Náhrada rozpouštědla Lemonesol na HIPS

Náhrada rozpouštědla Lemonesol na HIPS

Příspěvekod Baisop » 30.10.2015 17:21

Všechny zdravím.
Poté co jsem dodělal svůj duální extrudér, začal jsem porovnávat hips a pva pro tisk vyplachovatelných podpor. Hips se mi líbí, že se dá použít i pro normální tisk (probarvený od Esunu) ale na druhou stranu se mi zdálo přehnaná cena rozpouštědla Lemonesol (obsahuje D-limonen) od fillamentumu (340,- za 250ml). Začal jsem tedy hledat nějakou náhradu, která taky obsahuje D-limonen a NAŠEL. Jeho normální český název je POMERANČOVÝ OLEJ TECHNICKÝ. Zrovna mi dorazil a doopravdy hips rozpouští. Jeho hlavní výhoda je cena 340,- za 1 litr. Možná to bude o pár minut rozpouštět pomaleji (nebude to tolik čisté D-limonen), ale za stejnou cenu dostanu 4× více. Mají ho třeba zde nebo zde. Já ho mám z toho prvního odkazu a přišel mi za dva dny. Jinak jsem si koupil oboje jak PVA tak HIPS :).
  • 0

Baisop
 
Příspěvky: 213
Registrován: 26.01.2015 13:18
Bydliště: Plzeň
Reputation: 1
Jen tak dál :)

Re: Náhrada rozpouštědla Lemonesol na HIPS

Příspěvekod kissman » 01.11.2015 21:55

Co si koupit 4 litrovy baleni 100% koncentratu a pak si dle potreby redit? To vyjde jeste levneji ;)

http://www.amazon.com/D-limonen-Degreas ... B00355QHWM

/edit: a vsude jinde se toho taky vali mraky za lacine penize... ebay atp.
  • 0

Tiskárny: Prusa i3 MK2, MK3, RebeliX X2 XL dual, 3DS CubePro Duo, Cube, ProJet 1200, BCN3D Sigma, FF Finder
Používám: Simplify3D, Repetier Server
kissman
 
Příspěvky: 151
Registrován: 26.10.2015 18:42
Bydliště: Sokolov
Reputation: 0


Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků