Rebel 2, nebo prusa i3?

Rebel 2, nebo prusa i3?

Příspěvekod Robbie » 04.04.2015 04:08

Dobry den panove. Rozhodl jsem se stavet 3d tiskarnu jako svuj maturitni projekt A momentalne resim dilema ohledne vyberu modelu. Konkretne vaham nad modely rebel 2 a prusa i3. Chci vas pozadat o vase nazory a srovnani techto typu. U rebela se mi libi perfektni podpora zde na foru i konstrukce z profilu nicmene snazsi na vyrobu konstrukce se mi zda i3. Jake jsou pro a proti?
  • 0

Robbie
 
Příspěvky: 3
Registrován: 04.04.2015 04:01
Reputation: 0

Re: Rebel 2, nebo prusa i3?

Příspěvekod Car » 04.04.2015 05:19

začal jsem na Průšovi i2 a dodnes ho mám a provozuji ,ale cena na postavení konstrukce u průši je asi 1500,-kč / Rebel II asi 500,-kč i s nařezáním .Sestavování konstrukce u Průši je o dost zdlouhavější a i výsledná tuhost pak není dobrá - přece jen to jsou podložky a matky na závitovacích tyčích , co Ti dělají 90° bez ohledu na ty dvě Al placky ,jako základní stavební kámen a plastoví zdrhovačky .

Když porovnám rychlost a tuhost jednotlivých konstrukcí : Průša i2 ( i když má předělaný spodek pod stolkem na celoplast komponent) do max. 80 - jak jedu víc povrchy kontůr začnou plavat / Rebel II není problém s ním lítat 120 při zachování stejné kvality povrchu a kontůr ,jako od Průši při 80-ti .

Vše ostatní mají/mohou mít obě tiskárny již stejné , kromě závitovek na Zetkách ( Průša M5/ Rebel II M6 ), ale i to se dá předělat .

Za mě tedy pokud nechceš klepajícího se ratlíka ( i když zcela jistě má výhodu možnosti kdykoliv si lehce doštelovat správné úhlování ), jdi do Rebela II konstrukce je natolik tuhá (a konstrukce stojí 2 krát méně) ,že nejsi pak omezen jí při jednotlivých posuvech .
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Rebel 2, nebo prusa i3?

Příspěvekod Otomar » 04.04.2015 08:56

I2 a i3 jsou dle meho dosti odlisne konstrukce. I3 na tom bude lip. Nicmene Rebel stejne nad i3 vyhraje.

Jen tak mimochodem, v cem bude spocivat tvoje prace? V pouhem sestaveni? To bylo in tak pred 5 lety. Dneska nemas problem koupit vsechny dily a pomoci navodu to das dohromady za dva dny.
  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

Re: Rebel 2, nebo prusa i3?

Příspěvekod Robbie » 04.04.2015 09:41

Nebude to jen sestaveni. Budu psat o problematice 3d tisku jako takoveho. Jednak mam konecne rozumnej duvod si ji postavit a jednak to neni diplomka ale opravdu jen maturita. Cili jestli je to in nebo ne nikdo neresi. A ve finale zalezi jen na tom ze me to bavi ze si udelam radost a vzdelam se v nove oblasti. zatim diky za nazory :)
  • 0

Robbie
 
Příspěvky: 3
Registrován: 04.04.2015 04:01
Reputation: 0

Re: Rebel 2, nebo prusa i3?

Příspěvekod jokerit » 05.04.2015 09:25

Shodou okolností mám jak I3, tak Rebela II. A jednoznačně vede Rebel. Jak už tady kluci psali, konstrukce je tužší a pevnější, a v neposlední řadě je tu tohle forum, kde najdeš vlastně odpovědi na všchno na jednom místě. U I3 to musíš pracně hldat na netu.
  • 0

Rebel II, Rebel III, Kossel Plus, Wilson, Darwin, Prusa I3 MK2S MM
jokerit
 
Příspěvky: 34
Registrován: 01.04.2015 09:06
Bydliště: Chlumec
Reputation: 0


Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron