl » 19.09.2016 07:40

Koukal jsem po netu na WiFi to Serial moduly. Mám doma od Spezial nějaký vzorový, který podporuje až 2Mbity, ten by mohl slušně fungovat, a taky jsem našel ještě nějaký HC-21 který slibuje až 460kbps za nějakých 10 USD http://www.electronhacks.com/2014/10/hc-21-simple-wifi-serial-for-arduino-tutorial/ Nezkoumal jsem, jak se inicializuje, ale má konfiguraci přes webové rozhraní. Pro přenos dat by to již mohlo být ucházející.
  • 0

Rebel II.b single Z motor.
hanysl
 
Příspěvky: 255
Registrován: 08.01.2014 22:03
Bydliště: Šenov u Ostravy
Reputation: 0

Re: Rebel na WiFi

Příspěvekod oscar » 19.09.2016 07:55

tak to napisu snad naposledy:
vzhledem k charakteru protokolu komunikace to nikdy nebude fungovat rychlosti jez pisete.

ten protokol je vhodny pro seriovou linku, ne pro sitove prenosy.
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: Rebel na WiFi

Příspěvekod kissman » 19.09.2016 18:59

No, pokud se budeme bavit o WiFi modulech, ktere pouzivaji pro spojeni s Arduinem SPI, tak neni problem tlacit na kartu rychlosti 2Mb/s. Takove moduly vyuzivaji prave mnou zminene tiskarny...
  • 0

Tiskárny: Prusa i3 MK2, MK3, RebeliX X2 XL dual, 3DS CubePro Duo, Cube, ProJet 1200, BCN3D Sigma, FF Finder
Používám: Simplify3D, Repetier Server
kissman
 
Příspěvky: 151
Registrován: 26.10.2015 18:42
Bydliště: Sokolov
Reputation: 0

Re: Rebel na WiFi

Příspěvekod Rebel » 19.09.2016 19:22

A cim je prinosna tato informace ? Ted bych cekal po vzoru jistych jedincu odkaz na vlastni eshop s placenym resenim :D

PS: Nic ve zlem :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel na WiFi

Příspěvekod kissman » 19.09.2016 19:37

Takovy odkaz ode me nedostanes (neco me unika???) :) ten dovetek o tiskarnach si lze klidne odmyslet, pokud jde o to.

Ta informace vyvraci tebou popisovanou nevhodnost pro sitove prenosy a stavi tve tvrzeni "nikdy nebude fungovat rychlosti jez pisete" do stavu nepravda.
  • 0

Tiskárny: Prusa i3 MK2, MK3, RebeliX X2 XL dual, 3DS CubePro Duo, Cube, ProJet 1200, BCN3D Sigma, FF Finder
Používám: Simplify3D, Repetier Server
kissman
 
Příspěvky: 151
Registrován: 26.10.2015 18:42
Bydliště: Sokolov
Reputation: 0

Re: Rebel na WiFi

Příspěvekod Rebel » 19.09.2016 19:46

To jsem sice nepsal ja, ale to je jedno. Bavime se tu o modulu ESP8266 a tam to po bezne seriove lince skutecne behat nebude. Cekal jsem tedy spise u tveho prispevku s popisovanym resenim odkaz na prislusny modul a ne tajuplny popis o nicem :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel na WiFi

Příspěvekod kissman » 19.09.2016 19:50

Ahh srry :) uz je moc pozde a ja jsem rozcarovany z toho, ze sem si objednal o 3cm kratsi pojezdy nez sem potreboval :D tak to bylo na Oscara.

SPI WiFi moduly napr. Xbee - http://www.digi.com/products/xbee-rf-so ... xbee-wi-fi

Vse mysleno spise tak, ze nabizim alternativu ci mozne reseni. S ESP8266 je to samozrejme nerealne.
  • 0

Tiskárny: Prusa i3 MK2, MK3, RebeliX X2 XL dual, 3DS CubePro Duo, Cube, ProJet 1200, BCN3D Sigma, FF Finder
Používám: Simplify3D, Repetier Server
kissman
 
Příspěvky: 151
Registrován: 26.10.2015 18:42
Bydliště: Sokolov
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na OSTATNÍ PROBLEMATIKA HW/SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků