Různá hustota výtisku

Různá hustota výtisku

Příspěvekod Pepe_Lopez » 24.06.2015 23:19

Nevím jak to lépe problém nazvat. Problém je tento:

Potřebuju vytisknout takový třmen, který bude na každém konci přišroubován dvěma šrouby. Normálně ho vytisknu, řekněme s infillem 30%. Problém nastane když to přišroubuju. Kdybych mohl dát šrouby skrz, dám pod hlavu šroubu velkou podložku, aby se rozneslo zatížení a je po problému.
Jde o poměrně masivní kus a i při použití nejdelších šroubů které se dělají, tak tyto nedosáhnou skrz celý kus a musel jsem je válcově zahloubit do poloviny tloušťky toho třmenu. Jenže když to chci trošku utáhnout, tak mi to praská a bortí se to.
Jde to nějak udělat, abych měl pod šrouby výplň infill 100% a jinde jen těch 30%?
Dík za nakopnutí. Kreslím v SolidWorks.
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: Různá hustota výtisku

Příspěvekod Car » 25.06.2015 00:42

Pokud jsi si nakreslil i dirku skrz dílec ,tak by jsi tam měl mít zaručeně 100% materiálu minimálně ve třech perimetrech ( obvodech ) , pokud Ti to nestačí tak přidej na 5 perimetrů a to už bude držet dostatečně .

Základem je tedy nakreslit tam kde má být díra tu samotnou díru , i když ji budeš mít ve finále menší a protáhneš vrtáčkem .
Pokud Toto stále není to pravé řešení ,pak použij nespojený"svázaný" dva dílce v sobě ( vlastně chybu při kreslení ).Pak se to na první pohled bude tvářit , jako jednolitý kus v STLku,ale G-kód bude generován s perimetri pro "jakoby " dva dílce a tedy v tom místě budeš mít dvakrát silné perimetry než jinde .
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Různá hustota výtisku

Příspěvekod Pepe_Lopez » 25.06.2015 22:13

Těch 5 perimetrů už jsem tam dal dáno, to mě taky napadlo, ale je to málo. Řešením by skutečně asi mohlo být to použití dvou dílců. Jen se mi nechtělo to kreslit znova, tak jsem myslel, jestli na to není nějakej fígl.
Ten třmen nedoléhá na spodní plochu ale má k podložce cca 1 mm a to je ten důvod proč to praská, když se to nemá o co opřít. S větší předností to udělat nejde. A když dám víc než 30% výplň tak už mi to praská samo o sobě. Navíc nechci moc zvyšovat váhu, celý zařízení se přenáší v jedné ruce a těch třmenů je tam 8 ks. Každej gram je poznat.
Snad jsem měl ještě říct, že to tisknu z ABS, PLA zatím neumím.

Koneckonců už mě napadlo i řešení udělat v místě šroubu velkou díru skrz až na spodní perimetr a do toho "vsadit špunt" se 100% výplní a prolepit to acetonem
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: Různá hustota výtisku

Příspěvekod Fifa » 25.06.2015 22:38

proc bys to kreslil znova v Solid Works to proste riznes na dva kusy, to zabere asi tak 10 vterin.
Jinak slicer bohuzel nema moc nastaveni pro infil - umi jen jednu hustotu a jeden pattern pres celej objekt. Mozna by mohlo byt reseni pouzit Craft Ware - treba to umi (nevim zatim jsme nezkousel) viewtopic.php?f=14&t=647
  • 0

Fifa
 
Příspěvky: 56
Registrován: 08.04.2015 17:46
Reputation: 0

Re: Různá hustota výtisku

Příspěvekod Car » 26.06.2015 00:55

Pošli sem fotku jak to celé vypadá a to krytické místo a řešení se určitě najde ,takhle vlastně asi pořádně nevím v čem ,že to spatřuješ ten problém .
Pokud jsi to v solidu vytvořil ,tak to jen znovu otevřeš a přidáš další kroužek ( 2x vedle sebe a každý svážeš s opačnou částí dílce ) , tedy nevím co by jsi vlastně chtěl "znovu kreslit"
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Různá hustota výtisku

Příspěvekod Pepe_Lopez » 26.06.2015 16:54

Trhá se mi to v místě šipky. Samozřejmě na všech 4 místech. Konstrukčně je to takhle naprd, navíc by mi hlavy šroubů nahoře nevadili, ale tak dlouhý šrouby prostě nejsou. Musel jsem je prostě utopit. A udělat tam štefty ze závitový tyče mi přijde dost úchylný.
Ještě zkusím jinýho výrobce plastu, třeba to bude lepší.
  • 0

Přílohy
trmen.JPG
trmen.JPG (96.62 KiB) Zobrazeno 3275 krát
Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: Různá hustota výtisku

Příspěvekod Car » 26.06.2015 20:55

Když se to podívám ,tak nevým proč to madlo nemáš ze spodní strany v rádiusu a je tam ostrý přechod mezi madlem a boky ( velmi slabé místo pro úchop a odnos nějaké váhy) a pokud to nic neváží a ty šrouby nepřepíníš zbytečně ,tak to s 5 ti perimetry se svázanými vrstvami prostě prasknout nemůže .
Nedělal jsi to náhodou z toho ABS -T z Mladče - ten by určitě puknul i když bude dobře provázaný ve vrstvách ?
Netuším sice proč to zrovinka musíš chytat z horní strany ( ze spodu by to bylo řešitelnější ) , pokud však chceš a říkáš ,že tak dlouhý šrouby nejsou ,tak mi pošli potřebnou délku celkovou bez hlavy a kolik z toho má být závit a jaký typ tý hlavy a ty dva hrozně dlouhý kusy šroubů někde vyštrachám . :wink:
Netuším proč tam musí být 2x 2 kusy malých šroubků místo jednoho většího ( či s větší hlavou ) ? :roll:
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Různá hustota výtisku

Příspěvekod Pepe_Lopez » 26.06.2015 21:52

Problém je v tom, že to není madlo, ale upínací třmen a ten doléhá na takovou kovovou krabici, která má něco přes kilo, kterou drží na místě, takže tam být rádius nemůže. Ty krabice jsou čtyři, každou drží 2 tyhle třmeny. Úmysl je, že by to mělo přežít i pád řekněme z 1,5m aniž by to prasklo (to musím ještě vyzkoušet). A celý je to v kufru aby to šlo přenášet.

Tisknu z 3D faktories, 1,75 mm, černá . I když tahle špulka je nějaká divná proti jiným barvám co mám, koukal jsem že je z roku 2013 :(
Dělal jsem nějaký mechanický změny na tiskárně, tak až to zkalibruju, zkusím i jinou špulku, mám tu 2014, třeba bude jiná.
Jo ty šrouby jsou M3 na imbus, a fakt jsem delší než 90mm nesehnal. Nemá je ani MAT ani OBEX - obojí velkoobchod a dokonce ani Valenta na netu. (Potřeboval bych délku 120mm) a bylo by jich potřeba 32 kousků :)
V délce 120 mm jsou až M6, ale jsou těžký - jeden váží 3,5x víc než ty M3. A na zatížení ty M3 vydrží určitě víc než ten plast, 1 mm2 unese ve statickém tahu 55 kg, na střih to namáhaný není a i kdyby tak je to 28 kg na mm2 :shock:

Už to neřeš, původní dotaz zněl jestli jde udělat ve výtisku různá hustota infillu, což evidentně nejde, tak si holt budu muset pohrát s konstrukcí. :)
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: Různá hustota výtisku

Příspěvekod Rebel » 26.06.2015 22:08

Vim, ze je to asi diky tomu otvoru v madle problem (dlouhy bridge), ale ja osobne bych to prave kvuli pevnosti ve smeru sroubu tiskl na boku. podle me by to znacne pomohlo i pevnosti v miste tlaku hlavy sroubu.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Různá hustota výtisku

Příspěvekod Car » 27.06.2015 09:48

Tak nějak jsem ani neuvažoval o tom ,že by dílec netisknul ve směru namáhání vrstev ,tedy jako U nožkama nahoru ( ty dirky pro imbus M3 mu problém dělat nebudou tak není třeba tisknout most ) .šroubky Ti můžu nechat udělat i v té délce ,spíš to vidím takto - přidej si pod hlavičku Imbus M3 podložku ( ta se tam určitě vleze , M3 imbus má velmi malou hlavičku a vtahuješ ji jako klín do toho otvoru , ABS není schopné tu hranu udržet ,proto ti to praskne) a když chceš tam iplementovat plný materiál kolem celého šroubku ,tak to udělej jako dva dílce mezi sebou nesvázané a budeš to tam mít i při generaci standartních 5 perimetrů ( pokud máš trysku 0,4 ,tak tam bude stěna 0,4 x 5 x 2 = 4 mm stěna plného ABS kolem otvoru ) .
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Různá hustota výtisku

Příspěvekod JCHP » 29.06.2015 11:05

Sdílím náhled na působení hlavy šroubu jako klínu.
Osobně bych:
1.Zvětšil průměr zahloubení, aby se eliminoval vliv nekolmého přechodu dna díry
2.Zkrátil šrouby na minimum, tak, aby pod nimi bylo plno a o to prohloubil jejich zapuštění.
  • 0

Upravený Kossel Clear s výměnnými hlavami (J-head a celokov s vodním chlazením)
JCHP
 
Příspěvky: 249
Images: 4
Registrován: 03.09.2014 12:06
Bydliště: NMnMet
Reputation: 0


Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků