Rebel na WiFi

Rebel na WiFi

Příspěvekod celeron » 14.05.2016 09:37

V katalogu Transcend jsem našel SD klasic kartu, která obsahuje krom pár giga paměťovýho prostoru Unixovej počítač, co řídí v kartě integrovanou WiFinu. Sice to je pro foťáky, to znamená zápis do paměti a pak odeslání ale proč by to nemohlo makat i obráceně? Nemáte ji náhodou někdo a nezkusíte? :)
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod oscar » 14.05.2016 09:49

no, je tam trochu problem v konkurencnim pristupu. modifikovat obsah sd karty pod zadkem FW tiskarny jentak neprojde.

ale nemam, nezkousel jsem.
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod s3030150 » 14.05.2016 15:42

ja som podobnu kartu mal, ale predal som ju niekomu, kto na nu bude mat viac nervov. X krat sa mi stalo, ze sa mi posahali fotky, ked som kartu dal do pocitaca. toz, necital som manual a bolo to uz davnejsie

FAT32 sa pri pristupe viacerych zariadeni sucasne moze poskodit a kedze wifi je na karte aktivne furt, Transcend odporuca pri strceni karty do pocitaca pouzivat specialnu citacku prave kvoli tomu problemu. Obavam sa, ze tie wifi karty nie su velmi vhodne riesenie pre rebela.

ak by bol mozny zapis suborov cez wifi (pravda, toto som neskusal), tak by to fungovat mohlo. ale, karta funguje v AP mode, nie v Client mode, teda treba wifi na pocitaci pripojit na AP karty. dalej zabezpecit, aby rebel nemal otvorenu kartu

podla mna je to len komplikacia, ktora za to nestoji. neviem ktoru kartu (GB) si pozeral, ale viac stoji za to pridat par penazi navyse, kupit si Raspberry Pi a rozbehnut tam Octoprint, alebo nieco podobne. uz ked mame Rpi, slo by urobit monitoring s realtime video streamom, mozno dalsie teplotne senzory, dymove senzory a podobne hovadiny a ak sa nieco stane, vypnut tlaciaren. kopirovanie suborov na SD kartu je samozrejme, moznosti su neobmedzene :)

to je len moja uvaha, nemusis sa zhodovat s kazdym
  • 0

Rebel II, Marlin
s3030150
 
Příspěvky: 356
Registrován: 16.02.2016 16:27
Reputation: 0

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod kissman » 15.05.2016 22:48

nevim kolko taka karta stoji, ale AstrPrint nebo OctoPrint odvede daleko lepsi sluzbu :)
  • 0

Tiskárny: Prusa i3 MK2, MK3, RebeliX X2 XL dual, 3DS CubePro Duo, Cube, ProJet 1200, BCN3D Sigma, FF Finder
Používám: Simplify3D, Repetier Server
kissman
 
Příspěvky: 151
Registrován: 26.10.2015 18:42
Bydliště: Sokolov
Reputation: 0

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod lubos » 15.05.2016 23:56

Tak nějak, úspěšně používám octoprint už 1,5 roku, až na jeden zádrhel s updatem bezúdržbová věc
  • 0

lubos
 
Příspěvky: 161
Registrován: 03.02.2014 14:59
Bydliště: Úvaly
Reputation: 0

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod s3030150 » 16.05.2016 08:08

Je tam len jeden zadrhel. Mam na mysli s Rpi, ked ju chcem korektne vypnut, musim pouzit ssh a shutdown. Inak sa ide pri najblizsom starte dosrat kontrolou disku. Chcelo by to plne integrovane riesenie, teda napajanie rebela riadene Raspberry a Raspberry so zaloznou baterkou, aby ked sa Rebel vypne, automaticky sa korektne vypla aj Raspberry.

Ta karta stoji okolo 30eur najlacnejsia verzia. Raspberry pi2 stoji 40eur
  • 0

Rebel II, Marlin
s3030150
 
Příspěvky: 356
Registrován: 16.02.2016 16:27
Reputation: 0

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod AndroidCZ » 16.05.2016 09:29

s3030150 píše:Je tam len jeden zadrhel. Mam na mysli s Rpi, ked ju chcem korektne vypnut, musim pouzit ssh a shutdown. Inak sa ide pri najblizsom starte dosrat kontrolou disku.

Já jsem už mnohokrát Raspi s Octoprintem vypnul vyškubnutím napájení a neregistroval jsem nějaké trable s následným spuštěním (resp. nemám připojený displej abych viděl zda něco takového jako kontrola disku proběhne). Jako rozumím že to asi není "košer" přístup, ale tisknu s Raspi a Octo skoro rok a bez problémů. Možná je to tím, že s ohledem na spotřebu Raspi jej běžně ani nevypínám.
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod lubos » 16.05.2016 09:42

Octoprint takovédle krásné systémové menu, kde je i shutdown (a cokoliv co si tam přidáš), takže ssh se nekoná.
Obrázek

Napájím to mimo tiskárnu a vlastně nevypínám, protože vlastně taky proč :D
  • 0

lubos
 
Příspěvky: 161
Registrován: 03.02.2014 14:59
Bydliště: Úvaly
Reputation: 0

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod crown » 16.05.2016 11:05

Dokonce muze raspberry ovladat pres rele rebela.
To si ted buduju.

Plan je:
pred tiskem se pripojit na raspberry, zapnou rebela a nahrad gcode soubor
nahrat box na rozumnou teplotu (? 30 C) a templotu udrzovat pres templotni senzor
monitorovat tisk pres kamerku
po skonceni, nebo pri problemech vypnout rebelovi rele

Raspberry asi necham bezet, ale jde udelat vypinac, ktery pres GPIO posle rpi signal, ze se ma vypnout.
  • 0

crown
 
Příspěvky: 342
Registrován: 08.11.2015 09:30
Reputation: 0

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod s3030150 » 16.05.2016 11:57

lubos píše:Octoprint takovédle krásné systémové menu, kde je i shutdown (a cokoliv co si tam přidáš), takže ssh se nekoná.
Obrázek

Napájím to mimo tiskárnu a vlastně nevypínám, protože vlastně taky proč :D


momentalne Octoprint nemam nahodeny, bavil som sa s H264 streamom z kamery, takze tlacitko nemam :-) samozrejme existuje X roznych sposobov ako vyvolat shutdown
  • 0

Rebel II, Marlin
s3030150
 
Příspěvky: 356
Registrován: 16.02.2016 16:27
Reputation: 0

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod s3030150 » 16.05.2016 12:01

crown píše:Dokonce muze raspberry ovladat pres rele rebela.
To si ted buduju.

Plan je:
pred tiskem se pripojit na raspberry, zapnou rebela a nahrad gcode soubor
nahrat box na rozumnou teplotu (? 30 C) a templotu udrzovat pres templotni senzor
monitorovat tisk pres kamerku
po skonceni, nebo pri problemech vypnout rebelovi rele

Raspberry asi necham bezet, ale jde udelat vypinac, ktery pres GPIO posle rpi signal, ze se ma vypnout.


nieco podobne mam v plane tiez. len jeden detail mam navyse - obvod, ktory bude sledovat napatie na Rebelovi a v pripade straty napatia na vstupe spusti shutdown rutinu na Rpi. Obvod zaroven bude zabezpecovat nabijanie akumulatora, ktory udrzi Rpi pri zivote do shutdownu. Neviem, ci sa na to cele nevykaslem, je to sice zaujimave, ale sam elektroniku nezvladnem vyrobit. Programovanie je ok, ale ta elektronika :roll:
  • 0

Rebel II, Marlin
s3030150
 
Příspěvky: 356
Registrován: 16.02.2016 16:27
Reputation: 0

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod s3030150 » 16.05.2016 12:03

AndroidCZ píše:
s3030150 píše:Je tam len jeden zadrhel. Mam na mysli s Rpi, ked ju chcem korektne vypnut, musim pouzit ssh a shutdown. Inak sa ide pri najblizsom starte dosrat kontrolou disku.

Já jsem už mnohokrát Raspi s Octoprintem vypnul vyškubnutím napájení a neregistroval jsem nějaké trable s následným spuštěním (resp. nemám připojený displej abych viděl zda něco takového jako kontrola disku proběhne). Jako rozumím že to asi není "košer" přístup, ale tisknu s Raspi a Octo skoro rok a bez problémů. Možná je to tím, že s ohledem na spotřebu Raspi jej běžně ani nevypínám.


ja by som tam chcel mat aj kameru a live stream, preto by som chcel kameru vypinat, ak sa momentalne netlaci
  • 0

Rebel II, Marlin
s3030150
 
Příspěvky: 356
Registrován: 16.02.2016 16:27
Reputation: 0

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod crown » 16.05.2016 13:58

Jde pouzit levna webkamerka, spotreba je nula nula nic. Zabirat bude jen tiskarnu v bedne, to asi ani neni potreba vypinat.
  • 0

crown
 
Příspěvky: 342
Registrován: 08.11.2015 09:30
Reputation: 0

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod crown » 16.05.2016 14:00

s3030150 píše:nieco podobne mam v plane tiez. len jeden detail mam navyse - obvod, ktory bude sledovat napatie na Rebelovi a v pripade straty napatia na vstupe spusti shutdown rutinu na Rpi. Obvod zaroven bude zabezpecovat nabijanie akumulatora, ktory udrzi Rpi pri zivote do shutdownu. Neviem, ci sa na to cele nevykaslem, je to sice zaujimave, ale sam elektroniku nezvladnem vyrobit. Programovanie je ok, ale ta elektronika :roll:


Ja teda rasberry chci napajet necim jinym, nez ze zdroje k rebelovi. (kdyz tim chci spinat zdroj rebela)
Potom nebudes muset resit akumulator a zpozdeni.
  • 0

crown
 
Příspěvky: 342
Registrován: 08.11.2015 09:30
Reputation: 0

Re: Rebel II na WiFi

Příspěvekod Rebel » 16.05.2016 14:15

Mě osobně moc Octoprint, ani RepetierServer nevyhovuje a to právě z hlediska nutnosti a závislosti další krabičky. Nepodstatnější co od WiFi potřebuji je dostat g-cod/y do tiskárny bez nutnosti přenášení karty. Spuštění tisku mi naopak vyhovuje lokální, tedy od tiskárny. RasPi používá separátně, pouze pro kameru s tím, že vyvést IO na nějaký nouzový stop by asi nebyl problém dobastlit, ale nevidím to u sebe jako nutnost, stejně bez dohledu od jisté doby netisknu.

Tedy myšlenka s Wi-Fi SD kartou mi připadá jako poměrně zajímavá. Ohledně oscarovi připomínky "modifikovat obsah sd karty pod zadkem FW tiskarny" osobně nepředpokládám přenos dat při tisku a pokud jde obnovení karty (remount), tak to by se asi dalo pořešit třeba při vstupu do menu SD karty. Ale přináší to i dalších "ale" :D
Každopádně jsem nějakou takovou kartu objednal a zalaboruji :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Další

Zpět na OSTATNÍ PROBLEMATIKA HW/SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron