Proč se ABS najednou netrhá od skla a nepraská?

Proč se ABS najednou netrhá od skla a nepraská?

Příspěvekod celeron » 15.06.2015 22:43

jimka.stl
(12.97 KiB) Zobrazeno 1216 krát
Dnes jsem maloval odpadovou jímku pod sud na dešťovou vodu abych si ji mohl zadat místnímu bazénáři povařit z plastových desek. Je sice na plochu 63 x 63 cm ale vygeneroval jsem STL a v Repetieru zmenšil na 1/4 a vytiskl.
ABS Filamentum hnědá, 250/110 st. Koreska. I když skirt byl skoro na okraji tisknutelný plochy, a dosedací plocha přes 2/3 celýho skla, tak se kupodivu výtisk v rozích jako vždy u takovýhle velkých ploch neutrhl ani nepraskl. Možná že to je tím, že jsem tiskárnu provozoval místnosti trochu větší než je kukaň běžnýho hajzlíku. Když si vzpomenu, jak se mě před časem Zahradníkovo ABS kroutilo tak, že se vyrvaly čočky ve skle, tak tomu nějak nerozumím. To má takovej vliv malá místnost bez odvětrání? Za 3 hodiny tisku narostla teplota vzduchu z 22 na 28 st.
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Proč se ABS najednou netrhá od skla a nepraská?

Příspěvekod kroxigor » 16.06.2015 05:30

Řekl bych, že jo. To kroucení a odlupování je přece způsobeno nestejnoměrným ochlazováním, když máš komoru kde není průvan ani náhlé změny teploty tak to chladne stejnoměrně a nekroutí se.
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D


Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků

cron