Rebel na WiFi

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod s3030150 » 16.05.2016 14:24

takto som rozmyslal preto, lebo nechcem rebela+rpi na dialku zapinat, chcel som ho len vypnut. vypnutim myslim uplne odstavit od siete aj s raspberry tak, aby to vyzadovalo fyzicke zapnutie. nemam rad pocit, ze nieco moze "zblbnut" a nahodne sa zapnut kvoli bugu v opensource

a tie bugy tam su. napriklad, tlacim vzdy len z SD karty na rebelovi, to chodi spolahlivo. pripojil som ale Rpi cez USB, aby som mohol sledovat jednotlive hodnoty a obraz z kamery - a z nicoho nic prask, kernel panic. tlac sa prerusila, pretoze sa odpojil USB host a Rebel sa z toho scvokol.
  • 0

Rebel II, Marlin
s3030150
 
Příspěvky: 356
Registrován: 16.02.2016 16:27
Reputation: 0

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod s3030150 » 16.05.2016 14:27

Rebel píše:Mě osobně moc Octoprint, ani RepetierServer nevyhovuje a to právě z hlediska nutnosti a závislosti další krabičky. Nepodstatnější co od WiFi potřebuji je dostat g-cod/y do tiskárny bez nutnosti přenášení karty. Spuštění tisku mi naopak vyhovuje lokální, tedy od tiskárny. RasPi používá separátně, pouze pro kameru s tím, že vyvést IO na nějaký nouzový stop by asi nebyl problém dobastlit, ale nevidím to u sebe jako nutnost, stejně bez dohledu od jisté doby netisknu.

Tedy myšlenka s Wi-Fi SD kartou mi připadá jako poměrně zajímavá. Ohledně oscarovi připomínky "modifikovat obsah sd karty pod zadkem FW tiskarny" osobně nepředpokládám přenos dat při tisku a pokud jde obnovení karty (remount), tak to by se asi dalo pořešit třeba při vstupu do menu SD karty. Ale přináší to i dalších "ale" :D
Každopádně jsem nějakou takovou kartu objednal a zalaboruji :D


teoreticky, tie karty maju predpoklady na to, aby mohli fungovat ako SMB server. tam by som videl nejake riesenie, ten linux na Transcend kartach je dost lahke ovladnut, podla toho co citam na webe
  • 0

Rebel II, Marlin
s3030150
 
Příspěvky: 356
Registrován: 16.02.2016 16:27
Reputation: 0

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod Rebel » 16.05.2016 14:33

smbmount je ale otazka komunikace klienta a datoveho media, ale ne mezi repetierem a kartou. Uvidime az to dorazi :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod Lopez » 16.05.2016 14:33

Tiskárnu a Raspberry Pi zapínám přes dálkově ovládanou zásuvku, např. https://www.mall.cz/sitove-karty/dlink- ... smart-plug
  • 0

Lopez
 
Příspěvky: 7
Registrován: 29.01.2016 22:05
Bydliště: Hodonín
Reputation: 0

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod s3030150 » 16.05.2016 14:37

Rebel píše:smbmount je ale otazka komunikace klienta a datoveho media, ale ne mezi repetierem a kartou. Uvidime az to dorazi :)

ano, do repetiera by bolo potrebne dorobit SD remount. nepoznam obsah repetiera ani marlina, ale pochybujem, ze obsah SD karty citaju priebezne.
  • 0

Rebel II, Marlin
s3030150
 
Příspěvky: 356
Registrován: 16.02.2016 16:27
Reputation: 0

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod crown » 16.05.2016 14:55

s3030150 píše:takto som rozmyslal preto, lebo nechcem rebela+rpi na dialku zapinat, chcel som ho len vypnut. vypnutim myslim uplne odstavit od siete aj s raspberry tak, aby to vyzadovalo fyzicke zapnutie. nemam rad pocit, ze nieco moze "zblbnut" a nahodne sa zapnut kvoli bugu v opensource

a tie bugy tam su. napriklad, tlacim vzdy len z SD karty na rebelovi, to chodi spolahlivo. pripojil som ale Rpi cez USB, aby som mohol sledovat jednotlive hodnoty a obraz z kamery - a z nicoho nic prask, kernel panic. tlac sa prerusila, pretoze sa odpojil USB host a Rebel sa z toho scvokol.


tady je fajn, ze raspberry podporuje hardwarovy watch dog. (viz treba https://www.domoticz.com/wiki/Setting_up_the_raspberry_pi_watchdog)
Kdyz se zasekne, tak ho to samo restartuje. O tisk prijdete, ale aspon se zase nahodi kamera a ovladani.

PS: ja chci tiskarnu ovladat v jine mistnosti v dome a chci u toho videt kamerou, co se deje a mit moznost zapnout/vypnout. Detektor koure bych slysel rovnou a za minutu muzu osobne vypnout/hasit. Nenevham to tisknout bez dozoru nebo kdyz nejsem doma. Nejen kvuli bezpecnosti, ale uz jsem mockrat misto vytisku mel kouli plastu, kdyz se utrhlo od podlozky.
  • 0

crown
 
Příspěvky: 342
Registrován: 08.11.2015 09:30
Reputation: 0

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod celeron » 16.05.2016 17:56

Rebel píše:Tedy myšlenka s Wi-Fi SD kartou mi připadá jako poměrně zajímavá. Ohledně oscarovi připomínky "modifikovat obsah sd karty pod zadkem FW tiskarny" osobně nepředpokládám přenos dat při tisku a pokud jde obnovení karty (remount), tak to by se asi dalo pořešit třeba při vstupu do menu SD karty. Ale přináší to i dalších "ale" :D
Každopádně jsem nějakou takovou kartu objednal a zalaboruji :D


Dane nepotěším tě. :( Tu je manuál: http://www.transcend-info.com/files/Manual/WiFiSD_Manual_v1.4_EN.pdf
Teď mi psal jeden ajťák, že do tý karty se nedá zvenčí po Wifi zapisovat, pouze číst. Je ještě malá naděje, že se spletl, ale pokud je to opravdu šitý pro foťáky, tak tam zápis z venčí opravdu nemá smysl. A dál je problém s tímhle:
Kód: Vybrat vše
Toto riesenie neodporucam, nebude to fungovat. Problem je v tom, ze ked ma zariadenie (tlaciaren) pripojeny filesystem na karte, tak do filesystemu nie je mozne bezpecnym sposobom zapisovat z druheho zariadenia (v tomto pripade wifi procesora). Keby sa ti to nahodou aj podarilo, tak si tlaciaren pravdepodobne znovu nacita subory az po vytiahnuti a vlozeni karty...

Jo a mám hlášku, že to má spolehlivej dosah cca 2 metry. Taky nic moc...
No uvidíme.
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod kroxigor » 16.05.2016 18:06

Co jsem měl tyto karty v ruce tak opravdu byl přenos pouze jednosměrný > tedy z karty ven, nešlo ani mazat soubory pouze stahovat > logické je to určeno na stahování dat z foťáku.
Spolehlivost tak na 1m a bez rušení.

Kabel je kabel :wink:
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod Rebel » 16.05.2016 18:19

Však o tom zapisování jsem to psal, byl by nutný remount karty a asi nezapisovat v době tisku. Každopádně pokud je v tom nějaký linux, třeba se najde nějaký hack a možnost jehu úpravy a rekompilace. Ne jeden projekt po krátkém zagooglení se tím zabývý, třeba http://elinux.org/Wifi_SD :) Co nevyzkouším nezatracuji :D A vzdálenost mi ani tak nevadí, mám AP hned vedle :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod s3030150 » 16.05.2016 19:28

dokonca google pri napisani "transcend wifi sd" ponuka hladanie "hack" :) tieto karty maju mizerne zabezpecenie a prave preto som pisal, ze by teoreticky bolo mozne spustit na nej smbd a tympadom aj zapisat data na kartu cez wifi.

kazdopadne, kvoli FAT32 nie je mozne bezpecne zapisat na kartu, ked je mountnuta niecim inym. ale urcite to treba vyskusat
  • 0

Rebel II, Marlin
s3030150
 
Příspěvky: 356
Registrován: 16.02.2016 16:27
Reputation: 0

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod Rebel » 16.05.2016 19:33

Je potreba se nebat, zbytecne necist nejaky plky na netu a zkouset a zkouset :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod celeron » 16.05.2016 22:45

Hack :!: :wink:
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod Rebel » 17.05.2016 10:42

Ještě jsem tak letmo koukal co se píše oficiálně v popisu produktu a snad i s originálním firmware lze po Wi-Fi zapisovat v "Direct" režimu. No uvidíme řekl slepej :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod dkraft » 17.05.2016 18:57

s3030150 píše:
AndroidCZ píše:
s3030150 píše:Je tam len jeden zadrhel. Mam na mysli s Rpi, ked ju chcem korektne vypnut, musim pouzit ssh a shutdown. Inak sa ide pri najblizsom starte dosrat kontrolou disku.

Já jsem už mnohokrát Raspi s Octoprintem vypnul vyškubnutím napájení a neregistroval jsem nějaké trable s následným spuštěním (resp. nemám připojený displej abych viděl zda něco takového jako kontrola disku proběhne). Jako rozumím že to asi není "košer" přístup, ale tisknu s Raspi a Octo skoro rok a bez problémů. Možná je to tím, že s ohledem na spotřebu Raspi jej běžně ani nevypínám.


ja by som tam chcel mat aj kameru a live stream, preto by som chcel kameru vypinat, ak sa momentalne netlaci


kameru muzes vypinat to neni problem, staci na "pi"cku shodit mpg_streamer, kamera sice pobezi, ale nebude se to nikam streamovat, takze jako by nebezela. i kdyz uplne nevim proc ji vypinat, mam to zapnuty natvrdo a to uplne vsechno, jakmile cvaknu vypinacem, tak mi najede tiskarna+pi+kamerka ........
  • 0

Rebel II HD+LCD (mix. JRC a cinskych dilu), deska GT2560, TMC2130 SPI, 230V hlinikova podlozka, autoleveling, octoprint+wifi+webcam.
dkraft
 
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2016 14:25
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod Rebel » 20.05.2016 21:52

Takže Transcend WiFi SDHC 16GB je doma. Vcelku snadno a rychle se mi podařilo rozchodit i zápis. Tedy zatím jen přez nezabezpečené FTP, ale jde to. Při vypnutí "Power Management"-u jede karta bez problému po místnosti cca 4-5m, více jsem zatím neřešil.
Ale jsou zde další drobné úskalí, na které jsem zatím narazil:

- kartu mi načte Repetier FW, který mám na ORR s DUE, ale Mega nikoli :(
- ve čtečce na tiskárně nenaběhne WiFi, tedy asi neběží ten linux, což je docela zásadní :D To, jestli je to napětím které zakolísá nebo něčím jiným jsem zatím neměl čas zkoumat, ale dovolím si typnout, že to je nedostatečným proudem napájení karty. Docela pochybuji, že těch cac 400mA o kterých se píše to na tom LCD dá a bůh ví, jaké tam jsou špičky, když spustí wifi :D
- pokud to jede jak má, tedy běží WiFi, karta pěkně "topí" :D což asi neni zase takový problém, je spíše otázkou, jak dlouho to vydrží :D

Pokračování někdy příště.

EDIT 1:

Tak startu OS na kartě pomohl 1000uF konďas na stabliku 3.3V na LCD. Krásně je vidět, jak pohasne podsvícení LCD, když se to "chytne" a začne jet CPU a WiFI :D Ale zatím se to nechytlo k AP, to je za zdí, což by mohl být problém. Bádám dále ..... :D

EDIT 2:

Tak něco je špatně :D Karta se v jednom místě docela pěkně rozpálila, až se v plastové krytce z obou stran vytavila díra :D 3.3V tam je, ale co se tam děje dalšího netuším :D Každopádně ve čtečce v PC jede vše jak má i s dírou v palastu :D Pro dnešek končím s bádáním ..... :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

PředchozíDalší

Zpět na OSTATNÍ PROBLEMATIKA HW/SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků